Prvé vyšetrenie počas tehotenstva

sonarumanova
19. nov 2014

Dobrý deň včera som písala že na 75% som tehotná. Nasvedčoval tomu aj duch na teste. Test som si robila o 16:0O a dnes ráno som test opakovala, a vyšiel negatívny, pričom išlo o rovnakú značku testu. Menzes mi mešká 10 dní. Mám jemné nevoľnosti, prsia má bolia len na dotyk a sem tam ma pobolieva podbruško. Zajtra, alebo v piatok plánujem ísť k ženskému a nechať si to určiť 100%. Problém je, že ja som tam ešte nikdy nebola a vôbec neviem, ako také vyšetrenie prebieha. Viem len že mi bude brať krv. Poradíte mi prosím ? Budem aj niečo platiť ? Ďakujem

uhnakova
19. nov 2014

Ved sa neboj, povedz lekarovi, ze si tam prvy raz a nech ti vysvetluje, co bude robit. S najvacsou pravdepodobnostou ti zmeraju tlak, zoberu krv a lekar urobi mozno aj ultrazvuk na potvrdenie tehotenstva, na zaciatku tehotenstva sa niekedy robi vaginalnou sondou, lebo cez brucho este nic nevidno. Dalej mozno urobi ster z krcka maternice, nie je to bolestive, niekedy zena trosku potom spini. Hlavne sa treba uvolnit, aby si nemala od strachu stiahnute svalstvo podbruska, bolo by ti vysetrenie neprijemne. Drzim palce, nech to dobre zvladnes 🙂

sonarumanova
autor
19. nov 2014

Ďakujem 🙂

zdena12345
19. nov 2014

Za bezne vysetrenie sa neplati- aspon teda ja som neplatila. Gynekologovi povedat ze si prvy krat na vysetreni a ked to nie je trud, urcite sa bude spravat rozumne🙂 vysetrenie nie je 100x najprijemnejsie ale ani nic co by sa nedalo prezit. Neboj a ak budes tehotna, o chvilu budes mat za sebou tolko vysetreni ze ti to ani nepride divne🙂 a este taka celkom fajn rada. oblec si nejaky dlhsi pulover, sveter (v lete saty), ktory ti zakryje aj zadok- budes sa lepsie citit ked budes mat pred cudzim clovekom aspon trochu zakryte iste partie 😀

mawka
19. nov 2014

ja len zíram a nechapem.... tak ak je kocka sexualne aktivna, uz je mozno tehotna, ale u gyn este nikdy nebola????

@sonarumanova soni, mamka s tebou preberala veci o sexe, o antikoncepcii? mne toto pride strasne zvlastne. na prvej gyn prehliadke som bola este ako panna, v 15 rokoch a potom kazdy rok. a ked som chcela zacat sexovat, tak som konzultovala antikoncepciu s lekarom este pred tym, nez som zacala sexovat. nechapem jednoducho niektore matky, ze sa nedokazu o tychto veciach bavit s dospievajucimi detmi...

sue
19. nov 2014

@sonarumanova chod cim skor,mozno tu fakt stresujes zbytocne. 10dni po termine MS by si mala mat kolajnice ako dive ! Nie ducha 🙂 mozno vsetko dobre dopadne a budes dalej studovat. Drz sa a napis - a rovno si daj predpisat antikoncepciu,ak nie si tehotna!

kiki68
19. nov 2014

len chod, nic take sa tam diat nebude,urcite ak si este nikdy nebola vezme ster z krcka,ci tam mas vsetko v poriadku. Kamoska bola v rovnakej situacii ako Ty a vsetko v poho,hned portvrdili aj USG tehu a dnes ma skolacku. Ona gyndu odkladala,lebo bola dlho panna a nejako nemala nikdy problem,tak naco tam chodit. No tak isla az ked bola tehu. Nic nezameskala.

sonarumanova
autor
19. nov 2014

@mawka ja som nikdy nemala žiadne problémy a tak som nemala dôvod tam ísť. Sexuálne žijem možno pol roka a chránime sa prezervatívom. Antikoncepciu nechcem.

mawka
19. nov 2014

@sonarumanova prave preto, ze uz si sexualne aktivna, tak treba ku gyn ist, kvoli HPV. milujem reci typu: moj chlapec je moj prvy a ja jeho prva, nic sa stat nemoze, atd. .. Neber to v zlom odo mna, ale ak sa raz rozhodnem sexualne zit kym nie som schopna sa o pripadne nasledky - dieta postarat, tak volim taku formu antikoncepcie, ktora ma ochrani viac ako kondom.
zahadne sa vsetkym trhaju kondomy....
a teraz sa zase bude musiet postarat stat a vasi rodicia, lebo kvoli tomu, ze studujete moznosti nemate.

tjaden
19. nov 2014

@sonarumanova ahoj tak ha aj mne to prišlo čudné že si ešte u doktora nebola ale ja som tam prvý krát šla len v 22 proste som sa bála a navyše nikdy som žiaden problém nemala a antikoncepciu som brať nechcela, no pohoda je to trocha nepríjemné budeš sa hanbiť ale zvykneš si :D ak si ozaj tehotná tak do pôrodu a pri pôrode ťa bude prezerať toľko ludí že rovno môžeš dať nahé foto na fb, no prsia aj podbruško pobolievajú aj pred menzesom a nevoľnosti zvyknú prichádzať od 8t takže nemusíš byť tehotná, doktor určite použije vaginálnu sondu, ak by robil ulrazvuk na brušku ešte nič neuvidí, nebolí to zatvor oči a mysli na niečo iné 😝

sue
19. nov 2014

@sonarumanova je pekné, že myslíš na seba a že nechceš antikoncepciu ale o tému vedľa nariekaš ako nemáš peniaze, ako žijete s mamou v otrasných podmienkach...tak moja zlatá, ak nie si tehotná a nechceš dieťa, tak potom nesexuj...u mladých chalanov a zdravých báb pri lajdáckom používaní kondómov (hocikedy už po kvapôčkach lásky napr....) je dosť vysoká pravdepodobnosť na otehotnenie a potom je neskoro nariekať a prosiť baby o dupačky 😔 buď trochu zodpovedná 😔

sonarumanova
autor
19. nov 2014

@sue mi by sme si to bez kondómu nikdy robiť nedovolilí. To že sme mladý neznamená že sme hlupáci ale ďakujem za názor

sonarumanova
autor
19. nov 2014

A nikoho som neprosila

sue
19. nov 2014

@sonarumanova ak by ste spravne pouzivali kondom,nebola by si tehotna...nepajed sa 🙂 ale je nezodpovedne sexovat a potom pytat pomoc....ste v zlej situacii a ty riskujes mozne otehotnenie ;) mam vyrazne viac rokov ako ty,ale este si na to pamatam 🙂 aj ako chute boli,ale vzdy ma zamrazilo pri myslienke,co by keby nahodou :/ takze ske proste nesexovali doooost dlho,kedze hak som tiez nechcela ;) pouvazuj....lepsie ako plakat neskoro nad rozliatym mliekom o adopcii a podobne. Verim,ze mas len plany poplach,ale zaroven aj v to,ze budes mat rozum ;)

lissbeth
20. nov 2014

Zbytocne kaznite ked ste to nezazili..............Tie posrate kondomy su vsade, je to jedna z moznych ochran, taktiez je tu x tem v ktorych je spominane aka spolahliva je HAK

sonarumanova
autor
20. nov 2014

Ďakujem za každý názor. Dnes som tam bola a nič mi nerobila. Len ster a dali mi vyvolavávačku. Ak do 3 týždňv nedostanem, mám prísť na sono.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre