Literatúra pre 11 ročného syna

mirka136
26. nov 2020

Ahojte maminky, poradte knihy pre 11 rocneho chalana. Nechce nic citat. Ked bol mladsi cital Grazlika Gaba a Klub zahad. Teraz okrem knih o Minecrafte ani ta svet nic..,ma slabu slovnu zasobu. Chcela by som, aby sa opat venoval aj citaniu. Vdaka za inspiracie.

sisa_s
26. nov 2020

Denník odvážneho bojka 🙂 aj filmy su, mozno by ho to motivovalo precitat nieco, a potom pozriet sfilmovane

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2020

@mirka136 Mam 11-rocnu dceru a ta cita vela. Ale keby som sem napisala, ze aby mi niekto pre nu poradil knihu, tak sotva trafi, lebo necita take typicky dievcenske knihy, cita take ako Narnia, Harry Potter a podobne. A kedze toto nie je zrovna zaner, ktory ja mam rada, tak to robim tak, ze ju vezmem do knihkupectva a nechame si nejake knihy doporucit (mam asi vyhodu, ze uz mam v knihkupectve "kamosku"-proste za tie roky ma uz predavacka pozna, ale nebala by som sa ju oslovit aj keby som ju nepoznala). Dcera si tie knihy prelistuje a vyberie si vzdy nieco. A zatial bola vzdy spokojna. Takze zober ho do knihkupectva a kupte spolu.

petka_3
26. nov 2020

Nášjoho 11ročného momentálne baví

- Dennik odvážneho bojka, tie knihy idú postupne. Potom aj toto :
- Kráľovskí bojovníci https://www.najlacnejsie-knihy.sk/kniha/kralovs...
Samozrejme
- Denník malého minecrafťáka
- Stopárov sprievodca galaxiou 🙂
- pán prsteňov

petka_3
26. nov 2020

My chodíme do knižnica, lebo naši sú kniho žrúti a asi by sme skrachovali. Potrebujeme minimálne 10 kníh za mesiac. Aj v knižnici vedia veľmi dobre poradiť.

lucka_ke
26. nov 2020

skús časopisy o niečom čo ho baví, je to ho veľa v ponuke, tam si prečíta lebo ho to zaujme, my kupujeme synovi Zázračnú planétu, čítal časopisy o vesmíre a ABC (ale to bolo v češtine)

sisska
26. nov 2020

Teraz 8.decembra ma vyjst nova kniha - IKABOG - od J.K.Rowlingovej (autorky Harryho Pottera). Podla ukazky vyzerala fajn, my ju planujeme kupit pod stromcek 🙂 A aj Gabriela Futova by syna mohla zaujat, pise modernym jazykom a aj pre chalanov 🙂

h2
26. nov 2020

@petka_3 11-ročný číta Stopárovho sprievodcu galaxiou? Klobúk dole! To by ma zaujimalo, čo na to hovorí.

mirka136
autor
26. nov 2020

@dskjhfdlkdjhl ja mam cerstveho novorodenca, preto to riesim takto. Poradenstvom od mamiciek. Mat aspon predstavu po com siahnut v knihkupectve, lebo cas ktory tam budem moct stravit bez najmensieho bude minimalny a muza do OC nedostanem. Neznasa ich. Vsetko cez internet nakupuje. Raz som tak s nim sla do knihkupectva. Boli sme tam hodinu a nevedel si vybrat...

petka_3
26. nov 2020

@h2 Toto mi poradil 12 ročný, vravel, že to bolo super, ale že koniec ho trochu nudil. 🙂 Ale naši naozaj čítaju dosť.

10 ročný momentálne fičí na denník odvážneho bojka. Ale on ešte číta pomalšie, tak to má aj na dva-tri mesiace tipujem.

cacianka
26. nov 2020

Skusaj pravidelne chodit do knižnice. Nieco ho zláka, zoberiete 4-5ks a ak to bude vidieť, ohmatá, prelistuje, kusok prečíta, sám si vyberie čo mu intuitivne sadne.

hettinka
26. nov 2020

@mirka136 Roald Dahl má super knihy pre chlapcov, alebo David Walliams z tých súčasných.

le nepoteším ťa, moj syn do tých 10-11 rokoiv čital tempom 1 kniha za týždeň a teraz som rada, ak prečíta jednu za 2 mesiace (má 13). Už má aj iné záujmy, takže s čítaním to je ťažšie. Ale dúfam,m že sa to zasa zlomí a začne.

h2
26. nov 2020

@petka_3 Ja mám 9-ročného, tiež teraz číta Odvážneho bojka. Ale už je na 9. knihe, tak sa pomaly rozhliadam, čo mu kúpiť ďalej. Predtým čítal Grázlika Gaba, všetky diely. Po jednom skúsil Slávnu päťku, Troch pátračov a Ako vycvičiť drakov, ale tie ho až tak nezaujali.

prasiatko30
26. nov 2020

Moja 11 rocna teraz cita agathu christie - prebrala stafetu po starsej sestre, uz precitala celu sagu HP docitavala nejake geronimo stilton ale to sa jej uz zdalo prilis detske, tie rozne denikovske sa jeje tiez moc nepacili tak sa zahryzla do agathy a poirota - ta sa jej teraz paci

deti95060810
26. nov 2020

https://www.mrkvicka.sk/knihy-podla-veku/
pozri možno ťa niečo zaujme...

lucka_ke
26. nov 2020

nehľadajte len príbehové, je veľa "odborných" kníh pre deti o zbraniach, vesmíre, autách, motorkách, lodiach, ponorkách, o prírode každý si nájde čo potrebuje, určite knižnica je dobrý nápad

petka_3
26. nov 2020

Ozaj, ešte ich veľmi baví Klub záhad a Tigrí tím

lucka_ke
26. nov 2020

syn mi hovorí, že on rád čítal Traja pátrači, že v knižnici je asi 90 takých útlych knižočiek
https://www.martinus.sk/authors/robert-arthur
a ešte od Pratchetta fantasy pre deti Draky zo Strašihradu, Striga na vysávači, Santa a jeho falošná brada, od Dahla viac kníh - Prdiprášok doktora Proktora, Matilda

tilko
26. nov 2020

@mirka136 moj syn postupne cita Detektiv kostlivec...teraz vysla 4ka a ma predplatne casopis abc

adkamladka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
26. nov 2020

@adkamladka áno aj SW komiksy rád čítal možno komiksy sú cesta ako začať viac čítať

limetka69
26. nov 2020

určite to tu zaznelo, nečitala som, ale Harry Potter, to boli moje začiatky čítania a dodnes hľadám čo ho prekoná, už 15 rokov 🙂
@mirka136

hipuska
26. nov 2020

@petka_3 prosím ťa, toto je aj v slovenčine? Bo našla som iba v češtine Denník malého minecrafťáka

adrikadt
26. nov 2020

Ahoj. Môjho bavili knihy od Davida Waliamasa, Jamesa Pattersona - séria Môj najhorší školský rok, teraz číta Harry Potter, Pán prsteňov...

adrikadt
26. nov 2020

A ak má rad komiksy, syn odporúča tieto 🙂

deedol
26. nov 2020

harry potter.
ikabog ma byt pre mensich, ak sa nemylim.

mysenac
26. nov 2020

@mirka136 Denník odvážneho bojka 👍

erickatt
26. nov 2020

@mirka136 skús príšerná veda. Všetky sú top...alé na zaciatok : nechutné trávenie alebo krv kosti a vnútornosti. Tie sú mega

mirka136
autor
26. nov 2020

Dakujem zienky. Tolko inspiracie 😍. 2-3 knihy urcite vyberieme a snad ho to opat chyti.

alama
26. nov 2020

@mirka136 Ahoj, nas 11rocny cita seriu Detektivi v case (knizky su uzke, je ich 10 a su super podla syna), potom cital 3 kamosi, Prasina ( vyborna kniha, zatial dve casti, uz ledva caka na poslednu tretiu,ma vyjst vo februari), Magicky expres. Tiez Slavna patka je fajn, Warren trinasty. Na Vianoce mame kupenu 1.cast Hraniciarov ucen.