Poraďte dievčenské meno

17. feb 2021

Prosim poradte nejake dievcenske meno, nejako sa marne snazim, listujem internetom, kalendarmi, knizkami a nic, co by ma chytilo za srdce :( mam stastie na priezvisko, ktore nerobi problem a ide s nim pomaly kazde meno. Tak mozno mate v sufliku niekde nieco, co bude srdcovka 😍

Kriteria 🙂

- kratke, najlepsie 1-2 slabicne... (nemam nic proti dlhym menam, ale je tendencia ich skracovat a vymyslat prezyvky)
- medzinárodne zrozumiteľné (vyhybam sa pismenkam ako J, C, Ch, G a podla moznosti bez diakritiky...) aby sa vyslovovalo (aspon priblizne) rovnako ci uz v slovencine, nemcine, anglictine ci francuzstine - zmiešane manželstvo
- ziadne netradičné exotické meno, ani vymyslene, prosim
- ale nejake "neotrepane" nie prilis bezne, aby sa na pieskovisku otocili minimalne 3-4 deti a v triede musela ucitelka vymyslat prezyvky ci volat zaroven aj priezviskom aby rozlisila :(

Osobne sa mi pacia mena napriklad Emma, Eva, Anna, Mila, Zoé, Alica, Adelka... ale bohuzial nevyhovuju kriteriam (vacsinou su prilis caste na moj vkus)

Dakujem za pomoc

mati31
17. feb 2021

Amelia, Emilia,Olivia, Zara, Sandra,Melania, Victoria, Sofia, Helen, Nina, Thea, Ester, Paula, Lily

queen_el
17. feb 2021

Niektorým už aj to vadí, že človek má nejaké kritériá pre meno, ktoré to dieťa bude nosiť celý život....
Mne napadlo Klára, Linda, Lívia, Zita

jaja20
17. feb 2021

Simona,Lea.

ciarraa
17. feb 2021

Tak teketo kriteria na meno vidim prvykrat 🙂 ale je dobre vediet co chcete 🙂

missviolet
17. feb 2021

Ja som nikdy nemala problem so svojim menom, Aneta, kazdy cudzinec ho vie vyslovit mam kopec kamaratov so sveta, vie ho hned vyslovit Japonec, Australcan, Nemec aj Mexican... fakt nikdy ziaden problem. Takisto sa neda velmi skracovat, mne hovorili Anet... a teda neviem ako to je u deti teraz, ale z mojej generacie som za cely zivot poznala len Anitu (ta sa mne osobne paci aj viac)

elenita
17. feb 2021

Ja som napr Elena a som so svojim menom velmi spokojna 😁 V podobnych verziach existuje takmer v kazdom jazyku, je lahko vyslovitelne a okrem seba ziadnu inu Elenu v okoli nemam 😊 Ani pocas skolky a vsetkych 3 skol som ziadnu nemala v okruhu spoluziakov.

zuvelyn
17. feb 2021

Zuzana. Síce nespĺňa prvú podmienku 😅 ale nikdy som nemala problém s menom a to pracujem s ľuďmi fakt po celom svete. Keď budem mať druhé dieťa dcéru tiež sa tak bude volať 🙂

simsalabim
17. feb 2021

Emma, Lydia, Sonja, Anna, Bianca, Lucia, Michaela, Linda, Olivia, Miriam...

barcinka13
17. feb 2021

Verím ani ja by som nechcela dať meno, ktoré má každé druhé dieťa ale niečo čo je menej časté mne sa páči Zina, Anita, Rebeka, Livia, Zuna, Marina

xjakubikovak
17. feb 2021

Ella, Lea, Lina

weronika171717
17. feb 2021

Amalia

kuko55
17. feb 2021

Ja by som dala Mary, keby som na Tvojom mieste, no žijem len na SR a Mária sa mi nepáči,nemá to ten šmrnc.
Som zvedavá čo vyberieš, ja keby mám dievčatko tiež hľadám dlho.

potvorka88
17. feb 2021

Ja som vcera na sankovacke pocula meno Amadea. Zaujimave, neotrepane, medzinarodne

mliekosgrankom
17. feb 2021

Stela 😊

angelovka
17. feb 2021

Lea, eva,carla, stela,adela

flakulka
17. feb 2021

Ja mám Adelu a Anettu

floren
17. feb 2021

ja som chcela Liviu

iwuska10
17. feb 2021

Lana, Mia, Mona

simona92101
17. feb 2021

Elisa/Eliza

malia18
17. feb 2021

Elisa Elis je pekné

asia83
17. feb 2021

@sona96 My máme doma Alenku. 👍🏻🥰

reni1512
17. feb 2021

Zoja
Nela
Stela
...prilis nespekulujte meno musi chytit za srdce a akekolvek date zvyknete si aj vsetci ostatni

chelsinda
17. feb 2021

Vilma 🤩

autor
17. feb 2021

@reni1512 to viem 🙂 pri synovi to tak bolo, okoliu sa sice moc nepacilo, ale zvykli si a ja si neviem predstavit, ze by sa volal inac, proste mu sedi... ale teraz ziadna srdcovka... a kriteria musia byt, lebo ked mne sa paci Julia a nezijem na SK, tak bud ju budem pisat komplikovane a dievca bude musiet hlaskovat :( alebo ju budu volat Dzulia co s povodnou Juliou nema nic spolocne...

basska_b
17. feb 2021

Podľa mňa sú to úplne normálne kritériá a každá ich povedome máme. Moji favoriti sú Eva, Klára. Ja nemám rada prílišnu exotiku, páči sa mi Lina, ale to je proste úplne netradičné a by sa musela 2x predstavovať

nafka0483
17. feb 2021

Linda, Lenka, Sona, Monika

martinapodhorcova
17. feb 2021

minule som pocula ‘Maia’ - znie mi to tak univerzalne na vase kriteria 🙂

engynka
17. feb 2021

Mne sa velmi paci meno ALIA. Vyznam mena je vznesena.

stanislavicenka
17. feb 2021

My mame Tatianu, je sice trojslabicna, ale neotrepana. A aj ako Tana znie skvele, a v kazdom jazyku

tatisna
17. feb 2021

Noémi alebo Noemi