Poraďte dievčenské meno

17. feb 2021

Prosim poradte nejake dievcenske meno, nejako sa marne snazim, listujem internetom, kalendarmi, knizkami a nic, co by ma chytilo za srdce :( mam stastie na priezvisko, ktore nerobi problem a ide s nim pomaly kazde meno. Tak mozno mate v sufliku niekde nieco, co bude srdcovka 😍

Kriteria 🙂

- kratke, najlepsie 1-2 slabicne... (nemam nic proti dlhym menam, ale je tendencia ich skracovat a vymyslat prezyvky)
- medzinárodne zrozumiteľné (vyhybam sa pismenkam ako J, C, Ch, G a podla moznosti bez diakritiky...) aby sa vyslovovalo (aspon priblizne) rovnako ci uz v slovencine, nemcine, anglictine ci francuzstine - zmiešane manželstvo
- ziadne netradičné exotické meno, ani vymyslene, prosim
- ale nejake "neotrepane" nie prilis bezne, aby sa na pieskovisku otocili minimalne 3-4 deti a v triede musela ucitelka vymyslat prezyvky ci volat zaroven aj priezviskom aby rozlisila :(

Osobne sa mi pacia mena napriklad Emma, Eva, Anna, Mila, Zoé, Alica, Adelka... ale bohuzial nevyhovuju kriteriam (vacsinou su prilis caste na moj vkus)

Dakujem za pomoc

oli18
17. feb 2021

To by ma ani nenapadlo, ake kriteria na meno ma niekto🤣

maximilie
17. feb 2021

Lara, Lora, Lina, Bela, Dana, Hana, Inga, Jana, Jela, Jola, .... iste si preletela cely kalendár??? Zita, .... ved ich je kopa

ibrunova
17. feb 2021

Lenka

sona96
17. feb 2021

Mne podľa tvojich kritérií hneď napadla Eva. Nie je to otrepané, ľahko vyslovitelne a ešte to meno má aj pekný príbeh. Ja mám pre potenciálnu dcéru vymyslené Elenka...tak pre inšpiráciu.

janickacrazy
17. feb 2021

Mia

jaass
17. feb 2021

Mne sa veľmi paci Anna. 🌹

autor
17. feb 2021

@oli18 kazdy mame nejake 😉
@maximilie presla co som nasla, mam pocit, ze stale sa tocim do kolecka... (ziadne J ...)

@ibrunova @sona96 @janickacrazy @jaass patria medzi popularne mena tu, v okoli ich poznam viacero :(

asia83
17. feb 2021

To vaše prvé kritérium je top. To bolo moje najdôležitejšie kritérium. No a ešte, aby to meno nemalo päť detí v škôlke. Poradiť vám neviem, treba prezrieť kalendár ešte raz. Verte, že u takých ľudí ako vy to bude tak, že vyberiete meno, ktoré sa vám zapáči “na druhé počutie”.😉

mirkava
17. feb 2021

Juuuuuj 😉😉😉☺☺☺☺😁😁😁 zlatá si. Na výber partnera si mala kolko kritérii?

simona92101
17. feb 2021

Mame Lauru,hovorime jej Lola alebo Lala.malym detom sa to lahko vyslovuje,je ich malicko cize sa neotoci 5 deti na ihrisku.svokor zije v Skotsku,tam to vyslovuju ako "Lora".

liz_lemon
17. feb 2021

Hana

tunde0923
17. feb 2021

Inez, Karla, Liza

tecko28
17. feb 2021

My mame Noemi

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mnamko
17. feb 2021

Aneta,

petamich
17. feb 2021

my sme si predvybrali Klara, Agatka a este sa mi paci Mila 🙂

elementissa
17. feb 2021

Neviem, preco niekoho prekvapuje, ze ma niekto prisne kriteria na vyber mena pre dieta. Jaj aha, sme na Slovensku, co by som aj cakala, vsak...
Autorka, si uplne normalna, ze mas na meno tolko kriterii a ze sa na to pozeras z viacerych uhlov.
Velmi ti odporucam stranku www.babynames.com
A tam si zadaj v advanced vyhladavani mena s jednou slabikou a neskor s dvomi. Su tam internacionalne pouzivane mena z celeho sveta..a budes iba skrtat, tie, ktore tvoje kritériá nesplnaju. Zaroven ti pri kazdom mene ukazuje aj statiatiku pouzivanosti daneho mena, takze vies, ze nevyberies nieco velmi bezne. Drzim place 🙂

rooberta
17. feb 2021

Ava, Ela, Zara, Nia

autor
17. feb 2021

@asia83 😍
@mirkava partnera mozno zmenit, dieta bude nosit meno cely zivot 😇 😂
@simona92101 mne to vadi :( mozno som citliva... ale zijem v zahranici, muz cudzinec a cela moja rodina je na Slovensku, jeho rozlezena v dvoch krajinach, proste by som chcela, aby dieta malo len "jedno" meno... Inac Laura je krasne
@dominika1988 a nic? Co hladas?
@elementissa uz aj tam som pozerala, skusim este...

terina25
17. feb 2021

Ella

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masha185
17. feb 2021

Ja som chcela dať dcérke meno LUNA.. nakoniec vyhrala Tajana 🙂

vandica
17. feb 2021

Lívia

trema
17. feb 2021

Klara, Lea, Hana, Marta, Petra..

petka_3
17. feb 2021

Ela, Ema, alina,.mia

jakoma
17. feb 2021

Netta :D

janickacrazy
17. feb 2021

Mne sa páči aj Olívia, aj keď je trošku dlhšie.

malva123
17. feb 2021

Meno sa musi hodit aj k priezvisku..ked meno konci nejakou koncovkou nech nou nezacina priezvisko...

pribinacka
17. feb 2021

Ida 🙂

autor
17. feb 2021

@malva123 tento problem nemam, mam priezvisko ku ktoremu ide aj slovenske aj zahranicne meno a nie som si ista, ci poznam dievcenske meno, ktore tak konci 🙂

@janickacrazy mam ho v zalohe, ale nie srdcovka

@dominika1988 a aj sa podelis co mas doma, ci radsej nie?

v zalohe mame zatial Elke/Ilka, Olivia, Sonia, Agata, Petra... ale nech ich tocime akokolvek, je to nie srdcovka ale z nudze cnost
a z tych, ktore mame v najblizsej rodine su Anna, Esther, Marta, Ella, Alica, Karla, Ida, Chloe, Soline... takze tie su mimo hry