Stravné lístky a nákup "nepotravín"

angel22
28. aug 2013

Chcem sa vas opytat ako je to so stravnymi listkami. Mam nejake a chcela som nakupit potraviny aj nejake veci pre deti do skoly. No v Tecu v BB ma pokladnicka odpalkovala, ze len potraviny. Pritom par dni pred tym som listkom zaplatila aj vreckovky a mydlo. Tak ma zaujimaju vase skusenosti.

klincek
28. aug 2013

@angel22 nemali by sa pouzivat na nepotravinovy tovar, a ak ti ich v obchode zoberu (vacsinou ak mas v kosiku potraviny + nieco ine), tak je to len ich dobra vola. ale nemusia.

nivi
28. aug 2013

tak ako pise @klincek
je to len ich dobra vola. vatsinou iba ak ta polozka nepotravinova nieje vysoka

rencika8
28. aug 2013

My tiež chodíme nakupovať do Tesca v BB a občas sa stane že nám pokladníčka povie źe si máme rozdeliť nákup a občas nie, treba ísť skor k nejakej mladšej pokladníčke tým je to jedno.Ja som tam aj robila niekoľko rokov a niekdy nám to nekontrolovali či sme zobrali na "sravenku" potraviny alebo niečo iné...

lilly0812
28. aug 2013

Ahoj, ja nemám problém kúpiť na stravný lístok napr. vlhčené obrúsky alebo cumel pre malého. Zatiaľ som sa s tým nestretla, že by mi napríklad v Tescu/Hypernove pri platení pokladníčka povedala, že na stravné lístky len potraviny. Nie raz som mala nákup kde som mala okrem potravín aj vlhčené obrúsky,cumlík,dojčenské mlieko alebo aj plienky ,toaletný papier,aviváž ... na stravný lístok mi to normálne dali, nikto nič nehovoril. Záleží to zrejme aj od toho aká je pokladníčka.

wena
28. aug 2013

Stravné lístky sa volajú preto stravné, že slúžia na nákup stravy. Občas sa nimi dá zaplatiť aj nepotravinový tovar, hlavne ak je ho málo a potravín veľa, tak si to pokladnička nevšimne, ale nemalo by sa to zneužívať.

sissy27
28. aug 2013

@angel22 no skús argumentovať tým, že deti tie zošity a farbičky a peračník aj tak zjedia, tak nech to berie ako potravinový nákup 😀 ale pravda je taká, že gastráče slúžia výhradne na nákup potravín, ak ti nejaká predavačky zoberie aj drogériu alebo niečo iné, tak je to len jej dobrá vôľa, ale ak odmietne, tak nemáš právo sa rozčuľovať...

ivett1
28. aug 2013

@angel22 moja skúsenosť?...stravnými lístkami platím len potraviny...😉

angel22
autor
28. aug 2013

Hmmm, ja som vedela tak, ze sa neda alkohol ani cigi, co v podstate ani nie je nas prolem, ale mi to prislo take v pohode, ze nakupit taketo veci. Uvidime, skusime inu predavacku 🙂

iwesska
28. aug 2013

My sme teda dost casto v obchodoch, ale este sa mi nestalo, ze by nam predali nepotravinovy tovar za gastrace. A beriem to ako uplne normalne nariadenie, ktore musi predavacka respektovat.

zuzanocka
28. aug 2013

ja som minule prihodila k nakupu aj konzervu pre psa a chcela som platit nakup listkami.. predavacka mi listok odmietla, ze len potraviny mozem... tak sme sa spolu zasmiali, ze ved kto vie, ci my doma nejeme namiesto pastety konzervy pre psov 😀 ale akceptujem, ze to maju tak nariadene, tak to neriesim.
zalezi vsak aj od predavacky, resp. prevadzky...

m_ij_ka
28. aug 2013

my sme boli včera v hypermartkete v tescu na nákup a tiež sme mali rozdelené potraviny ktoré sme brali na stravné lístky a veci čo na lístky sa neberú a predavačka nám povedala, že to rozdeliť nemusíme, že na stravné lístky sa berie všetko okrem alkoholu a cigariet, v pohode nám nablokovala detské plienky, vlhčené obrúsky, klince, školské potreby a povedala nám že to takto platí už od marca tohto roku. Nevedela som o tom, ale bolo fajn , že ma na to predavačka upozornila.

milota164
29. aug 2013

asi zalezi aj od predavacky🙂

lucia211
5. okt 2014

a nahodou mi neviete definovat ten zakon? hladam neuspesne...:( ja nakupujem v lidli a tam maju niektore strasy problem s nepotravinami......

viva13
11. nov 2014

Poradíte mi kde sa daju objednať stravné lístky? Pre žívnostníkov, ktoré sú najvýhodnejšie?

figaborova
8. apr 2015

stravné lístky??????????veď je to časť výplaty,tak prečo rozdeľovať na potraviny a ne-potraviny, sú to naše peniaze............a ešte jedna vec, prečo sa z nich nevydáva? tak to by ma ozaj zaujímalo. pretože si niekto zaviedol interné smernice? máte lístok v hodnote cca 3,50, nákup v hodnote hoci 3,25 a pokladníčka vás vyzve
aby ste si niečo dokúpili a samozrejme doplatili lebo dokúpenie už je nad hodnotu stravného lístka.....to je zneužívanie zákazníka podľa môjho skromného názoru 😠

ewiku1
21. máj 2015

Dobry den,priatel minuly tyzden kupoval v lidly pre syna sunar a predavacka mu ho domietla predat za stravny listok,neviem ci to beru ako "prasok na pranie" ale velmi ma to nahnevalo,pretoze je to potrava pre deti,neviete kde by som nasla zoznam potravin,ktore sa nepredavaju za stravne listky?dakujem

gretocka
21. máj 2015

co sa tyka stravnych listkov, volaju sa stravne a teda su urcene na platby za stravu. To, ze niekedy nam "prejde" aj zaplatenie drogerie ci inych nepotravinovych veci je dobra vola alebo lahostajnost predavaciek. V Lidli u nas striktne rozdeluju, tak to respektujem a rozdelujem. V Tescu na to dlabu, tak na to dlabem aj ja..... asi tak.

ewiku1
21. máj 2015

@gretocka aj my triedime tovar ked platime stravenkami,a podla vas sunar nieje potravina?syna som kojila 14.mesiacov bohuzial som prisla o materske mlieko tak sme museli prejst na umele mlieko ..

gretocka
24. máj 2015

no tak neviem, sunar by v podstate mal byt ratany ako potravina, ved ked si kupis susene kravske mlieko, tak ti ho ako potravinu zarataju, aj presnidavku ti ako potravinu vezmu.... skusila by som mozno argumentovat, ale ak si obchod takto nastavi svoje zmyslanie, je otazne ci s tym pohnes.

Svagrina minule skusala vyargumentovat nealko pivo, ale nepochodila....

ewiku1
24. máj 2015

Nealko pivo este jak tak chapem,ale s tym sunarom ma to zarazilo,kedze je to jedlo pre deti...priatel sa s predavackou nechcel hadat,asi si ju odchytim ja,no nikde som nenasla presne uvedene potraviny,ktore sa na listky predavat nesmu...

di_us
19. sep 2015

Chcem sa spýtať ako je to s kombinovanou platbou stravnými lístkami a peniazmi . Dnes som si objednala Pizzu z reštauračného zariadenia priamo domov. Cena spolu bolo 18.20 , chceli sme mu dať dva stravné lístky v hodnote 3,15 čiže spolu to tvorí 6,30 a zvyšok doplatiť peniazmi . Rozvozár ktorý nám objednanú pizzu priniesol sa začal rozčuľovať že to nie je možné aby sa stravné lístky doplácali peniazmi . Ale zaujímavé je že nie prvý krát sme v tomto istom reštauračnom zariadení objednávali pizzu a vždy nám zobrali stravné lístky a peniaze . Len dnes nie že sa to nedá ako je to možné ?? Ďakujem

cacianka
21. sep 2015

lebo je blbý a neochotný ...

illyria
25. jan 2016

presne, bol len neochotny. A tie listky 3,15 ste mali od zamestnavatela? Alebo si szco? lebo ak si zivnostnik, tak sa ti oplati objednavat listky za plnu hodnotu 4,20. Ja to tak robim vzdy. Tu to mas vysvetlene aj rozpocitane: http://www.obedujtezadarmo.sk/blog/10-dolezite-...

di_us
25. jan 2016

Mali sme ich od zamestnavatela . Ale to je v tom ze vzdy to brali aj pred nim aj po nom... len on jediny nebol ochotny ich zobrat