Je lepšia lyžička alebo fľaška na vodu pre kojené deti?

lady1
5. apr 2012

Blížia sa mesiace, keď aj bábätká vyžadujú vyšší príjem tekutín. Ako podávate prevarenú vodičku prípadne čajík svojím detičkám ak stále plne dojčíte? Je lepšie im dať zopár lyžičiek alebo použiť fľaštičku? Obávam sa, že s použitím fľašky už nebude chcieť riadne papať pri dojčení. Hoci dneska výrobcovia sľubujú, že fľaštičky sú navrhnuté tak, aby nútili detičky ťahať ako pri dojčení. Aké máte skúsenosti s podávaním pitia bábätkám vy? Ďakujem.

li_la
5. apr 2012

Od mesiaca som synovi dávala čajík cez fľaštičku a nikdy prsník neodmietol. Striedala som rôzne typy.

reanda
5. apr 2012

ak plne dojcis, netreba podavat ziadne tekutiny, ani pocas horucav, materske mlieko dietatu staci

desmodka
5. apr 2012

od nemocnice som davala flasky a kojeny bol do 18 m, nemal ziadne problemy s prisati
taktiez aj v porodnici pouzivaju flasku, aj pri kojenych detoch

gaby21
5. apr 2012

Flasku som nikdy nepouzivala, ked tak lyzickou alebo striekackou, u nas v porodnici napr. flasu na dokrmovanie nepouzivaju, dokrmuju striekackou 😉
A inak od dakych piatich mesiacov, ked som zacala davat prikrmy, tak som ponukala vodu rovno z poharika, naucil sa rychlo 😅

luciferkax
5. apr 2012

ak plne dojčíš, netreba dávať drobcovi žiadne iné tekutiny, stačí častejšie prikladať... Môj drobec nechceli piť ani neskôr, ked už jedol príkmy. tak som len dojčila a dojčila, okolo desiateho mesiaca sa naučil piť z pohára, to ho tak bavilo, že sa začal na vodičku tešiť.. vie piť z nomrálneho pohára, na vonku z náustkom - klasický, nie taký, čo musí sať, len chytí pohárik, prehne, pije :D

poleva
5. apr 2012

čo máte stále proti prevarenej vode?? jasné,že môžeš ponúknuť,ja som dala vo fľaštičke

nikush
5. apr 2012

nic, pokial dojcis, tak netreba nic aj keby 40tky boli. dojcenie nie je iba o hlade ale aj o smade dietata. to, ze jednemu flasa nevadila este neznamena, ze tvojmu nebude. moze sa zacat zle prisavat,. moje deti odmietali vsetko silikonove, takze sa manzel natrapil pokial som doma nebola a trebalo nakrmit odstriekanym mliekom 🙂 ...takze tak

nibiru
5. apr 2012

mi sme mali od 6m. 360stupnovy netecuci hrncek lovi alebo clasika cez slamku kedze pravdepodobne uz v lete bude papat sem tam prikrm ta vodicka podla mna neublizi ale nadalej by som dojcila na poziadanie.

kamilka22
5. apr 2012

Ja som syncekovi dala flasu az ked mal 6 mesiacov. Dovtedy som mu ponukla vodicku striekackou. Bolo leto, dost sa pri dojceni zlostil a po podani vodicky zostal pokojny. On vypil vela zadneho mliecka a potom maval aj velmi hustu stolicu a problem s vyprazdnovanim sa, takze vodicka bola nutna. Napriek tomu, ze bol cisto dojceny.

adkaa
5. apr 2012

Suhlasim, ak plne dojcis, netreba davat ziadne ine tekutiny, ale musis babo castejsie prikladat. Pravdaze, mozes mu skusat davat z poharika alebo lyzickou - tak ako mu davas prikrmy, aby sa naucil jest, tak mu mozes skusat davat vodicku, aby sa naucil pit 🙂 . Flasku urcite nepouzivaj, ak chces nadalej dojcit, aj pohariky s naustkom su istou formou flase. Je lepsie ucit pit dietatko z poharika hned, raz aj tak pride k tomu, ze ho to zacnes ucit. A co sa tyka tych flasiek, ktore nutia dietatko tahat ako pri dojceni, to je sice pekne, ale vyrobcovia akosi zabudli na to, alebo asi nevedia, ze pri dojceni nie je tok mliecka stale rovnaky, ale raz silnejsi, potom slabsi a opat silnejsi... Takze potom sa moze stat, ze take dietako sa na prsniku zacne hnevat, ked mu mliecko zacne tiect pomalsie.

lenka311
5. apr 2012

Mne prsník neodmietla a práveže som jej dávala čajík Hipp - granule z fľašky z ktorej jej čaj tiekol sám - stačilo len nakloniť fľašu a tieklo to... Ale začala som to robiť až keď teploty vonku vystúpili nad 30stC, bolo mooc horúco a chcela stále prsník, viac menej som ju vtedy stále len dojčila, takže keď s nedalo, dala tom jej takto ten čaj...
Ale ako píšu baby, fakt im stačí len a len mliečko. Tvoje mlieko. Videla by si to sama na dieťati, že je len smädné keď by Ti tri krát potiahlo a vybavené.... A to stačí riešiť vodu len keď Ty sama už nemáš silu, alebo nemôžeš - že ste niekde vonku...
Neriešila by som to - ja som mala 5fliaš s rôznymi cumľami, chcela a chce mi len jednu. Aj kamoška to má tak. Neviem či sú naše dieti nejaké divné /a to ona mala 3/ ale chcú len klasický "komunistický" guľatý cumeľ aký používali naše mamy, žiadne tvary...
Čo som počula veľmi chvália fľašky Baby Love. Musíš skúsiť a uvidíš, ale stačí Ti to až keď mude fakt horúčava, dovtedy koj. To je najlepšie čo môžeš malinkému dať... 😎 😎 😎

janica81
5. apr 2012

Ahoj...ako uz baby povedali, ked plne dojcis a nedavas dalsie príkrmy, staci materske mliecko... a kedze oteplenie pride asi ked uz budes pridavat prikrmy, to uz by som dala napit vodicku...za kasickou 🙂 u nas absolutne ziadny problem nezastal pri podani vody flaskou, dalej pekne cickala 🙂

zuzanka.h
5. apr 2012

Stačí určite mliečko (len málo detí pije ešte čajík či vodu) , a ak teda chce fľaša s cumľom nevadí lebo je to niečo iné ako mliečko. Inak my sme fľašku vôbec nepoužívali (a mala som ich doma aspoň 5 rôznych) Jurko nechcel vôbec čaj ani vodu a potom , keď mal asi 4 mesiace pil rovno z pohára, ktorý som mu prďŕžala ... A fakt sa veľmi skoro naučil piť sám.