Amniocentéza alebo Prenascan

sosky1974
15. júl 2013

Ahojte,
zajtra sa chystám na prenascan test u nas v Ziline. Mate s tym niektorá skusenosti ? Dakujem za odpoved.

jankagun
16. júl 2013

Ahoj,síce nemám skusenost,ale amnio by som si nedavala robit,bolo mi to odporucene pri prvom tehu ale odmietla som.skorej asi to prenascan.

sosky1974
autor
16. júl 2013

Dnes som tam bola prvykrat. Vlastne mi len pozrel tehu knizku a robil mi podrobny rozbor na specialnom sone.
Kedze to neuhdradza poistovna, zaplatila som 35 EUR za sono. Krv mi budu brat vo stvrtok .
Bude ma to este stat 590 EUR. Vysledky budu do dvoch tyzdnov.
Amniocentezu som zazila pri mojom druhom tehotenstve a som rada , ze teraz je takato moznost ...i ked je to riadne drahe.

sosky1974
autor
18. júl 2013

Dnes ráno som bola na krv . O dva týždne budu výsledky....už len prežiť to čakanie.

sosky1974
autor
31. júl 2013

takze cakanie som prezila a vsetko by malo byt OK . Vraj to bude dievcatko.

e_z
21. okt 2013

O teste na Downov syndróm z krvi matky sa dočítaš aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/test-downovho-syndrom...

@sosky1974 napíš prosím ako to prebiahalo dole pod článok. Mnohé tehuľky netušia, že niečo také exituje. Dik

somhappy
3. nov 2013

ahoj @sosky1974,

vdaka za info prenascan 🙂 tiez sa chystam, ale som este len v 13. tyzdni... prosim ta, v ktorom tyzdni si ho ty absolvovala? vdaka

sosky1974
autor
18. nov 2013

PREPACTE ZA NESKORU REAKCIU. sKOR AKO V 13. tt SA MYSLIM NA TENTO TEST NECHODI. Ja som ho absolvovala v 13 tt a 3 dni
Prebieha to velmi rychlo. Objednam sa na internete u doktora prislisnom meste , kde to robia. ja konkretne som zo Ziliny a robi to Dr. Babjak. MAilom mi poslal termin na vstupne sono,zaplatila som poplatok a o tyzden som uz isla na krv. Zobrali mi asi 4 skumavky a ani nie do 2 tyzdnov som mala vysledok.
Prezila som aj amniocentezu a viem v akom rozpolozeni som bola. Tato varianta bola pre mna ako stvorena a som za nu vdacna.

sosky1974
autor
18. nov 2013

@somhappy
ahoj , drzim Ti palce a napis ako si dopadla. Info ako to prebieha som napisala

stella231
18. nov 2013

@sosky1974 prosim ta 590eur? za čo ?

cosset
19. nov 2013

V BA to stoji uz iba 560🙂 je to za test na vsetky tri trizomie z krvi matky. Ale amnio tiez stoji neakych 300e takze zase take strasne to nie je. teraz len dufat v dobre spravy o dva tyzdne...

somhappy
20. nov 2013

@sosky1974
diky, ja som z D.Kubina a uz som sa minuly tyzden tiez objednala u Dr.Babjaka, idem buduci tyzden, co je 16tt... ja som sa amniocenteze chcela vyhnut uplne, preto som volila tuto moznost
@cosset
no, v BA je to o €30 lacnejsie, ale zalezi odkial sa vyberies na testy... mna by to z DK do BA vyslo viac nez €30 v porovnani s tym ked pojdem do ZA ;)
vdaka dievcata a drzte prosim palce 😎

miku1
20. nov 2013

@cosset Ja som v prvom tehotenstve bola na amnio, ale neplatila som nič. Nebolo to nič strašné. Kopa známych bola na amnio či už teraz niekedy alebo ešte pred niekoľkými rokmi a vždy všetko dopadlo dobre. Netrvá to ani 5 minút, výsledky sú za 3 týždne. Neviem si predstaviť, že by som za to mala platiť také peniaze.

sosky1974
autor
21. nov 2013

Mila Miku , pri amnio Ti odoberaju plodovu vodu z brucha. JA tam vzdy urcite riziko poskodenia, ved nakoniec musis podpisat aj papier, ze toto riziko podstupujes. Pri preanscane Ti odoberaju krv zo zily, To je ten podstatny rozdiel.

choka
21. nov 2013

Ja som si dala urobiť morfo. utz v 13tt. a aj v 20tt. a všetko bolo ok. Amnio som odmietla

bambulka696
22. nov 2013

@choka ahoj tam ppovedia vsetko ci je dobre,,,,dakujem moc

choka
24. nov 2013

@bambulka696 presne tak

bambulka696
25. nov 2013

@choka ahoj ja som sa dnes informovala u doktora a ze to nestaci len morfo ultrazvuk ze treba bud omnio alebo prenascan som uz objednana

sosky1974
autor
26. nov 2013

Vysledok prenascan testu mi napisal doktor do sms a potom som ho dostala aj pisomne.

minqea
10. jan 2014

ja som absolvovala prenascam, amnio som sa strasne bala.. Ale ja som mala vysledky genetiky dobre, jediny faktor bol vek. Skoda, ze som o prenascame nevedela skor, takto to bolo vsetko v zhone. Na genetike mi nepovedali o tejto moznosti. ja som sa o tom dozvedela uz dost neskoro - v den, kedy som vlastne uz bola objednana na amnio a tu som hned na druhy den zrusila. Krv mi brali tusim v 19tt a vysledky boli v poriadku a uz mame pol rocne dievcatko🙂

celasapremenim
21. feb 2014

aky je vlastne rozdiel medzi prenascanom a materni T21 PLUS?

celasapremenim
25. feb 2014

uz nic, uz som bola na prenascane 🙂

celasapremenim
25. mar 2014

ahojte
tak prvotrimestralny kombinovany screening mi vysiel negativne
prenascan tiez
a triple testy mam pozitivitu na Down 1:180
a nahanaju ma teraz na amn 🙂 akoze tu tehotna zena nema chvilu kludu

sumattra
6. máj 2014

Ahojte prvy skrining som mala koli veku (34) 1:220 na DS a druhy skrining bol uplne v poriadku vsetko (DS 1:10000). Dala som si urobit prenascan no trva im to viac ako 2 tyzdne, ako dlho to bolo u vas?

minqea
13. máj 2014

@sumattra necele dva tyzdne

sumattra
14. máj 2014

Hm no uz mam vysledky uplne v poriadku a s potvrdenym dievcatkom ;) trvalo to 3 a pol tyzdna

lenkadenisa
14. máj 2014

ahojte, ale z tej krvi, tam je spomedzi všetkých možností najmenšia šanca zachytenia poškodenia, ja idem preto na amnio, tam je percento najvyššie, aj keď je tam ako pri jedinej možnosti to riziko, ale to je len 0,5-1%

bridgetjonesova
14. máj 2014

V Martine je odbornik na morfologicky ultrazvuk a screening vyvojovych vad v prenatalnom obdobi ktory studoval v zahranici. Vola sa Dr. Grochal a cena morfolog. Uzv vysetrenia je 50 Eur. http://www.femicare.org/1-trimester

kattyy3
1. mar 2015

Ahoj baby, rozdiel medzi invazivnou metodou a neinvazivnou je vo zvyku lekarov a pouzivani. Invazivna metoda je tu dlhe roky lekari ju poznaju a veria jej a zial tazko sa prisposoboju novym modernym metodam s ktorymi nemaju skusenosti a kde musia vzorky posielat za siry ocean. Citala som kopu clankov piamo z Californie z institutu a zo spolocnosti v San Diegu ktora robi neinvazivne testy je to na trhu iba par rokov takze je to nova moderna metoda bez rizika. Uspesnost je 99,6% a ked sa uz neda verit tymti metodam a institutom ktore nam robia najvacsie pokroky v medicine tak komu slovenskym vedcom a vyskumom? Takze jediny rozdiel je teraz taky ze prenascan sa robi na Slovensku ale pokryva iba 2 ci 3 najcastejsie vrodene vady no test Maternit 21 plus ich pokryva 17 a viac sa uz ani neda je najvyzsi v svojej rade a jasne aj najdrahsi, vysledky su do tyzdna a urobia aj uzv a poskytnu geneticku konzultaciu len som to nasla iba v Zline... Tak nech si kazdy vyberie len ked niekto ma za sebou viac potratov tak riziko pri amnio stupa a ja by som to nechcela podstupit...

katkaklac
10. mar 2015

Ahojte,viete mi prosim poradit? O cca 2 tyzdne sa chystame absolvovat prenascan ....je vhodne uzivat i nadalej tehotenske vitaminy? Alebo ich radsej vynechat?

bobocka
10. mar 2015

@kattyy3 http://www.maternit21.cz/ vobec som o tom maternit netusila.super info 😉 .pre mna uz neaktualne,ale inym maminkam to isto pomoze v rozhodovani sa. je to velmi fajn.sice clovek zaplati nekrestanske peniaze,ale riziko pri amc je na moj vkus privysoke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre