Urieknutie, resp. prekliatie - gréckokatolícky kňaz

pellka
14. jún 2021

Zdravim viem ze je vas tu Vela ktori neverite na urieknutie a podobne veci nejdem a nechcem vyhladavat ziadne vestkyne ci ciernu magiu ani sama neviem ci na take veci verim .. ale citala som tu na MK ohladom greckokatolickych knazoch ktori vlastne vedia z niecim takym pomoct ak ma teda clovek pocit / podozrenie ze mal tu cest sa zapliect s osobou ktora sa tomu venuje alebo niekto v jej okoli a mohlo dojst aj k prekliatiu tak sa vraj treba radsej obratit na knaza mate nejake skusenosti?? Popripade viete mi poradit kde ste riesili podobny problem ku komu ste sa obratili alebo kontakt na knaza ktory vam fakt pomohol..??

bloger
14. jún 2021

@pellka na urieknutie verím to sa stáva môžeš sa obrátiť na kňaza ale pokiaľ si v milosti posväcujúcej tak sa ťa takéto veci nemôžu dotknúť lebo v tej chvíli toho človeka chráni Boh

evkamotka
14. jún 2021

Otec jozef maretta, gkat knaz a exorcista

terezka1947
14. jún 2021

Zly duch existuje,cize...ak citis,ze ieco nie je ok,urcite knsza vyhladaj. On vie posudit,ci je to naozaj problem s niecim zlym.
Aj katolicki knazi robia exorcizmus.
Skus v KE napr.otca Degra.

pellka
autor
14. jún 2021

@evkamotka on je asi az v presove ? Ja som z okresu Tv tak to je dost daleko

pellka
autor
14. jún 2021

@terezka1947 Da sa tam aj dovolat?

silvike
14. jún 2021

@pellka Alebo este okrem otca Marettu v Presove aj otec Marcin v Klokocove

mironka
14. jún 2021

@pellka aj ja som z okresu Tv...o. Petricko,bol v N
Zipove,robil exorcizmus...teraz je v Po...o. Marcin v Klokocove...pripadne aj akykolvek knaz,greckokatolicky ...by Ti mohol poradit,kam sa obratit...obidvoch otcov, Petricka aj Marcina,mam v priateloch na FB

miriam_s
14. jún 2021

@pellka každá diecéza má niekoho kto sa tomu venuje, skús zavolať na vaše biskupstvo a oni ta budú vedieť nasmerovať...

terezka1947
14. jún 2021

@pellka no,zajdi za svojim fararom a on ta naviguje.

pellka
autor
14. jún 2021

@terezka1947
@miriam_s

Len ma baby Napadlo.. kazdy knaz ktory sa tomu venuje sa tomu venuje realne aj vie co robi a co robit v pripade niecoho takeho realne ,,?? Nieje to ako z liecitelmi?? Ze je ich x ale pomoct vie len male % liecitelov?

terezka1947
14. jún 2021

@pellka ano,realne vedia. Realne aj vedia rozlisit napr.ci clovek.potrebuje odbornu pomoc psychiatra,psychologa,ci je to jeho oblast.
Niekedy je potrebnych viacero sttetnuti.
Dat si do poriadnu svoj duchovny zivot,spoved,atd.
To nie je...cary,mary....

pellka
autor
14. jún 2021

@terezka1947 chapem myslela som to tak.. ci vedia rozoznat ci niekto v okolo vazne nepraje alebo ako to nazvat niekto v okoli cloveka prekliak “ porobil “ neviem ako to nazvat zase nemyslim si ze som vhodna az na psychiatria skor pre moj lepsi pocit .. by som skusila mam podorozenie
Moja byvala suseda ( romka ) sa mi ne raz pochvalila ze jej babka uz roky rokuce poraba odraba atd vzdy som to ignorovala az pri jednej hadke nakolko x krat ma uz vytopila mii v zlosti vykricala ze nech sa tesim ze ked sa jej babke podarilo x ludom porobit dokaze to aj so mnou bolo to pred cca rokom a pol dlho sa odhodlavam navstivit nejakeho cloveka ktory sa tomu venuje a vie realne posudit ci ide prave o to ci to existuje alebo len ma chcela vystrasit?? Kazdopadne vrta mi v hlave nakolko som od znamych nie raz pocula ze je to pravda

terezka1947
14. jún 2021

@pellka ked si v stave posvacujucej milosti,ziadne prekkiatie,ani urieknutie moc nad tebou nema.

pellka
autor
14. jún 2021

@terezka1947 Som toho nazoru ze Funguje

viktory6661
14. jún 2021

@pellka skus humenne gréckokatolícky vikár Martin Zlacky

terezka1947
14. jún 2021

@pellka ak si veriaca,veris Bohu,nemozes napisat,ze diabol je viac ako Boh.
Uz to,ze diablovi pripisujes vacsiu moc ako Bohu je vyhrou diabla a otvaras mu svoj zivot na jeho posobenie.
Ak chodis pravidelne na spoved,prijimanie,zlo bude okolo,aj rozne pokusy o vselijake situacie,ale nikdy diabol nevyhra.
Chrani ta Boh.

mironka
14. jún 2021

Mozno to bude zvlastne,ale knaz sa moze spytat,aky dovod mohla mat ta suseda na to,aby Vas uriekla. Aky dovod hnevu a zloby by ju k tomu viedol. Co je pricina a treba to riesit. Ak ste pohadane,tak sa uzmierit. Dat duchovne a moralne tento vztah do poriadku. Odpustit. Aknsi nie ste vedoma konfliktu medzi vami, tak byt sama posvacujucej milosti. Ist na spoved,prijat Eucharistiu. Jednoducho byt vnutorne duchovne vyzbrojena,aby to zlo nemalo voci Vam sancu...

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
15. jún 2021

@bennn no mna slahne z toho,ze na prestiznych americkych univerzitach maju studenti potrebu robit satanisticke omse.
Toto je v 21.storoci smiesne.
Nie je vobec smiesne verit v existenciu diabla.
Bohuzial.