Aké nezvyčajné mená ste dali svojim detičkám a prečo?

nkaps
26. jan 2012

Ja mám doma 8 t. Taniu a voláme ju Taninka, dali sme take meno, lebo nie je časté a ja som Nina a mm je Tomáš a tak vznikla Tania

svetllana
7. mar 2012

Mne sa velmi pacia exoticke mena. Ale odtial - potial..nejaka Seherezada alebo Esmeralda, to uz je divne pre slovenske konciny. Nase deti sa volaju Rodan, Timotej a William. Volame ich Rody, Timy a Billy. Williama som volila v anglickej verzii preto, lebo zijeme v UK a neplanujeme sa vratit 🙂 A ak by sme raz mali dceru, tak to bude obrovska dilema, lebo tam je nekonecny vyber krasnych mien🙂 Opat to zrejme budem smerovat exotickejsim smerom, ale bez mucenia priznavam, ze sa mi pacia aj slovenske mena, napr. Romana, Sona, Petra a specialne - Maria. Ale ziadna Maja, Maris, Marus, Marika..jednoducho len Maria 🙂 Tak, mamicky..nech nam tie nase ratolesti robia vela radosti, ci uz s nezvycajnym alebo klasickym menom 🙂

nasta197
7. mar 2012

Neviem ci je to nezvičajné pre vás ale pre mna ano 🙂 RADIM a preto že sa tak vola hlavne moj muž a tiež jeho otec

estterka
7. mar 2012

my mame kompromis Hannah - cita sa ako aj u nas Hana,teda doma na slovensku je to pre kazdeho Hanicka,Hanka a tak .zaroven sa pise tak,ako sa pise v krajine,odkial je moj muz ale tiez sa tam cita "len" Hana. teda aj meno ma "medzinarodne" 😉 kedze ona je take medzinarodne dieta,v rodnom liste ma tri krajiny spomenute 😅 😉

jankabj033
7. mar 2012

nasa dcerk mala byt Deanna Ria..ale na porodnej sale prekvapko a mame chlpc..aj ked sami pacilo meno Frederik alebo Fabian ..ale malinky sa podobal na tatika tak je Radovan po tatinkovi 😀

darja20
7. mar 2012

no my mame tiez nezvycajne meno - haha - ladislav - volame ho lacko. uz v porodnici sa sestricky pozastavovali nad tym, ze dnes uz ake neobvykle, to uz nikto nedava. mne sa nezvycajne mena pacia, ale niekedy mi az rozum zastavuje nad niektorymi kombinaciami (osobne sa mi nepaci ani varianta dve mena + priezvisko), ako keby mamicky boli naslahane - uz nevedeli, co od dobroty skomolit. a uplne naj su kombinacie zahranicne mena + slovenske priezvisko (napriklad elleanor missy kapustova a podobne, je to superoriginalne). proti gustu ziaden disputat, len deti to budu mat obcas tazke v zivote.

t_stehlova
7. mar 2012

Dcéra môjho manžela sa volá Paloma (holubica) 🙂

sevi
8. mar 2012

dcerka mojej kamaratky sa vola Cynthia.

crocus
8. mar 2012

Moja dcerka sa vola Zoe :D krasne meno aj ked kazdy pozeral na mna a rodina si najprv nevedela spomenut na meno :D babka ma dodnes s tym problemy :D.. problem sme mali v nemocnici kde ju kazda sestricka oznacovala 'on' lebo sme jej nedali za priezviskom ova ... ja sa volam Andrea a nenavidim ked mi povedia ada andrejka alebo tak a preto som aj vybrala meno 'exoticke' lebo sa neda skomolit .. ak bude dalsie dieta dcera bude Rowa a meno pre syna bude uz ina kava :D

lili777
8. mar 2012

My máme Taru, voláme ju Tarinka. Manžel to meno počul a veľmi sa nám zapáčilo🙂 Ale už sa ani nejako nestretávame s počudovaniami. Pretože Zara sa napríklad používa už často.

fatima30
8. mar 2012

my mame matyaška a je to krasne meno,este som sa s takym menom tu nestretla 😀

edita84
8. mar 2012

ja neviem nezvyčajné mená typu džesika, alehandro, onurko atď... sa mi nepáčia žijeme na slovensku a máme mnoho krásnych mien. My sme z Komárna tu sa hovorí aj madarčinou tak sme volili mená ktoré vyznejú v oboch jazykoch pekne máme doma Beatku a Teodora 🙂 milujem ich mená a iné by som si ani predstaviť nevedela. a u nás sú aj nezvyčajné lebo tu vela deciek nebehá s takýmito menami 🙂 jáj a moja srdcovka je ešte Gréta 🙂

simona112
8. mar 2012

Ja plne súhlasím s edita84 lebo mená ako onur a spol sa mi nepáčia. My sme tiež rozmýšlali dlho ale mužovi sa páčilo Alex a Damian. Nejskôr sme sa nevedeli dohodnúť a nakoniec osud rozhodol za nás a máme aj Alexa aj Damiana. Nie sú to zrovna moc nezvyčajné mená ale v kalendári sa objavujú veľmi málo, ešte som nenašla kalendár v ktorom by bol Damian alebo Alex ale pre nás sú krásne. Ale samozrejme že neodsudzujem mamičky, ktoré svojim deťom dajú meno, podla ich obľúbenej postavy z telenovely. Však je to ich rozhodnutie. No a ak by sa podarilo ešte jedno niekedy v ďalekej budúcnosti tak by to bol Zdenko alebo Zdenka. 🙂

fodorka
8. mar 2012

tak nas starsi je Marko teraz je to sice uz bezne ale aj tak je stale krasne a druhy syn je NIKO.kazdy sa pyta ci Nikolas?alebo Nikolaj?nie je to proste Niko a je uz aj v kalendari-prekrasne meno 🙂a k nasmu priezvisku nenormalne pasuju 🙂 keby sme mali dievcatko chceli sme Melany alebo Salome

emita
8. mar 2012

Emília sa dnes už nedáva. voláme ju Emily, Emilka. Ja som Ema a manžel chcel aby sa dcérka volala po mne. ja som tomu nefandila. On je Emil, tak sme urobili kompromis a máme Emíliu. Som si istá že nebude mať v škole nikoho s takým krásnym menom 🙂

irsina83
8. mar 2012

Ela, pretoze je to jednoduche a pre nas uplne to najkrajsie meno 🙂 ja som Kristina a manzel Rene ale manzel bol proti aby sme dali mena po nas tak sme si vybrali Elinku a pre chlapceka ked nahodou raz bude.... 😀 mame tiez vybrane netradicne....

mukiii007
8. mar 2012

Naša je Lia, keby že je chlapec, bola by Oliver a v ďalekej budúcnosti by som chcela ešte Esme 🙂

katka512
9. mar 2012

Malý sa volá Tadeáš 😎 u nás ich veľa nepoznám......a dievčenské sa mi páči Šarlota,Zoe,Grétka 😀

katka121
9. mar 2012

My máme Hanku - lebo máme typicky slov meno, chcela som Ninu ale to na okolí sa akosi rozmnožilo takže radšej sme dali Hanku - je vo všetkých jazykoch.....
treba sa aj dívať na to, či to sedí s priezvyskom a aj na to ako budete neskôr dieťa volať a a ko ho budú volať deti. V okolí je napr. Roland a ani rodičia ani deti mu inak nepovedia ako Rolík alebo Rolo - ton načo je dobré???? dať dieťaťu vznešené meno a potom mu hovoriť Rolino......

mummy01
9. mar 2012

nezvycajne meno ma u nas dcerka - Lara.Meno vyberal manzel,ale netusim preco sa mu tak strasne pacilo.

zhadvigova
9. mar 2012

my našej sme dali meno Lillian a číta sa lilien, no voláme ju lil, lien, je to staré hebrejské meno

tatianka7
9. mar 2012

No holky..u nas bola debata,ze meno pre babo adrenalin-mm chcel strasne Alexandra,ale kedze v tom case ficala reklama "kde je šani?" ,tak som mu to razne stopla.Asi dva mesiace nas drzala faza,ze Norbert,ale potom mm strategicky vyuzil moju unavu a zacal zase s Alexandrom,tak sme sa skompromisovali na mene Alex Daniel,dokoca si robime srandu,ze pri 2hom dame Daniel Alex 😝 .My sme Mrtvíkovci a to by ste mali vidiet tie reakcie,ked sa niekde predstavujeme 😀 😀 😀 😀 .Ludia maju proste svoje zakorenene predstavy.Ked som sa ja narodila,dali mi meno Tatiana a aj tak ma niektore "dobre duse" volaju Tajnicka,alebo Tacnicka 😎 .A ked budeme mat holku,tak by som chcela meno Ema Laura,Emilia,Stanislava,Zoe,alebo Tamara 😀 😀 .Takze tak..

pipi1211
9. mar 2012

nas syn ma sice v rodnom liste Jaroslav-Jeremy, ale vsetci ho volaju J.J. podla mna je to nezvycajne lebo som to este napriklad nikoho nepocula kricat na ihrisku co som velmi rada pretoze ak niekto zakrici napr. Adamko tak sa otoci aj 5 deti naraz :D no a dcerka sa vola Monika-Marilyn a volame ju vsetci Momo 🙂

digysa
9. mar 2012

Jack

Dovod je jednoduchy. Synove meno a priezvisko je take "cool", ze kazdy, kto ho prvy krat pocuje vzdy zareaguje rovnako: Wow, ake mas super meno. 😎
A samozrejme tu je to jedno z najtradicnejsich mien, ake mozu byt. My sme ziadne exoticke mena nevyhladavali...prave naopak.

vv88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
llara1110
9. mar 2012

ahoj ja mam dcerku LARU- volame ju Larinka a strasne jej to meno pristane, som pysna, ze sme jej ho vybrali a syna mam LEA- tiez mu velmi pristane, hlavne nepozeraj na to, co si myslia ostatni, je to tvoje dieta!!!!!a aj ked sa nehodi nahodou k priezvisku....,no kolkokrat v zivote sa predstavujete naraz menom aj priezviskom? vacsinou sa predstavite menom alebo priezvisko, no nie?

miska1917
9. mar 2012

Ja mám Zuzku a Richarda

superstarka
9. mar 2012

Ja mám Isabell. 😵

miminika
9. mar 2012

Ja mám Dáriusa a tiež ma odcudzovala rodina pôvodne som chcela Klaudiusa a dcérku mám Dominiku jej pôvodné meno mala byť Kinga no ked sa to dozvedela moja svokra mi povedla že Kingkong opica a už som mala slzy vočiach a to som bola ešte len v siedmom mesiaci.
Mamičky nikdy nehovorte mená ktoré chcete dať deťom pred inými raďte sa len s manželom či partnerom vyhnete sa akým koľvek komplimentom.

andrea142
9. mar 2012

Lili a Szofi 🙂

elizabeth22
9. mar 2012

My máme doma 22 mesačnú Elizabeth 🙂 s menom prišiel manžel a aj mne sa páčilo,voláme ju Elizabeth, Eli, Elinka,Lizka,Eliz 🙂 všelijako 🙂 sme šťastní,že ju máme a že sme jej dali také meno. a myslím,že je každého sukromna vec,aké meno,či nezvyčajné alebo tradičné , dá svojmu dieťaťu 🙂 😉