Čo na zapálené očká u 18-mesačnej?

lenkaabrano
29. jún 2019

Ahojte mamičky mala ma 18 mesiacov ma zapálené oby dve ocka chcem sa opýtať dávam jej kvapky do očí len jej to nezaberá mohla by som jej to potrieť rumancekom a na noc framikoinovu masť očnú pondelok snou idem k doktorke ďakujem pekne

kittykat22
29. jún 2019

@lenkaabrano mala ma zapal spojiviek. Potrebujes ATB kvapky Tobrex. Skoc na detsku pohotovost, predpisu ti ich okamzite a do 48 hodin mas po probleme. Inak harmancek je ok, framykoin si pozri od akeho je to veku. Ak mas niekde pohotovostnu lekaren tak mozes skusit nieco na vyplach oci pre deti si pytat.

lenka2710
29. jún 2019

@lenkaabrano malá mala tiež zapalene očká,prvýkrát nám pomohli len kvapky ophtalmo septonex plus macanie v kamilkach,druhýkrát mi dala dr kvapky tobradex,to sú antb,len na predpis,tie vyššie dostať aj bez,plus som dávala na noc masticku

lenkaabrano
autor
29. jún 2019

@lenka2710 prosím akú masticku ste davali

lenkaabrano
autor
29. jún 2019

@kittykat22 áno ale ja bývam na dedine a nemám ísť ako teraz na pohotovost

kittykat22
29. jún 2019

@lenkaabrano tak davaj ten framykoin je to aj pre deticky, nic ine ti netreba. V pondelok ale budes nutne potrebovat Tobrex - predpise ti ho aj pediatricka, nemusis k ocnej

lenkaabrano
autor
29. jún 2019

@kittykat22 dobre ďakujem

lenka2710
29. jún 2019

@lenkaabrano dávala som framykoin očný,alebo mi potom dr dala tobradex aj masť aj kvapky,ale to je všetko na predpis

jumama
29. jún 2019

Nasej ked nezabrala masticka oftalmoseptonex, tak jej dal na predpis doktor oftalmoframykoin. Ocne masticky lepsie trosku zaberu ako kvapky, viac ich v ocku zostane, aspon nasa si moc kvapkat nedala... Ja som si myslela, ze ocko sa natiera zvonka, ale tie ocne masticky sa dovnutra ocka natru... mate takydo ok aten framykoin, hej?, a pomasirovat pri koreni nosteka, nech sa jej neucpavaju slzne kanaliky...