Wellnes procedúry a vaše odporúčania

adiacik4
25. dec 2012

Chcem sa spýtať mamičiek, ktoré majú skúsenosti s wellness procedúrami - masáže, sauny, výrivky... Mám permanentku do jedného wellness centra a neviem, čo si mám vybrať? Ktorú procedúru by ste mi odporúčali? Potrebovala by som si trochu oddýchnuť od každodennej rutiny a stresu....

tehulka2011
25. dec 2012

Podla mna je najlepsia masaz, potom vyrivka, sauna... sama vies co by sa Ti asi najviac pacilo nie?

tanitta
25. dec 2012

@adiacik4 skotske streky.....podvodna masaz...masaz......premna... v poradi ako by som volila... 😎

adiacik4
autor
25. dec 2012

uvažujem o masáži, ale tiež je ich veľa druhov-lávové kamene, anticelulitídová, antistresová, ajurvédska... nemáte skúsenosti, ktorá je najlepšia?

tanitta
25. dec 2012

@adiacik4 zeny vela preferuju cokoladovu😉.... v kupeloch si ju vychvalovali.. ale ja som tazky pacient na masaze 😝 ....u mna vedie klasika a reflexna chodidiel...

adiacik4
autor
25. dec 2012

@tanitta no, neviem, asi by som sa nedala natierať čokoládou, radšej ju zjesť, no nie? :D

maser
25. dec 2012

Ahoj. Daj si klasickú masáž. A či bude najlepšia závisí od maséra(ky). Ja mám také skúsenosti, že aj keď klient príde na masáž akože len tak ,aj tak má ten chrbát veľmi zatuhnutý čo si vyžaduje dôkladnejšiu masáž. Ale je to na tebe skús na čo máš chuť.
Prajem príjemný relax.

tanitta
25. dec 2012

@adiacik4 a preco nie?... 😎 .... ja colkoladu moc nemusim takze kludne by som si ju dala na seba napatlat 😉 .... a co thajsku?.... ta ma laka...

adiacik4
autor
25. dec 2012

@maser Vďaka za radu. A taká lymfodrenážna masáž?

maser
25. dec 2012

Lymfodrenáž prevedená profesionálne je na Slovensku rarita.Pre zdravých je táto masáž je vhodná do kozmetického salóna, ako masáž tváre.Inak je to masáž určená skôr pre ludí z diagnózou lymfedém. Získaš ho vrodený , alebo ako následok po chemoterapii. U zdravých jedincov je akože odporučovaný na posilnenie lymfatického systému, ale ak si zdravá, budeš vyhadzovať peniaze za to čo vlastne nepotrebuješ.

ankiki
26. dec 2012

Mne sa najviac pozdávala "whirpool" (niečo ako vírivka len s omnoho silnejšímí prúdmi vody), reflexná masáž a super je aj minerálny a rašelinový kúpeľ 🙂

nanyka
26. dec 2012

@adiacik4 osobne milujem najviac masáže - hlavne relaxačné, aromamasáže a tak... thajskú moc nemusím a momentálne nepotrebujem, ale keď som pracovala tvrdo na lodi,tak som chodila pravidelne 🙂
ak máš rada teplo,tak aj s lávovými kameňmi je príjemná a čo chcem vyskúšať, sú indické masáže - hlavne shirodhara ...

nanyka
26. dec 2012

a zabudla som - pred masážou najlepšie ísť sa dobre vysaunovať

sirinka
26. dec 2012

@adiacik4 no ja zase thajsku odporucam, pokial chces mat skutocne poriadne premasirovane cele telo, sice este na druhy den vsetko citim, ale je to oproti klasickej masazi ohromny rozdiel.
Ak chces iba relaxovat, tak sidaj nejaku aromamasaz, to byva celkom jemne, prijemne to navonia celu kozu, naolejuje.... Ja pri tom nomalne driemem.
A saunu si davam az po.... Mam pocit, ze do rozmasirovaneho svalstva mi ide lepsie teplo a mam k dobru este tak dve hodinky pokoja a relaxu, nemusim hned po masazi zapadnut zase do bezneho zivota 😀
Virivky a podobne bazeny steplou vodou vynechavam uplne... Musela by som po nich navstivit gynekologa.

sirinka
26. dec 2012

@maser len ta poopravim, lymfedem nevznika ako nasledok chemoterapie, ale po operaciach.

jan_ka_1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz