Teddy králik - klady a zápory

denisse1311
10. apr 2018

Ahojte mamičky!
Chcem sa spytat ci mate niektora doma teddyho kralicka?uvazujeme nad kupou len by som chcela pocut vsetky klady ci zapory. Chceme ho do bytu. Najviac ma zaujima ci smrdi. Mame skrecka no ten nie je vobec citit. Dakujem vam za vsetky odpovede🤗

dagmara17
10. apr 2018

Smrdieť nebude, pokiaľ sa o neho budeš starat a budeš mu klietku udržiavať v čistote. Vraví sa, že samičky vedia byť také mrchavé, takže ak chceš kľudnejšiu povahu, volila by som barančeka a samčeka.

dhlinkova
10. apr 2018

Nesmrdí, pokiaľ je čistý. My máme doma samčeka, je prítulný, takmer bezproblémový, ale v noci ho musíme mať na chodbe, lebo by sme sa nevyspali, pretože je dosť hlučný.

denisse1311
autor
10. apr 2018

@dhlinkova dakujem za odpoved. A aku velku klietku mate? Ja zvazujem kupu 80cm no meviem ci to nebude male.je nutne s nim chodit casto k veterinarovi?

0silvia0
10. apr 2018

@denisse1311 pre kralika sa odporuca metrova klietka. Treba aby sa tam zmestil zachodik, takze treba viac miesta. K veterinarovi sa chodi raz za pol roka na ockovanie proti kraliciemu moru a myxomatoze. Klietku vyberajte s otvaranim zboku, aby si kralik mohol sam vybebnut von ak ho budete pustat. Dobre rady su tu:
www.kralici.cz

babyliss
10. apr 2018

@denisse1311 ahoj, my mame baranceka, ked mu pravidelne vycistis klietku, tak nesmrdi. Kazdy den ho pustime nech si pobeha. Náš skace na gauč stale. Upozornovali nas ze bude obhryzat kable, ale nas to nerobi. Pije vela vody aj sena dost zozerie. A kupujeme granule, ale tych len trochu za den. Kupujem jednu znacku, lebo ked som mu kupila ine tak bol z nich hyperaktivny.🙂

denisse1311
autor
10. apr 2018

@babyliss do akej velkosti vyrastie?

dhlinkova
10. apr 2018

@denisse1311 My máme klietku cca 1,30 m. K veterinárovi chdíme raz rok. Ja ho von veľmi nepúšťam, lebo všetko obhrýzal.
My granule striedame, seno, voda musí byť vždy čerstvé.

lenka2931985
10. apr 2018

Mame samičku ale radšej by som mala samčeka. Tych som mala už dvoch jednoho barana a jednoho teddyho a boli maznavy a uplne bezproblemovy.. A tento čert je typycká žena 😤😂 ma svoje nálady a robí si čo chce.. Teraz však máme s ňou problém že má dlhé chlpy na zadku a sa jej bobky tam lepia a chlpia.. No na nervy, tak ju obcas aj kupeme lebo jej smrdi prdka 😳😁 ale ked bola mensia a nemala tento problem tak nam este aj vonala dokonca... Asi by vyzerala divno s oholenou zadnicou či? 😊

babulina
10. apr 2018

My mame rexa samicku.parkrat do roka dost rozhadzuje okolo klietky ked ma svoje obdobie ale inak je cistotna. Smrdi zachodik len ked sa pozabudneme.vonku pobehuje aj na dvore,ale nema tendenciu hryzt vsetko hlava nehlava.je to taky mazel ale vyspat sa pri nej neda.klietku ma metrovu

babulina
10. apr 2018
abdn16
10. apr 2018

my mame zakrsleho kralicka - kratkosrsteho a hrozne z nej lezu chlpy, neviem si predstavit mat dlhosrsteho teddy kralicka...

0silvia0
10. apr 2018

@babulina tá je krásna🙂

angelina1003
10. apr 2018

My mame teddyho od chovatelky a nelutujem vyber 😉 smrdiet smrdi ked sa dlhsie necisti ale da sa kupit taky prasok co sa da pod piliny a absorbuje moc takze to vobec nieje citit potom😉len treba davat pozor na stravu,my davame len suche krmivo rake zelene granulky a seno,ziadne ovocie a zelenina ani cerstva trava lebo potom ich naduva a mavaju hnacky

angelina1003
10. apr 2018
0silvia0
10. apr 2018

@angelina1003 používaš piliny? Veď to musí byť nalepené na králikovi a piliny dosť smrdia, nechceš vyskúšať používať radšej pelety? Tie sa nelepia na srsť a lepšie sajú a nie je z nich bordel.

angelina1003
10. apr 2018

@0silvia0 mame aj pelety doma ale okusovala mi ich tak som prestala davat davam to len papagajovi😉 pod piliny davam ten prasok a potom to nesmdi.

0silvia0
10. apr 2018

@angelina1003 normálne tie pelety žrala? Inak aj naša nemôže jesť veľa ovocia a zeleniny, ale trávy zje kvantum a nič jej z toho nie je. Asi treba vyskúšať, čo ktorý králik toleruje. Naša má hnačky len z kupovanej zeleniny, ked jej dám domácu zo záhrady, toho môže zjesť kopu a je v pohode. Inak naozaj treba dať pozor na stravu, nekvalitné granule môžu spôsobiť tráviace problémy a aj močové kamene.

angelina1003
10. apr 2018

@0silvia0 hej lebo tie granule sa nato podobaju😉 nekvalitne su najma tie zmesky v zoo obchodoch to uz bolo vela krat kritizovane ze tam su aj veci maximalne nevhodne.. po trave ju zdulo a skoncila u veterinara uz to neriskujem ,predsa len je to haklivejsie ako obycajne kraliky,seno mam nasusene vlastne,zeleninu nechce

0silvia0
10. apr 2018

@angelina1003 a aké granulky na jedenie kupuješ? Naša zasa vôbec nechce seno, len čerstvú trávu. Keď nie je čerstvá tráva, tak seno nežerie vôbec, len granule. Divný králik...

angelina1003
10. apr 2018

@0silvia0 ja berem velke 5 kg vrece ale kupujem to tam kde predavaju aj pre sliepky ,len to je tu taky obchodik a daju sa tam aj pre papagaje kupit vacsie balenia ako bezne v obchodoch,vyzera to ako tie peletu ale v zelenom, na tom ma vsetkych teddykov aj ta chovatelka lebo sama upozornovala ze su dost haklivy na stravu aj na ovocie zeleninu,ja mam seno z mojho travnika nie ako to z obchodu lebo to jej tiez nechutilo moc, to nase je zelene este aj ususene😁 ved oni su sami vyberaju co im chuti

kittykat22
10. apr 2018

@angelina1003 @0silvia0 ahoj baby, vidím, že tu debatujete o králikovi 🙂 Ja budem kupovat za pár mesiacov. Mohli by ste mi prosím vysvetliť aké pelety a aký prášok pod piliny?

babulina
10. apr 2018

@angelina1003 My kupujeme macacie pelety, tie pohlcuju viac nez zajacie,velke vrecko asi 25kg

andrbeata
10. apr 2018

My máme tiež králika, už 5-ty rok. Do záchodíka dávame pelety, klasické z Tesca a pod neho seno, to kupujeme v Teddy.
Čistíme ho každé 3 dni, nesmrdí, ale bordel dokáže urobiť neskutočný. Máme samčeka, v noci ho zakrývame, inak by sme nespali.
Kŕmime ho granulami, kupujeme Vitakraft granule, okrem toho púpavové listy- tie aj sušíme, zelenina, ovocie, suchý rožok.

angelina1003
10. apr 2018

@babulina ja pelety nepouzivam lebo ako som pisala vyssie mi ich hryzla kedze pouzivam krmivo ktore je zeleneale vyzera ako tie pelety😉

angelina1003
10. apr 2018

@kittykat22 prasok sa da kupit v potrebach pre zvierata stojito cca 8 e a pohlcuje to zapach vonia
To tak sviezo a nieje citit moc 😉pelety mam z vyrobne ale ja to davam iba pod papagaja takze v romto neporadim...

g_fecka
10. apr 2018

Ahojte, ja do zachodika kupujem pelety z hornbachu, co su kvazi urcene na palenie, ale je to presne to iste ako pre pre zvieratka (zlisovana pilina) a je to teda podstatne lacnejsie a vacsie balenie. Piliny sa na nich lepia, hlavne na tie dlhosrste a priserne pachnu. Co sa tyka stravy, tak 95% sucha...seno, senove peletky, vlocky, suchy chlebik, vysusena datelinka....A hlavne cista cerstva voda. A cez den vela vela pohybu, inac je v noci cirkus ☺️

g_fecka
10. apr 2018

https://www.hornbach.sk/shop/Pelety-ENplus-A1-1...
Presne to iste, len na nich nie je nakreslene zvieratko ☺️

k_a_j_k_a
10. apr 2018

Ahojte. My mame 2r rexa, samicku. Klietku mame prisposobenu - mreze vymenene za sklo 🙂 a nerobi hluk. Deti ju maju v detskej. Obcas robi riadny bordel, ale da sa. Pravidelne pobehuje po byte, bobky nenechava, obcas, ked sa pozabudneme, ze je dlhsie vonku, tak sa vycura. Inak je to milacik. Aj ked ide hlavne ku mne 🙂 deti su na nu asi moc hlucne 🙂
Inak pelety na WC mame klasika drevene na kurenie. Stoja 00 nic a krasne zachytavaju pach. Dokonca pocuva na meno, pribehne cez cely byt, ked ju zavolam 🙂

chcela som sa spytat. Mate skusenost, zajka nam prestala jest slamu. Pije normalne, rano ma granule, vecer zeleninu, cerstve listy, 1-2x tyzdenne vetvicku z jablone. Toto vsetko je normalne ako predtym. Ale uz niekolko tyzdnov neje slamu. Stretli ste sa s tym?

g_fecka
10. apr 2018

@k_a_j_k_a ahoj, mame samca a samicku, samec sa ide potrhat za vsetkym zje naozaj vsetko. Samica uz od mladatka vobec ale vobec seno zrat nechce. Tiez som robila paniku, lebo vsade pisu ze zaklad pre zajka je seno, ale ma uz 3 roky a je v poho. skor si vychutna vlocky a chlebik. Asi vedia co potrebuju ☺️

g_fecka
10. apr 2018