Vigantol stiahnutý z trhu Ústavom pre kontrolu liečiv

benne
6. sep 2010

No teda, zajtra idem k dr. do poradne, opýtam sa. Ked tomu správne rozumiem, tak na vine je kvapátko, mne sa to hned nepáčilo, ked som teraz pri druhom rozbalila vigantol a tam kvapátko. Pri staršej sa kvapkalo priamo z flaštičky, som to mala tak zmáknuté, že jednou rukou som odkrútila i uzáver i do pusinky nakvapkala. No nič, uvidíme. Ale je to nepríjemné teda, dočítať sa niečo také!!! 😨

ludka140281
6. sep 2010

dakujem za informacie,nevedela som to,no asi neprestanem davat 😕 na najblizsej kontrole sa poradim s lekarkou 😉

etnicka
6. sep 2010

my vigantol nedavame, pokial zena dojci a dobre sa stravuje, nie je ho treba.

warholette
6. sep 2010

takato tema tu uz pred par dnami bola, dobre rano... 😉

burina111
6. sep 2010

ja tiež nedávam, ani pri synovi, ani teraz dcére..obaja mi z neho strašne vracajú a hnačkujú a mali koliky ☹

pia22
6. sep 2010

Ja som dnes telefonovala s pediatrickou a mam ho prestat davat, musi zasadnut lekar. komisia o uvedeny jeho nahrady, mam si zavolat vo stvrtok. Latka, kt. sa donho uvolnuje je toxicka a uvolnuje sa napr. pri paleni pneumatik, preto je stiahnutie zaradene do II. kategorie (su uvedene na konci hore uvedeneho dokumentu SUKL).

mufin
6. sep 2010

fíha, tak aj ja sa popýtam na to. Dík za info

babulina
6. sep 2010

aj nasa pediatricka odporucila radsej nedavat, pockame si na dalsi vyvoj situacie

roo
6. sep 2010

A co matky, ktore nemaju net a ani cas (alebo chut) pozerat spravy v telke? 😠 Dnes som to vravela kamoske s malym babom, nevedela o tom.
Diskutuje sa o tom tu: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/kvapky-vigantol-uziva-ho-vase-dieta/
Na fore rodinka.sk jedna maminka pise (dufam, ze ju mozem citovat): " 4-Vinylcyclohexene is classified as a Group 2B CARCINOGEN by the IARC - preklad to asi nepotrebuje!!!"

lubikaf
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elko69
6. sep 2010

takze odnes ho prestavam davat radsej aj ja!!!!opytam sa v piatok dr.na to...

divoska
6. sep 2010

ja len upresnim ze vitamin D cez mlieko dieta nedostava skoro ziadny. takze nejake d3 pripadne d2 davat treba, ale vigantolu zrovna nefandim. ja som dala len 2-3x zatial a nerada. tymtopadom prestavam a uvidime.

sampo
6. sep 2010

fiha, tak to som vobec nevedela 😨 a to som ho davala celkom poctivo 😝

katren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
6. sep 2010

nerozsirila sa ebola, klud. vigantol kludne zahodte a doktorku poproste o nahradu, ako pise SUKL :
Možné je použiť nárazové dávky Vitamín D-Slovakofarma
4-Vinylcyclohexene is classified as a Group 2B CARCINOGEN by the IARC - preklad to asi nepotrebuje!!!" - preklad to nepotrebuje, ale vhodne by bolo uviest aj ake latky sa do skupiny 2B dostanu,kedze ludia si najcastejsie vsimaju CARCINOGEN a myslia si ze ich deti hned maju z toho rakovinu.

Substances, mixtures and exposure circumstances in this list have been classified by the IARC as Group 2B: The agent (mixture) is possibly carcinogenic to humans. The exposure circumstance entails exposures that are possibly carcinogenic to humans. This category is used for agents, mixtures and exposure circumstances for which there is limited evidence of carcinogenicity in humans and less than sufficient evidence of carcinogenicity in experimental animals. It may also be used when there is inadequate evidence of carcinogenicity in humans but there is sufficient evidence of carcinogenicity in experimental animals. In some instances, an agent, mixture or exposure circumstance for which there is inadequate evidence of carcinogenicity in humans but limited evidence of carcinogenicity in experimental animals together with supporting evidence from other relevant data may be placed in this group.

snad si to kazda prelozi, ja este podotknem ze takto "toxicky" vigantol by nase deti museli jest niekolko rokov vo vyssich davkach aby to malo svoj "efekt". radsej by sme sa mohli sustredit na dalsie karcinogeny ktore davame dlhe roky nasim detom v jedle 😉

mamina63
6. sep 2010

😠 ]-😲 😲 😲 no teda...môj malý sa hral...kúsal ten gumenný štupel 😲 😲 😲

ináč pred deviatimi rokmi pri dcére ked som ho používala, tak tam to kvapátko nebolo 😒 bol to obyčajný systém kvapkania 😅
...táto nová doba nás zabíja 😲 ...a potom sa čudujeme, že sa veeeľmi často vyskytujú VÁŽNE smrteľné CHOROBY!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

firstbaby
7. sep 2010

baby klud...o nic nejde....panika je zbytocna...🙂 pediater vam poradi,ale aj tak najlepsie viete vy co je pre vase babo dobre a co nie....🙂

clostilka
7. sep 2010

ahojte ja som dnes volala pediatričke že čo ako a ona o ničom nevedela, tak neviem čo mám urobiť, dávať či nedávať 😝 Prečo teda o tom neinformujú poriadne, niečo šplechnú na internet a pediatrom ktorí ten liek predpisujú nikto nič nedá vedieť a potom to vyzerá že mamičky sú vymúdrané a moc surfujú po internete ale veď sú to naše deti. No kto sa v tom má vyznať ☹ ☹ ☹

adal
7. sep 2010

ahojte, aj ja som volala dnes ráno pediatričke, nemajú žiadne info o škodlivosti a mám ho podávať naďalej 🙂

myzma
7. sep 2010

zial, nie ku vsetkym sa ta informacia dostava rovnako rychlo, to, ze o nej lekari nevedia, neznamena, ze to stiahnutie je len "jedna babka povedala" ... pozor na to 😅 urcite s tym budu musiet nieco robit, kedze vigantol bude stiahnuty aj z lekarni a tym padom si nove mamicky nebudu moct vigantol vybrat.... budu musiet dat nejaku nahradu... no nie?

prsky
7. sep 2010

nahrada: co takto slniecko 😉

brisilda
7. sep 2010

kocky pokial vas vigantol je bez vone a chuti v pohode ho davajte lebo takyto je neskodny ono sa to objavilo len teraz cize automaticky stiahli vsetke sarze no oni sami pisu ze to neni toxicke a neohrozuje to zdravie neviem preco hned hystercite 😒 radsej to konzultujte z lekarnou lekarke by som ja osobne nevolala lebo kebyze jej tak bude volat kazda mamina tak nebudu lekari nic robit iba vybavovat hlupe telefonaty a pacienti budu cakat cely cas v cakarni tak ci tak lekarnik vam na to da odpoved nakoolko tam sa stahuje dany liek

elina313
7. sep 2010

nám lekárka povedala, aby som vyhodila ten uzáver a dávala kvapky inj. striekačkou 😉

yennn
7. sep 2010

Ja som uz dnes Vigantol nedala. S pediatrickou ci lekarnou skonzultujem neskor.

Isto je kopec toxickych latok, ktore male deticky dostavaju do organizmu bez toho, aby sme o nich vedeli, tak preco im podavat tu, o ktorej vieme, hoc aj v zanedbatelnych mnozstvach? Ak by to nebol dovod na zastavenie podavania, tak by aj statne organy dali pokyn na dominanie jestvujucich zasob s tym, ze najblizsie sa vymeni / odstrani kvapatko. Avsak oni dali pokyn na stiahnutie z trhu – nie je to jasny pokyn na zastavenie podavania lieku dietatku?

svetlankat
8. sep 2010

Adekvatna nahrada za vigantol nie je.Je lepsie ho davat. Je to omnoho mensie zlo, respektive ziadne, ako nedostatok vitaminu D. Na nedostatok su fatalne nasledky a to my maminy nechceme

miluska.h
8. sep 2010

ja si myslim, ze ked vysadite na nejaky cas vigantol, nic sa babatku nestane. vyrobca sa bude snazit co naskor vyrobit nezavadny vigantol a nasledne ho dodat na trh.
este dodam, ze potrebnu davku vitaminu D nie je mozne ziskat zo stravy, pretoze sa ho v nej nachadza velmi malo. preto absolutne nepostacuje "pestra a zdrava" vyziva dojciacej matky.

edusik
8. sep 2010

To nemohlo prísť v slnečné dni ale teraz na koci leta, keď som ho malej zas nasadila???? keby aspoň uviedli či všetky sarže sú zlé, alebo len nejaké novšie - my máme ešte z jari.... ale oni len niečo zverejnia a detaily si nájdi medzi riadkami - hlavne že Nemecké mamičky na to prišli, u nás také niečo nik nesleduje, veď to papá každé dieťatko????!!!!

mama_laury
8. sep 2010

🙂
Mile damy,
tuto temu som tu uz zalozila 4.9.2010:)
vid:"Stiahnutie lieku Vigantol"

Myslim si, ze kazdy jeden pediater sa k tomuto problemu postavi inak.

Ano - problem vznika pri kontakte gumenej casti kvapatka s tekutinou
(len neviem nikde zistit ci sa za kontakt povazuje aj chvilkove "namocenie" alebo pernamentny kontakt)
Ano - stiahli vsetky sarze
(z coho mam pocit, ze staci na kontaminaciu aj kontakt lieku s kvapatkom pri skladovani...)
Ano - media tuto informaciu DOLEZITU pre nas IGNORUJU
(to som velmi sklamana, namiesto zvieratiek ako bodky ma konci sprav by som tam radsej videla toto...)

Ja momentalne podavam Cebion Multi.

carmen86
8. sep 2010

vcera na TV JOJ to bolo v spravach ale nic konkretne nepovedali iba to co vieme z netu od statneho uradu pre kontrolu lieciv a nedali v televizii ziadne vyjadrenie od nejakej kompetentnej osoby co si myslim ze je dost smutne a pre nas mamicky velmi dolezite....

bubulka722
8. sep 2010

Myslím, že toto je len vrchol ľadovca čo sa pustil medzi obyčajných smrtelníkov okrem iných svinstiev ktoré sú násilým dávané našim deťom pod zámienkou ochrany ich zdravia.