Kombinácia mien

16. nov 2020

Ahojkyyy chcem sa opýtať na kombináciu mien že ktoré je fakt krásne Noemi-Mia Noemi-Nina Rebeka-Aria alebo Mia-Anna alebo dajte vy nejaké pekne kombinácie mien podľa vás 😊

falbala132
16. nov 2020

akoze pre sestry, ci pre jedno dieta?

autor
16. nov 2020
cookie29
16. nov 2020

to je ako tie krkolomne prapuvidky typu skrc prst skrz krk :( pokial je to pre jedno dieta, co sudim podla tej pomlcky

sasitimi17
16. nov 2020

Mne sa páči jedine Mia Anna z vyššie spomenutých

belllinka
16. nov 2020

To ju budete aj tak oslovovat, s dvomi menami?

maria037
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
huginko
16. nov 2020

Načo je dobre mat dve mená? 🙈

inetta
16. nov 2020

Mne sa pacia dve mena. Preco nie. Kedysi sa svk bezne davali. Za mna Mia Anna. Ale bez pomlcky by som pisala.

andreatytler
16. nov 2020

Mne sa velmi pacia dve mena a tak ze sa aj oslovuje dvoma menami... je to v podstate jedno dlhe meno... ked sa to vyslovuje, tak sa to vyslovuje spolu a vtedy treba vyberat mena, ktore na seba pekne viazu. Za mna najlepsie Anna Mia. Ja by som tam pomlcku nedavala... tazko sa to bude vysvetlovat ludom.
Rebeka je velmi silne... tazko s tym nieco skombinovat.
Noemi Mia, Anna Aria su pekne.
Noemi Sara... nieco co nie je v zozname...

deti95060810
16. nov 2020

no samozrejme ako chceš, ale si myslíš že aj učiteľky v Mš , alebo Zš , popr. deti v škole tak budú dcéru oslovovať, ? dvoma menami? Pochybujem...🙄

tecko28
16. nov 2020

My mame Noemi Mária

zuzanka.zuzu
16. nov 2020

@deti95060810 budú oslovovať tak, ako ich naučíš 😉 synovec je michael - nie mišo, nie miško, nie michal, proste michael... obvykle stačí opraviť/upozorniť raz, debilom aj viac krát, ale zatiaľ každý si zvykol 🙂
(inak ja osobne nie som obľubovateľ 2 mien, ale každý nech si dáva ako chce)

kristiii
16. nov 2020

Marianna.. máš tam rovno dve mená a nie je to také nasilu prekombinované ako uvedené možnosti. Z nich mi ani jedna k sebe nepasuje, nevyslovuju sa dobre (aspoň mne nie). A nie je ani také otrepané

belllinka
16. nov 2020

@zuzanka.zuzu urcite bude ucitelka v skolke stracat cas vyslovovanim 2 mien pre jedno dieta,, ked ich tam ma dalsich 25. Len preto, ze nejaka matka potrebuje byt nieco extra 😬

anjelicek26
16. nov 2020

Dve mena kludne mozes dat, ale nie s pomlckou... Ked tuto vola na pieskovisku jedna mama dieta Karl-Friedrich!!! Ano presne takto ho vola, mna ide rozpucit od smiechu. Moja ma tiez dve mena - Rosalie Isabelle - hodi sa nam to krasne k priezvisku... ale oslovujeme ju len prvym. Druhe ma taku srdcovkovu hodnotu.

kiki68
16. nov 2020

Nas je Alexander Martin, ale volame ho Alex, to druhe ma ofiko a hlavne zdedene po mojom otcovi. Ale Mia Anna aby islo pouzivat aj obidve

zuzanka.zuzu
16. nov 2020

@belllinka ako si naučíš.... ale ja to vidím aj na MK "nechcem otravovať, aby som nenahnevala sestričky v nemocnici" - akože prosím? toto všetko je o prístupe. som slušná, úctivá a očakávam to čo aj dávam. ak učiteľku požiadam o túto drobnosť, nemal by s tým byť problém (a zase meno nie je drobnosť ani "rozmar" ako sa to snažíš formulovať).

de_zi
16. nov 2020

Mia Anna znie najlepšie. Určite bez toho spojovníka. 😊

asia83
16. nov 2020

@cookie29 👍😂

lauriema
16. nov 2020

Nasa dcerka sa vola Sofia Emma

inetta
16. nov 2020

Bezne sa na Slovensku v minulosti davali dve krstne mena. Komunisti to zrusili ako "burzoazny prezitok" 😂. Aj nas maly ma dve krstne mena. Nepovazujem to za nieco extra.

hennyinnsbruck
16. nov 2020

Susedina (žijem v at) je Lea Celine a keď to vyslovuje znie to Léselín 🤩😂 z tvojich sa mi páči Mia Anna

simona24
16. nov 2020

Kamarátka ma dcéru, ktorá sa volá Mia Mária 🙂

andrejka1974
16. nov 2020

Aj ked bude mat 2 mena vsade sa bude pouzivat len prve

zuzanockamt
16. nov 2020

@andrejka1974 používajú sa obidve a sú rovnocenné

cookie29
17. nov 2020

@inetta ale to sa bezne pouziva aj v zahranici. Niekedy dokonca aj 3. Ale v beznom zivote, okrem zauzivanych zlozenych mien sa pouziva len jedno.

karolinakr
17. nov 2020

Jedine dvojmeno čo som počula Anna- Maria
to je ok

andrejka1974
17. nov 2020

Mne sa niekedy zda ze ak ma dieta dve mena ako keby sa rodicia nevedeli dobodnut

lubiss
17. nov 2020

doteraz si pametam cast z nakupnych maniacok kde ucinkujuca mala dcerku ktoru tam vytrcila a vyhlasila toto je moja dcerka Lili-Sarah a Kocisika skoro vystrelo sa chytil za spanky ze au :DD.....a veru ked toto vidim tak au sorry ...ani nechapem k comu je to dobre mat 2 mena co ju budete volat Rebeka-Aria pod papat

adkalu
17. nov 2020

@deti95060810
@belllinka ja som učiteľka, deti oslovujem podľa ich želania, ak majú dve mená a želajú si, aby som ich obidvomi oslovovala, nevadí mi strácať tým čas😉.