Tehotná a individuálny študijný plán

atap
19. mar 2011

Baby je tu niektorá tehotná študujúca na VŠ a má individuálny študijný plán??? Zaujíma ma postup, schválenie a či môžem žiadosť podať aj keď semester je už v polovici...

aninka30
19. mar 2011

ahoj neviem na akej si skole ale ta moja sa na mna vy... musela som prerusit studium prisla som tak o 680 eur (ale to je ina kapitola)..

atap
autor
19. mar 2011

@aninka30 ja som na súkromnej.... A prečo sa na teba vykašlali?

petruska86
19. mar 2011

ahoj....kazda skola ma svoj studijny poriadok (ci ako sa to presne vola), no a ja som si tam nasla presne kapitolu o individualnom studiu....boli tam uvedene dovody kedy a preco mozes on poziadat.....alebo mozes zajst na studijne za studijnou poradkynou, kedze i tak sa ziadost odovzdava tam (aspon u nas to tak bolo) a s nou sa poradit, ci napr. ako dovod mozes napisat zdravotny stav - tehotenstvo - ze je rizikove a bla bla samozrejme potvrdit svojim dr. 😉 ....ja som o indi ziadala, az ked sa mi narodilo dieta (dovod som uvadzala "starostlivost o vlastne dieta do 10rokov") a to bolo az na zaciatku dalsieho akad.roku., takze neviem, ci sa da aj v priebehu...naozaj najskor treba ist za tou studijnou poradkynou, ona by mohla vediet...
....a este jedna vec, ak ti aj schvalia ten individualny, tak stale vsetko zalezi na vyucujucom daneho predmetu ako bude voci tebe zhovievavy, ako casto bude chciet, aby si dochadzala na dany predmet, podmienky absolvovania atd.....
drzim prsty, ked, tak sa priebezne ozvi ako sa ti v tom dari 🙂

atap
autor
19. mar 2011

ahoj, v nasom studijnom poriadku o individualnom studiu nic nepise.... No ja mam rizikove tehotenstvo, neviem obsedieť v skole, kedze mam problemy.... Pojdem hned v pondelok na studijne oddelenie... snad mi vyhoveju. a myslis že ti ucitelia su az taki, že nepripustia aby si prisla do školy napr. ked mas prist aj na ine predmety.... Teda neprecestujem 300 km kvoli 1 hod v tyzdni a na dalsi tyzden opat....

petruska86
19. mar 2011

@atap vies co, naozaj zalezi od cloveka.....ja som sa chcela so vsetkymi dohodnut, ze budem chodit len na zapocty a skusky....ale zo dvaja boli taki, ze jeden to individualne vobec nebral na vedomie a druha reagovala "dufam, ze nevymeskate vela hodin"....takze asi tak....fakt treba si to skusit vybavit cim skor, a potom s kazdym ucitelom prebrat aka je situacia....drzim palce! a hlavne, uspesne dotehulkovanie! ;)

aninka30
19. mar 2011

@atap aj ja som na sukromnej - uplna neochota z ich strany...drzim palce ;)

lienka91
21. jún 2012

Ahojte, vidím, že toto je už asi rok staré fórum, ale dúfam, že sa mi niekto ozve 🙂
Mám 20 rokov a som v šiestom týždni tehotenstva. keďže v septembri mám nastúpiť do prvého ročníka na VŠ v Banskej Bystrici, neviem ako to budem zvládať. Normálne stihnem doštudovať asi len prvý semester, ak vôbec. Obaja s priateľom sme študenti, dokonca každý v inom meste. Neviem ako to funguje s tým individuálnym študijným plánom, mne na študijnom kázali prečítať si smernicu, tak som si prečítala. Individuálny študijný plán sa ale udeľuje len reprezentantom školy a zdravotne postihnutým, tehotenstvo alebo starostlivosť o dieťa asi nespadá do žiadneho z bodov..Prerušovať štúdium by som veľmi nechcela v prvom ročníku, už teraz budem študovať rok navyše, lebo som menila odbor. Dá sa to nejak dohodnúť len s profesormi? Alebo nejako to obísť?:D Fakt neviem, čo mám robiť, a doštudovať musím určite, to by rodičia neprežili...ešte vlastne neviem, či prežijú informáciu, že budú starí rodičia...

grettka
21. jún 2012

Kazda skola to ma individualne.
zimny semester prezijes relativne v pohode, a na letny si dopredu zisti, kto bude ucit. Na kazdej skole to mas tak, ze s niektorymi vyucujucimi sa dohodnut da, s niektorymi nie. Okrem toho, zvycajne na skole su aj studijny poradcovia pre bc. ci mgr. studium (nie studijne odd.), a treba sa skusit obratit na nich. A samozrejme zalezi aj na narocnosti daneho odboru, ktory budes studovat.
A neviem, preco by tvoji rodicia neprezili spravu o tom, ze budu starymi rodicmi. Samozrejme to bude rpe nich sok, ale stravia to. 😉

evening_star
21. jún 2012

@lienka91 Ja chodim do RK a individualny plan mi schvalili bez problemov, mala som ho tento semester a v juli rodim.

lienka91
21. jún 2012

grettka, veď aj naša má individuálny, len som sa zľakla toho, že to udeľujú len niekomu a tehotné a ani maminy tam spomenuté nie sú. ženská mi aj odpísala, že ak to v tej smernici nie je, tak individuálne sa študovať nedá...a odbor mám prekladateľstvo/tlmočníctvo francúzština v kombinácii s ruštinou, tak dúfam, že to nejako zvládnem 🙂

evening_star, tak v Ružomberku asi máme zhovievavých profákov 🙂

grettka
21. jún 2012

skutocne by som oslovila bud studijneho poradcu, alebo ak ho na skole nemate, tak na prodekana/prodekanku pre pedagogicku cinnost. Nechce sa mi verit, ze si jedina tehotna studentka, ktora riesi individualny studijny plan Predsa uz musia mat nejaku skusenost so studentkami v podobnej situacii.

lienka91
22. jún 2012

Tak, už som si to prezistila 🙂 písala som vedúcej študijného oddelenia. :D vraj od septembra bude platiť nový školský poriadok, ktorý prejednáva aj tieto veci a o IŠP si budem môcť požiadať. Tak vám pekne ďakujem 🙂

zuzimino
26. jún 2013

@lienka91 Prosím ťa a čo si písala v odôvodnení? Ja budem zachvíľku rodiť a neviem ako mám napísať odôvodnenie prečo žiadam ISP. A mám k tomu priložiť aj nejaké doklady??