Tešíe sa na Vianoce?

11. nov 2023

Ahojte baby ☺️ tešíte sa už na Vianoce my sa doma nevieme dočkať o dva týždne začínam piecť medovníčky milujem toto obdobie ako ste na tom vy kedy začínate piecť a z výzdobou bytu.

maranta_leuconeura
11. nov 2023

Ja az v decembri nejak dva tyzdne-tyzden pred, ale potom to mame doma aj do konca februara 😂

doriiis
11. nov 2023

Kebyže nemám deti,tak ani stromček nemám. Neznasam,čo ľudia z tohto sviatku spravili.

226lenka
11. nov 2023

Ja už 2 týždne počúvam vianočné pesničky 😁 a už som dala vianočný obrus na stôl (vymenila som ho za veľkonočný) 😃

januska12323
11. nov 2023

My to tak neprežívame. Najskôr týždeň pred Vianocami cukrovinky ak vôbec a na štedrý deň stromček. Toť vsjo.

aeruginosa
11. nov 2023

Piecť začíname tak cca týždeň pred a výzdoba - adventný veniec od začiatku adventu a stromček tak deň-dva pred Štedrým dňom… inak to fakt nejako nehrotíme, každý podľa seba, ale mne by sa to znechutilo, keby mám mať výzdobu mesiac pred Vianocami… Mne už stačí, že v obchodoch sú Vianoce od konca leta.😅

terry658
11. nov 2023

Dnes som kúpila na trhoch. Už sa neviem dočkať decembra.

lucijalucy
11. nov 2023

Každý rok sú pre mňa Vianoce utrpením odkedy mi väčšina rodiny pomrela. Ale snažím sa teraz aspoň kvôli malému synovi a mladšiemu bratovi a neteri aby zažívali ako tak pekné sviatky. Bez rodiny s ktorou som vyrastala a ktorá ma viedla ku zvykom to pre mňa nemá zďaleka taký význam ako malo..

valeria_h
11. nov 2023

Milujem tieto sviatky, stromček staviame prvý decembrový týždeň, nech máme dlhšie radosť 🤗

oli18
11. nov 2023

To este do polnoci niekto tuto temu zalozi, ved do tretice 🙉

autor
11. nov 2023

@terry658 nádherné ozdoby 🥰

mamickalisticka
11. nov 2023

Najradšej by som už stavala strom, ale manžel ma v tom nepodporuje, musím počkať aspoň na 24.11. (ale ja ho už pracem 2.1.) ale už mam jednu ozdobku vyloženu a od budúceho týždňa púšťam pesničky ✨

autor
11. nov 2023

@mamickalisticka ja presne tak isto

nikasmile
11. nov 2023

Pre mňa je vianočné obdobie kúzelné. Milujem Vianoce.

nika23t
11. nov 2023

Ja som čistá vianocka, a moje dve staršie dcéry úplne zbláznene do Vianoc 🎄❤️ Takže sa hlásim do klubu 😊 Stromček síce zdobíme až týždeň pred, dom dva týždne, ale plánujeme už od začiatku novembra. Dcéry už pripravujú darčeky a vyrabaju ozdoby o 106 😁

cyberk
11. nov 2023

Tiez ich milujem 🙂 vyzera to, ze stromcek postavime v piatok 1.12, darceky (len pre dcerku, s manzelom si nedavame uz) mame pokupene, tesim sa na bielu kapustnicu ❤️

minenkak
11. nov 2023

Nie, tento rok som sa pristihla pri tom , že som až chytila paniku keď som si spomenula ,že už sú to za chvíľu Vianoce ,otras čo je z tohto sviatku spravené posledné roky

vroni
11. nov 2023

Ja som vianočný fanatik a cvok. Pripúšťam, ze moje nadšenie minulý rok v Bille trochu schladili vianočnými pernickami v júli, ale inak mi vianočné prípravy nemôžu začať dostatočne skoro. Od návštevy prvého vianočného trhu (prvý novembrový víkend) začína môj súkromný advent, počúvam vianočné pesničky, púšťame si vianočné filmy a pomaličky postupne dekorujem dom a pečieme vianočné pečivo. Chlap prevracia očami a tvári sa ako hovadsky nad vecou, ale rádio neprepne a "úplne náhodou" vždy večer nájde nejaký vianočný film. A dnes reklamoval, ze kedy "konečne" začneme piect, ze ma chuť na vanilkové rožky. Tak mu vravím, ze je ešte skoro, ze by do Vianoc nevydržali a chlap na mňa vytrestil oci ako Japonec na zájazde, ze kto preboha chce, aby vydržali do Vianoc.... Deti tento čas tiež vychutnávajú, vypekame, kecame, pochodíme väčšinu vianočných trhov v okolí a bavíme sa. Neupratujeme o nič viac ako inokedy, nebehame po obchodoch a stres pred Vianocami je u nás nezdomacnele cudzíe slovo. U nás je to najpohodlnejšie obdobie v roku.

danyelia
11. nov 2023

Ahoj, stromček dáme deň pred Vianocami, aj ako takú výzdoby, koláče kúpime z obchodu...neviem, ja tento sviatok nejako extrémne neprežívam,ale teším sa z radosti detí.

alexandra336
11. nov 2023

Ja sa teším veľmi, milujem to obdobie, ale mne to nejak kazí počasie tento rok, neviem sa naladiť keď je a pravdepodobne aj bude 15 stupňov 🙈nepasuje mi to k vianociam

petulda333
11. nov 2023

@doriiis kazdy ma vianoce take,ake si urobi.

lucia851
11. nov 2023

Áno teším sa už na Vianoce

petulda333
11. nov 2023

Casto tu citam,ze vianoce su uz len komercia,konzum a pod. Ja to tak nevnimam. Milujem vianoce. Je to pre mna carovne obdobie. Robim si ich,ako chcem. A nezaujima ma co robia ostatni ludia. Nekupujem kazdu blbost a pod. No milujem svetielka,ozdoby,stromceky. Aj tie plne obchody si uzivam. Chodim,obzeram a tesim sa .... Ako dieta 😁

jumama
11. nov 2023

Ja Vianoce ako nemam uz rodicov nevnimam moc nejako veselo. Moj muz nie je na darceky - najradsej si vybera sam a ocakava aj odo mna, ze mu nadiktujem co chcem, nerad sa zapaja do pecenia, varenia, upratovania, dokonca aj pre jeho rodinu darceky vacsinou zhanam ja, aj ked mu vsetko oznamim, predebatime... mne je to luto, ale zmenit sa to moc neda, proste na to neni 🙂 Da sa v tom vsetkom hadat tie spolocne miesta, mat radost z toho, ze ja pochystam, ich tym potesim... Mame pubisku a ta uz dva roky s pregulenymi ocami niekam s nami ide, pes sa boji ohnostrojov, cize vianocne obdobie presteka... Ale ako spravni pickari, aj jemu zabalime lopicku do papiera a on sa z toho tak tesi, ked si to sam potrha... 🙂 Je to taka zmes vsetkeho, ale cista radost to u mna uz nie je. Velmi mi chybaju nasi.

deti95060810
11. nov 2023

ešte ani Advent nezačal a vy už o Vianociach...

jaond19
11. nov 2023

Tesím sa ze sa deti tesia. Nemat ich, tak zrejme ani stromcek nerobím a ani nic.... pre mna su vianoce o rodine, no ked vela clenov uz odislo... tak je to pre mna smutné a neviem sa s tym roky zmierit.

ariannazara
11. nov 2023

Mam rada Vianoce, prvýkrát budu v novom dome 😍

petronellla87
11. nov 2023

Velmi🙂 tento rok budeme prvykrat traja na Vianoce tak sa neviem dockat❤️

bessie12
11. nov 2023

milujem Vianoce 😍 Uz od augusta pocuvam vianocne radia, od septembra som zacala nakupovat pravidelne dekoracie a ozdoby, kupila som dalsi vianocny stromcek, tento krat do spalne a zacala som aj nakupovat vianocne darceky. Zaciatkom tohto mesica som vytiahla vianocny obrus a zopar dekoracii. Mame to v spalni. Tak isto aj vianocny stromcek stoji pripraveny na ozdobenie. Priblizne od polovice novembra pomaly zacnem zdobit jednotlive miestnosti a koncom novembra hlavny stromcek, ktory bude v obyvacke. Kolace budem piect v decembri, balit darceky, rozposielat pohladnice a balicky a uzivat si tu atmosferu so vsetkym co k tomu patri ❤
Mamine som ozdobila stromcek uz v septembri, ked som bola na Slovensku a velmi sa z toho tesi 🙂❤

mamickalisticka
11. nov 2023

@petulda333 ja tiež nepochopím nikdy výrok " čo posledné roky urobili s vianocami, alebo komerčné pip***" veď to len ľudia si z toho robia, ja som nikdy toto neriešila, darčeky zháňam priebežne, v obchode sa regalom s vianocami vyhybam pokiaľ v sebe nemam atmošku.. skôr mi vadia tieto reči, keď niekto začne s tým, ako neznáša vianoce a je to utrpenie 😂 skôr mám pocit, že celý život je pre nich utrpenie .

bucko555
11. nov 2023

Ja som začala pomaly vykladať výzdobu, dcéra má v izbe strom od 1.11. Ja ešte nejaký ten týždeň počkám aj keď teda v piatok je voľno tak uvidím čo vymyslím