Netradičné rómske mená

29. mar 2022

Ahojte 😅 Nie som rasista, ba dokonca som poloromka, iba ma zaujimaju take tie netradicne romske mena, co davaju niektore romske maminky svojim detom 😃 Dakedy je to otras, ale dost sa na tom clovek pobavi a aj lutuje tie deticky. Tato tema ma napadla vtedy, ked som v cakarni pocula romsku mamicku ako krici na syna Rodriguezko 😅

ckocka
29. mar 2022

Nerómske deti na Slovensku s netradičným menom nepobavia a nie sú na polutovanie?

lucyluska
29. mar 2022

Áno tak, poďme sa z toho vysmievať 🤦🏼‍♀️
Rodriguez je pekne meno muža ✨

sandyan
29. mar 2022

Sused ma dcerku menom Chanel, a kamaratka ma synceka Justin Bikar 😃

autor
29. mar 2022

@ckocka Môžte aj take pisat, ale priznajme si... Take mena davaju hlavne občania v romskych osadach 😶

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
29. mar 2022

Rodriquezko je podobna skomolenina ako krasne slovenske Viliam a spravia s neho na ihrisku Viliamkooo... Rodrigo keby ho volaju, tak je to pekne silne chlapske meno...

mamina0078
29. mar 2022

Rodriguez je krásne podla mňa meno Rómovia dávajú väčšinou typické Spanielske, Turecke alebo Talianske mena ktoré sa hodia k farbe pleti a temperamentu. Len to Rodrigezko je otrasne ale za tu skomoleninu meno same o sebe nemôže. Ja osobne si neviem predstaviť rómske dieťa s typickým menom pre "biele" deti ako Eva, Mia, Lea, Karin, Ema... alebo Martin, Jakub, Tobias to sa im vôbec nehodi

ivetta1234
29. mar 2022

:facepalm:

a_alexandra_a
29. mar 2022

Môžme si priznať akurát predsudky, že áno 🙂 Nájdi si tu v diskusiách stovky príspevkoch o menách pre deti a podľa fotiek autorky uvidíš, že je biela ako padnutý sneh. Chanel, Esteban, Chloe ... je pravda, že napríklad Šeherezáda je meno, s ktorým sa stretneš vo väčšine pri rómskych deťoch, ale netvárme sa, že tieto mená dávajú väčšinou len Rómovia.

dazdovka
29. mar 2022

U nas v meste (cca 100 tis. obyv) su v tejto komunite oblubene krstne mena Chanel, Chloe, Versače, Armani, Gucci, Escada... Som za znovunavratenie Dezidera a Arane medzi romske mena, kde to mozem podpisat?

zdena1990
29. mar 2022

Santiago Esmeralda dokonca Sandokana Murko sme mali v dedine

sisa_s
29. mar 2022

Podla aktualnej telenovely 😉

marica61
29. mar 2022

U nás v dedine pred rokmi Winnetou a Ribana.

michellemary
29. mar 2022

Ja poznám milé malé rómske dievčatko menom Šajana, to mi prišlo netradičné. Ale teda, u nás v meste je súkromné gymnázium s vyučovacím jazykom rómskym, a tam chodia deti s klasickými slovenskými menami ako Kristína, Júlia, Tamara, Natália... Možno napr. v Košiciach je to celé exotickejšie, ale tu sme si už my ako majorita nejako zvykli nedeliť tie deti,robíme kresťanské stretká cez eRko, a koľkokrát ani nevieme, či nám prišlo rómske dieťa medzi "gadžov". 🙂

modraslamka
29. mar 2022

@sandyan 🤣👍

jaskolka
29. mar 2022

Na ambulancii sme mali také netradičné mena, ako Jacqeline, Esmeralda, Onur, Shakira, Selina, Esteban, Silvio.
Pritom to nie všetky boli rómske deti, dokonca Silvio a Selina boli už dospelí 30tnici, obaja bieli.
Mali sme aj mamičku s dcérou, obe boli Leticie. Takisto boli z bieleho etnika.

flakulka
29. mar 2022

U lekarky som bola a tam bol Santiago

tenerifka
29. mar 2022

Rodriguez je priezvisko, Rodrigo je meno (vacsinou oblubene v L. Amerike). A v 21.storoci je to naozaj jedno, Slovensko je v EU, ludia sa pohybuju po svete, nikto to neriesi. Skor by som viac apelovala na zrusenie koncovky - ova, znie to hrozne

bona_dea
29. mar 2022

@michellemary súkromné gymnázium s vyučovacím jazykom rómskym?
Fuha 🤣

snazilka_bio_mamka
29. mar 2022

ja som sa stretla s romskym menom Rena a celkomnsa mi to pacilo

river_song
29. mar 2022

@anjelicek26 ja som raz pocula ako mama dievcatka (zjavne) menom CHLOE na ňu kričí ze "Klouinkaaa" 😂🤦 skoro mi usi odpadli

autor
29. mar 2022

@snazilka_bio_mamka Renáta? To nie je netradicne 😃 Mne sa paci.

loginexistuje
29. mar 2022

Ja poznam Gracielu Manuelu Izabelu a typocke romske priezvisko volaju ju Gracka (v detstve sa jej posmievali Grcka

snazilka_bio_mamka
30. mar 2022

nie renáta ale Rena

rebekamarcusko
30. mar 2022

@jaskolka ja mam svokru Jacqueline,ale nie je romka. Krasne netradicne meno... za to moja mama je romka a je zo 7 surodencov
Elvira,Beatrix,Eva,Julius,moja mama je Silvia a najmladsia je Helena.. tieto mena sa mi napr.k romom vobec nehodia 😂

puertorico
30. mar 2022

Ja poznám muža menom Rosado 😀

dazdovka
30. mar 2022
autor
30. mar 2022

@loginexistuje Wow 😅Mne sa vobec nepáči to, keď ma niekto viac mien a všetky koncia rovnako...

vevesh
30. mar 2022

Ja neviem, asi sa pohybujem vo velmi netradicnej komunite romov, ale u nas ficia klasicke mena ako Marian, Miroslav, Peter, Imrich ci zo zenskych Kvetoslava, Irena, Ruzena. Nanajvys Lukrecia bol strop vystrednosti- i ked to vnimam ako normalne mena starsej generacie...

autor
30. mar 2022

@vevesh U nas tiez tak 😃 az na mena Channel a Chantal (nwm ako sa to pise)