Ste spokojné s tým, akým rodičom je váš partner/manžel?

5. máj 2023

Ste spokojne? Venuje sa deťom?
My máme jedného syna ale nebol s ním nikdy sám von. Ani s malým bábätkom, len tak na prechádzku s kočíkom. Keď je už starší tak to už vôbec. Na prechádzky spolu chodíme zriedka. S dieťaťom sa ani nepohrá, naozaj len občas a len kraviny.

thoughtfulweirdo
5. máj 2023

Áno, ja som veľmi spokojná. Ale mala som veľkú výhodu, že keď som ho spoznala, už mal deti, takže som si najskôr okukala, či je dobrý otec a išla som na istotu 🙂

autor
5. máj 2023

@thoughtfulweirdo och to máš super, môj sa veľmi tešil keď sme čakali bábätko, tešil sa aj prechádzky ale nejak mu to ani po vyše dvoch rokoch ešte stále nevyšlo 🤷🏽‍♀️

juliet86
5. máj 2023

a on sam ma.aky vztah s otcom? chcel dieta? ake mal predstavy ze aky otec bude? ja som so svojin spokojna. okrem dojcenia robi vsetko. dokonca aj s tym dojcenim asistoval kolko sa da

selest
5. máj 2023

Ano, vyberala som si cielene muza kt sa vedel starat o seba a domacnost a nemal zaluby ako vikend s kamosmi na rybach atd. Tak nejak som to vycitila ze nebude pre neho problem travit radsej cas s detmi nez si ist po svojom. Z predchadzajucich vztahov kde som mala muzov kt by umreli smadom keby im nepodas pohar vody a ich predstava o rodine bola ze im staci ze deti urobia a vsetko ostatne je uz praca zeny som uz zhruba vedela kedy mi ma blikat kontrolka.
Ale zas musim povedat ze som ho aj tak nejak cielene k tomu viedla. Netvarila som sa ze zvladnem vsetko sama a najlepsie. Velakrat prosto nemal na vyber, dostal dieta do ruk a musel ci uz uspavat, ist von, kupat, hrat sa s nim atd.

petamich
5. máj 2023

ja som az prijemne prekvapena, vedela som, ze manzel bude vyborny otec ale ze az takyto 🙂 mam az luxusne vela casu sama pre seba, lebo manzel aktivne participuje na starostlivosti a vychove NASHO dietata

od narodenia prebaloval, uspaval, staral sa, bezne s nim je sam aj cely vikend, ked raz za cas niekam idem, ide s nim von, na ihrisko, pozerat vlaky, plavat...aktivne mu vymysla aktivity, no teda ja som spokojna

mamamasama
5. máj 2023

Môj muž je lepší rodič ako ja. 😅 Oveľa trpezlivejší, racionálnejší, silnejší. On vstáva v noci k deťom a mňa nechá spať, pričom ráno ide do práce. Každý deň sa im po práci aktívne venuje, kým som ja vo fitku. Od bábätka ich prebaľuje, kŕmi, kúpe, nosí v nosiči, túli, hrá sa, vymýšľa im aktivity, stále im čosi vybuduje na záhrade, aby mali kade loziť a skákať. On mal vzťah k deťom už pred naším manželstvom. Ja som držala prvé bábätko v rukách, až keď bolo moje. Veľa vecí ma ohľadom detí naučil môj muž. Nedokážem si predstaviť mať doma niekoho iného. Je to predsa ich rodič a tvoj partner.

simona92101
5. máj 2023

Ja som nesmierne vdacna za manzela,skvely partner a vynikajuci otec.o obe dcerky sa dokazal od narodenia plnohodnotne postarat,vie sa s nimi zahrat,jasit,nema problem vziat cez vikend na doobedie von nech si oddychnem.,v noci vstaval k detom,aby mi pomohol,prebalil,ohrial mlieko.keby mohol tak aj koji😆 teraz idem na operaciu,3 dni bude s detmi sam, a pomoc od babiek odmieta so slovami: sak niesom krepy,zvladnem 🤷‍♀️🙈😉

autor
5. máj 2023

Takto baby, on je skvelý partner. V starostlivosti o dieťa ma vie plne zastúpiť, keby som ja niekde preč. Nemá problém s ničím. Prebalí, okupe, uvarí obed, postará sa o všetko. Mne ide o to že netravi s dieťaťom čas ako taký. Nejde na prechádzku, na ihrisko, nepohra sa.
Dieťatko chcel. Ľúbi ho najviac na svete.

andreakotesova
5. máj 2023

@thoughtfulweirdo ja by som to nebrala ako výhodu... 😅

lucka_ke
5. máj 2023

ani môj nechodil s malým na prechádzky, proste ho to nenapĺňalo a na ihriská a prechádzky som chodila ja... ale chodili sme a chodíme spoločne ako rodina na výlety a dovolenky, inak je skvelý partner aj otec

thoughtfulweirdo
5. máj 2023

@andreakotesova Samozrejme, každý podľa seba 🙂

andreakotesova
5. máj 2023

@thoughtfulweirdo ešteže...

panonia
5. máj 2023

Môj muž si na maleho každý den najde čas. A to stále niečo robí ako napriklad dnes prisiel z roboty išiel na pole a ešte mu aj na malého vyšiel čas ..proste ho zoberie von na ihrisko, na bicykel, alebo len pozrieť vlak, žeriav, traktor, alebo spolu opravuju ...ten sa s ním tak dokáže zahrať a zabaviť že ho niekedy obdivujem.

luccija
5. máj 2023

A prečo nechodíte ani spolu na prechádzky cez víkend či inokedy?
Možno mu treba povedať, pokým zajtra navarim mohol by si malého zobrať von sú chlapi čo ich to samých nenapadne.

marianarem
5. máj 2023

Moj sa venuje velmi. Na ihrisku teda nebol s malym nikdy, to ho nebavi, ale berie ho inde - pozerat vlaky, na zmrzlinu, do zaujimavych obchodov, do lesa...ale predovsetkym asi k robotam okolo dvora, zahrady. Okrem toho s nim ma rozne aktivity aj doma. Ja som velmi spokojna, a to je pritom typ, ktory sa hadam nikdy predtym so ziadnym dietatom nehral.

diewcatqoo
5. máj 2023

Ked bolo dieta babatko, tak moc nevedel, co s nim robit. Bal sa ho chytit, obliect, okupat, prebalit.. a podla mna sa aj trosku desil toho, ze by s nim mal zostat dlhsie sam. Ale cim je dieta starsie, tak tym blizsi vztah k sebe maju a vlastne odkedy som nastupila po RD do prace, zistila som, ze ma dokaze plnohodnote zastupit vo vsetko. Ba povedala by som, ze je mozno este lepsim rodicom ako ja, pretoze ja nemam az tolko trpezlivosti ako on, nemam ani taku fantaziu ako on a asi riesim niektore situacie s horucou hlavou, pricom on si stale udrziava nadhlad a nikdy nepanikari (narozdiel odomna). Viem, ze ak by sa mi nahodou nieco stalo, dokazal by sa o dieta postarat se vsim vsudy a vychovat z neho dobreho cloveka.

euka210
5. máj 2023

Ano, som spokojna. Kocikoval len prveho, lebo potom bola praca okolo domu, ale ked boli mali, tak sa im obcas vecer venoval. Ked sa dalo, tak mi pomohol a pomaha. Nedelne spolocne prechadzky hoci len za dedinu so psom mame radi a chodime vsetci, aj 3 uz vacsie deti, 7,9,11r.

scorpionflower1
5. máj 2023

Moj muz sa viac bal ako tesil, ked som otehotnela, lebo vedel ake to je narocne byt tatom, Mne pride ze niektori chlapi sa tak starasne dojimaju a tesia, lebo si neuvedomuju co ich caka a ked to pride, tak vsetku zodpovednost hodia na zenu. Ale, jasne, ze to nie je pravidlo.
Moj muz je skvely otec, kludne malu vezme aj na cely vikend niekam, robi jej jedlo, kupa ju, češe ju, číta jej, uklada ju spat, utiera zadok...vsetko tak ako aj ja (striedame sa v cinnostiach, podla toho, kto ako moze).

majlo1234
5. máj 2023

Ja som uspokojena. Mohlo byt aj horsie, aj lepsie. Stale dojcim, cize na to sa vyhovara rad pei uspavani a nwbolo mi kvoli tomu dopriate vypadnut na noc. Ale na druhej strane sa vedia hodiny prehrat, a vie sa o neho plnohodnotne postarat. A ked vidim syna, ako ho miluje, hreje ma to pri srdci, nakolko moj vztah s mojim otcom je absolutne neexistujuci

petamich
6. máj 2023

tak moj manzel tiez pride, ze jemu sa na pieskovisko ist nechce, na to mu odpoviem, ze lebo ja si to naramne uzivam a rano sa neviem dockat, kedy uz konecne pojdem 😂 no a pekne ide na to pieskovisko

ale tak krivdila by som mu, on proaktivne prichadza, ze kam pojdu a co budu robit ale to vacsinou cez vikend, cez tyzden by s nim len doma sedel a tam sa hral, ked pride z prace, vie ale, ze sa mi to nepaci, tak sice obcas posomre ale ide
doma nema problem s nim byt, hrat sa, citat ale tak my sme si to od zaciatku nastavili, ze mu odovzdavam dieta, ked pride z prace a ja idem po svojom

skusila si sa s nim o tom porozpravat?