Tvorenie s modelovacou hmotou - čím ju potom zafarbiť?

22. aug 2020

Pekny den prajem, chcela by som sa opytat tie z vas ktore maju skusenost alebo vedia poradit. V Tescu som zahliadla modelovaciu hmotu klasickej farby za nizku cenu a tak velmi ma zaujala moznost tvorenia ze som hladala na internete a veru, daju sa vytvorit krasne veci ci uz dekoracie a darceky. Som fanusikom handmade veci a tak by som to chcela skusit. Videla som na internete, ze modelovaciu hmotu po vyschnuti farbia, neviete poradit akymi farbami? Ci to je jedno? Pripadne potrebujem este nieco specialne? Vďaka za tipy.

alexandraalexandrova
22. aug 2020

zalezi ale co je to za modelovaciu hmotu. Je to taka co tvrdne na vzduchu? Alebo je to polymerova hmota? ta co tvrdne na vzduchu, tu mozes namalovat akrylovymi farbami a potom prelakovat. vyrobok by ale potom uz nemal prist do kontaktu s vodou, lebo navlhne a rozmoci sa...ak je to polymer, ten sa predava uz farebny...malovat netreba

lenocka12345
22. aug 2020

ja osobne používam hmotu DAS, tvrdne na vzduchu , aj keď sa nemá , farbím akvarelovými , anilínovými farbami , namiesto laku používam lepidlo - Pritt v červenej tube priesvitné

alexandraalexandrova
22. aug 2020

@lenocka12345 preco sa to nema farbit akrylovymi?

lenocka12345
22. aug 2020

@alexandraalexandrova akvarelovými 🙂

alexandraalexandrova
22. aug 2020

@lenocka12345 jaaj, uz neviem citat 😀, prepac...

autor
22. aug 2020

@lenocka12345 a nevies nahodou poradit cim inym zalakovat? Rozmyslala som nad nejakymi mistickami na oriesky a pod. tak ze cim lakovat aby neboli skodlive

lenocka12345
22. aug 2020

sú netoxické laky , choď do kreatívnych potrieb , tam ti poradia 🙂