3D ultrazvuk. V ktorom týždni je najlepšie ísť?

safiatkomaciatko
29. jún 2011

V kt. tt je najlepšie ísť na 3D

lucka1987
29. jún 2011

od 24-30 tt. aspon u nas sa tak chodi.. je dost plodovej vody a pekne vidiet detaily 😉

gubcikova
29. jún 2011

mne doktor povedal,že do 24tt,lebo že potom je už bábo moc veliké a neni ho tak pekne vidno celé.ale viem že niektorý chodia aj od 11-14TT

anjelicek26
29. jún 2011

24-28tt... pred tym je babo dost "kostnate" teda nezaobalene, my sme boli v 22. tyzdni a taky kostlivcek ako krasne a vsetko, ale bolo vidno vsetky rebierka a tak, ja som z toho mala zmiesane pocity. A po 30. tyzdni uz je urcite neskoro, dietatko uz je na 100% pevne hlavickou dolu zafixovane medzi bedrovymi klbmi, neuvidite mu pekne do tvaricky... navyse okolo menej plodovky, cim padom horsie zobrazenie, vela tienov. Lekari odporucaju ten 24-28. tyzden.

stvura
29. jún 2011

Takto...otazka ani nie je ake velke je babo, ale aka velka je mamicka. Ak si utlejsia zena, tak mozes ist kludne okolo toho 22-24tt, ak si vsak silnejsia, tak je najlepsie ist okolo 26-27tt. Dietatko bude sice vacsie, ale ho bude vyborne vidiet {mozem potvrdit, pri prvom som bola v 22tt, maleho bolo dobre vidiet, o dva roky na to o 15kg tazsia som bola v 27tt}.

berus222
29. jún 2011

pri prvom som bola v 29.tt a teraz v 24.tt. V 29.tt bolo lepsie vsetko vidiet a uz sa aj podobal, takze odporucam neskor.

lenka268
29. jún 2011

Ja som bola v 22 tyzdni a malinky bol krasne vidiet, mne lekar povedal ze je dobre ist okolo 21 az 27 tyzden myslim

dankamat
30. jún 2011

Záleží aj od toho, ku ktorému Dr. ideš. Každý má svoje "podmienky" odkedy - dokedy robia 3D/4D utz. Treba si zavolať konkrétnemu Dr. kedy ti on odporučí.

erika1111
30. jún 2011

caute baby.kolko stoji to 3d?

zuzka1008
30. jún 2011

ja som platila do 90E, stoli to za to 🙂 , v 25tt

mamabiba
1. júl 2011

pozri si v tehotenskej knižke. tam sú napísané termíny sona. ak nie tak tu je to: 10-14 tt, 20-24tt, 30-32tt, 36tt. Tieto ultrazvuky sú povinné a hradené poisťovňou. Pri 20-24tt som dostala od doktora na výber, buď chcem klasické 2Dsono, čo je hradené, alebo chcem nadštandard, čo treba doplácať. Na takéto veci sa treba pýtať dr. 20-24tt je pre to najideálnejší, pretože sa už vie bez problémov rozoznať pohlavie a práve tam sa zisťuje aj prípadné poškodenie plodu ako rázštepy a pod. Veľmi radi na toto vyšetrenie chodia aj oteckovia. Takže ešte raz, opýtaj sa dr na povinný ultrazvuk medzi 20-24tt ako nadštandard. Hradené sú 2D sono.

slniecko49
29. apr 2014

ahoj takže ked som len v 16 tyzdni je to ešte zavčasu ist na 3D ltrazvuk? a viete mi poradit či v procare v Centrali je 3D??

sakura77
29. apr 2014

Ja som bola v 21 tt na 4D.. bolo vidiet krásne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre