Vigantol stiahnutý z trhu Ústavom pre kontrolu liečiv

agatkag
11. okt 2010

Ahojte, mne doktorka poradila, aby som si kúpila vit. D3, tie kapsule, večer vždy jednu prepichnem a dám dve kvapky do mlieka, jednu kapsulu mám na dva dni..

zorusik
13. okt 2010

nedavam uz 3 mesiace pre ti informacie co od vas mam ale mam uz obavu ci dobre robim 😝

jarunka111
13. okt 2010

Práve bola o tom diskusia na stv v dámskom magazíne: vit.D treba dávať!!!!!! a nie ako je bežné len do 1. roku, ale až do 2. roku, tak si to pôjdem zistiť k našej doktorke. Malinkým deťom by som určite dávala!!! Nájsť vhodnú náhradu a podávať, lebo tie následky z nedostatku určite nechce pre svoje dieťa žiadna maminka.

zuziq
13. okt 2010

vigantol by mal byt uz ale v lekarnach dostupny.. aspon svagrina co ma lekaren mi pred viac ako tyzdnom hovorila, ze uz im prisla info, ze ho do dvoch dni budu mat.. 😕

cicimon
13. okt 2010

ano, my uz tiez mame nove balenie a davame kazdy den

adkatarabka
13. okt 2010

my ho davame dalej. Aj po konzultacii s nasou lekarkou.

sisaha
13. okt 2010

ale existuje aj Vigantol, ktory nema sklenene kvapkadlo s pumpickou, ale take ukoncenie, ako napr. kvapky na kasel - pleumolysin. Takyto, ale predpisuju dospelym. Ci aj tento je zly?

cikyta
13. okt 2010

Bola som kupiť ten "nový vigantol",no bohužial... ☹ Nemali ho,lebo dostali iba 6 kuskov 😒

zucha
13. okt 2010

ja uz mam novy. Dostala som ho v prvej lekarni. Lekarka ma dorazne upozornovala, ze to je vyssi koncentrat a staci len jedna kvapka a nie dve, ako to bolo pri starom. Lekarnicka o tom nevedela a automaticky tam pisala, ze dve kvapky, tak som ju musela upozornit, ze to tak nie je. Skaredo na mna pozerala, ale citala som si pribalovy letak a naozaj staci nizsia davka

martulikk
26. okt 2010

Teda vůbec se nestačím divit co se to děje 😨 neměla jsem nejmenší tušení, že je Vigantol nějak špatný... vím jen od kamarádky, že nějaký čas nebyl v lékárně k dostání, že jí na to upozornila doktorka, ale nic víc... člověk by čekal, že doktoři budou víc informovat ☹ Jinak my jsme od narození měli dávat 1 kapku denně, nikdy jsem neslyšela, že by někdo dával 2... 😒 ale asi jiný kraj, jiný mrav... 😉 zrovna nám Vigantol dochází, tak uvidím co v lékárně pořídím, ach jo... ale moc díky za info! 🙂 Ale vitamín D je opravdu potřeba a dávat ho malé budu... i když tedy zkusím se poptat i po těch jiných přípravcích...

renat2
26. okt 2010

Já dávám kapky s vit A, D, E a s Omega 3MK...Vigantol jsem přestala dávat úplně....
Jinak jsme měli dávat tuším taky dvě kapky, někdo zas jednu...každý to má jinak.

tulipanike
26. okt 2010

my vigantol ako ho stiahli z trhu neuzivame, a dokina nam nedala ziadnu nahradu, ze este nie je v lekarni k dispozicii, dostalo sa "az" 50 ks, takze zatial neuzivame nic,
a uzivali sme tiez 2 kvapky denne

bibula55
26. okt 2010

už je v lekárňach nový vigantol

michaela80
26. okt 2010

v lekarnach je novy vigantol , len mi odporucili davat iba jednu kvapku kedze robi vacsie kvapky...

alfice
26. okt 2010

Já jsem ho nedávala skoro vůbec, jsou lékaři, kteří ho už ani nenabízí, tak proč tím dítě ládovat? Asi přežitek z dob minulých... A když jsme dávaly, tak jen jednu kapku...

garonka
26. okt 2010

aj my mame novy vigantol a musíme davať 3 kvapky 🙂

p69majka
26. okt 2010

my máme nový vigantol, klasika kvapky, nie s kvapátkom a máme dve kvapky denne ako predtým. Vit. D určite do roku treba! V Piešťanoch nebol problém s novým.

lenkabu
26. okt 2010

Starší dceři jsem kapala nakonec 3 kapky denně protože se jí nezavírala fontanela 😝 u mladší to nekapu.....začala jsem pracovat v oblasti potravinových doplňků,zjistila něco o výrobě,skladování a "kvalitě"většiny produktů a ani jsem to u Alice nezaváděla. Sama beru velmi kvalitní potravinové doplňky,potřebné vitamíny má ode mně.až dokojím zvážím nějakou substituci ale Vigantol to nebude.

andrea487
26. okt 2010

no mi sme dávali prvé 4mes.ta bolo leto tak lekárka povedala že v lete netreba lebo vit.D je zo slniecka,a na jesen sme zasa zacali dávat ale len 1kvapku denne 🙂 ,ale len do 1roka malej to vyslo akurát do apríla,no a teraz po lete nám už povedala že už nemám kvapkat a že ten nový nám nebude už predpisovat... a to má malá teraz 18mes. 😉

lenonka
26. okt 2010

už som kúpila novú šaržu

emilia1982
3. nov 2010

uz mame novy vigantol, bol problem zohnat ho....mame davat jednu kvapku, doktorka vravela ze je to silnejsi koncentrat, ale ked som si porovnala stary a novy pribalovy letak (snad spravne) vyslo to uplne rovnake!

mici111
3. nov 2010

my mame novy vigantol uz dlho..ale stale davam 2 kvapky..tak mi hovorila aj lekarka aj v lekarni.. 😕

katy1979
3. nov 2010

tak neviem kde zobrali to ze to je silnejsi koncentrat. mam tu obidve flasky a je to uplne rovnake

alexandrah
6. nov 2010

ahojte kocky, nevysilujte, vit. D 3 je dolezity, vigantol treba davat, mozno iba vymente to kvapkatko, ako pise ivka ...to co napisala etnicka, ze ked zena dojci, a stravuje sa dobre netreba je uplna hovadina!! v strave ani v mlieku vit. D 3 nie je!!! radsej poskodite svoje deti?? a jeden lekar vie tak, druhy onak, v tom je problem, snad mate dobrych a informovanych lekarov, vsade sa najdu hlupaci, aj medzi nimi!!