Zapálene očká u mačiatka

bazarzilinaaaa
27. máj 2022

Dobrý den, poradili by ste mi prosím? Mame doma 4 mačiatka majú vyše mesiaca, majú zapálene očká slzia im a aj trocha hnisajú, čítala som na internete že aspoň trocha pomôže keď ich s harmančekom, teplou vodou a tampónom poutieram a a to im aspoň trocha pomohlo, no stále nie úplne, preto sa chcem opýtať či neviete kde a akú masticku alebo kvapky ktoré by pomohli a ake by som mohla kúpiť. Ku veterinárivi sa nám nedá ísť keďže vodicak mal len manžel ktorý je momentálne odcestovany a veterinu nemáme v okoli. Budem rada za vaše rady😊❤️.

andrea_86
27. máj 2022

@bazarzilinaaaa Ophthalmo Septonex je na to dobrý. Sú kvapky aj mastička. Mám radšej mastičku, dlhšie vydrží. V normal lekárni kúpiš

surama
27. máj 2022

@bazarzilinaaaa Presne tak. Odlicovaci tampon namocit do harmanceka, trochu vyzmykat a potierat casto.

bubuzu
27. máj 2022

@bazarzilinaaaa Aj tie mačiatkom tak akoby kašlú-kýchajú? Lebo to potom môže byť mačacia chrípka a tú treba liečiť liekmi.

andrea_86
27. máj 2022

@bazarzilinaaaa Po čase som napr namiesto harmančeka použila čierny čaj - mne sa táto zmena osvedčila, tým som najprv utrela a potom dala pod spodné viečko Septonex

bazarzilinaaaa
autor
27. máj 2022

@andrea_86 ďakujem veľmi pekne😊.

bazarzilinaaaa
autor
27. máj 2022

@bubuzu to som si vôbec nevšimla že by kýchali alebo kašľali, tak dúfam že nie🙏.

bazarzilinaaaa
autor
27. máj 2022

@andrea_86 prosím ak by sa vám dalo neposlali by ste mi foto tej masticky? Veľmi by mi to pomohlo🙏

bazarzilinaaaa
autor
27. máj 2022

@andrea_86 ďakujem 😊

bazarzilinaaaa
autor
27. máj 2022

@andrea_86 a myslite že raz do dňa stačí pozrieť ?

bazarzilinaaaa
autor
27. máj 2022

@bazarzilinaaaa *potrieť

andrea_86
27. máj 2022

@bazarzilinaaaa Skôr nie,ale záleží aké červené to majú a či sa aj lepia viečka dokopy. Ja som ich potierala 3-4 za deň. Hneď ráno, na obed a na večer, niekedy večer 2-krát s odstupom.

aandrea9
27. máj 2022

@bazarzilinaaaa nemáš kamošku, ktorá ťa s nimi vezme k vetovi? Mohli pri pôrode chytiť herpes vírus od mamy a na to je harmanček krátky 🥴 na to treba atb masť alebo kvapky, ak sa to zanedba môže o to očko prísť, v tom lepšom prípade bude slepé 🙄

nikka1212
27. máj 2022

@bazarzilinaaaa to bude mačacia chrípka. Treba s nimi zájsť k veterinárovi. Len čistenie očí nepomôže.

bazarzilinaaaa
autor
28. máj 2022

@aandrea9 práveže nemám…, všetky už majú tie očká v poriadku čisté a pekne otvorené, okrem jedného, jedno mačiatko ma práve ocko ešte trocha hnisavé dnes som mu ho aj čistila už lepšie ale za 2 hodinky pojdem kúpiť tu masticku ktorú mi odporučila tu jedna pani dúfam že to pomôže🙏.

aandrea9
28. máj 2022

@bazarzilinaaaa tak nech sa polepší pacientovi 🙂 skus pripadne aj repikovym čajom utierat to ocko, my sme to kombinovali s atb mastickou od veta, ale malá mala herpes vírus. Veľa šťastia 🍀