Ultrazvuk a správne určenie pohlavia bábätka

kajkovajanka
23. nov 2011

Ahojte mamičky 🙂, mám na vás takú otázku: aké máte skúsenosti s tým, keď vám pomocou ultrazvuku určovali pohlavie bábätka, určili to správne a naozaj sa vám narodilo očakávané dievčatko alebo očakávaný chlapček, alebo sa vám stalo aj to, že to bolo napokon opačne?

sante81
23. nov 2011

mne doktor trvrdil že to bude dievča, od 5teho mesiaca a na každej jednej poradni. posledny mesiac mi robil 4 soná, každy tyžden a vraj to bude dievča. za každé sono som platila 8e. a narodil sa nam chlapec. pán dr. paul pozdravujem vás 🙂

katkamyska
23. nov 2011

no nám najprv doktor tvrdil,že to bude dievča,ale ked sme prišli na 4Dčko tak už to bol chlapček a doteraz, ked sa pýtam čo to bude tak je to zatiaľ stále chlapček, tak sa nechám prekvapiť ako to dopadne a či im výde tip 🙂

henulienka
23. nov 2011

Do 20-teho týždňa sa náš Riško tváril ako baba, a potom zrazu ukázal pimpasa, a potom mi už všetci hovorili, že je chlapec a tak aj bolo.
Ale mám kurióznejší prípad, pri prvej dcérke mi nechceli povedať, čo je, tvrdili, že nevidieť. Keď sa narodila ( veľmi ťažký pôrod, museli s ňou utekať odsávať ju a oživovať) , a spýtala som sa doktora, že čo je, tak on že chlapec 🙂 No a o 15 minút, keď ju už odsali a keď už dýchala, tak prišli, že mamička, toto bude modelka, taká je dlhá. Ja som nechápala, už som bola zžitá s tým, že je chlapec 🙂
Kebyže som nebola jediná, čo vtedy rodila,a keby sa tak strašne nepodobala na svojho otca, tak by som sa bála, že ju zamenili - ale takto som vypátrala akurát to, že bol doktor na mol ožratý 😒

majulosa
23. nov 2011

ahojte baby a viete mi prosíím povedať kedy mi to už vie približne doktorka povedať čo budeme mať??Lebo neviem ako ho mám volať 🙂

savarka
23. nov 2011

mne naposledy v 13tt povedali, ze na 90% chlapec 🙂

monika2606
23. nov 2011

@majulosa okolo 20tt, aspoň nám nechcela skôr povedať, no a zatiaľ tvrdí že je to dievčatko ale uvidíme, ešte sa na to moc nechcem spoliehať ale ja som bábätko najprv volala Miško lebo som mala stále pocit že to bude chlapček a od kedy nám povedala že to bude dievčatko tak ho voláme Lucka 😀

majulosa
23. nov 2011

@monika2606 aha a vedela by mi to povedať skôr na 4d sone??Lebo moja doktorka ho má a tam by to nebolo lepšie vidno?? 🙂

anieli_1
23. nov 2011

@majulosa mne dr vravel ze v 20tt je vidiet pohlavie ze ani na 3D to neni vidiet skor to podla mna len odhaduju podla neviem coho..........

a mne na oboch povedli spravne hned v 20tt obaja sa radi ukazovali 😀

majulosa
23. nov 2011

@anieli_1 no tak to si ešte počkám kým to zistím nevadí zatiaľ ho budem volať moje slniečko 😉 😉

nibiru
23. nov 2011

no mne robili ultrazvuk 5x a ani jeden krat sa nepodarilo urcit pohlavie stale zle otocen atakze bolo prekvapko 😀

anieli_1
23. nov 2011

@majulosa ale neboj tychlo to prejde aj ti luto bude 😉

monika2606
23. nov 2011

@majulosa no to ma mrzí ale to ti naozaj neviem povedať, by som ťa klamala, ja som na 3D ešte nebola, idem až teraz v decembri tak naozaj neviem, však skús sa jej spýtať, niekedy to možno môže byť vidno, ale to väčšinou ak je to jasný chlap 😉

sirell
23. nov 2011

1. tehu v 20 tt mi dr povedal ze to bude dievca na 100%, potom mi to potvrdil aj iný dr v 30 tt a aj tak bolo
2. tehu v 16 tt mi dr povedal ze to vyzera na chlapca (ale nie je to na 100%) a v 22 tt na morfo USG mi to potvrdil. a kedze som bola na amnio, tak uz viem ze je to na 100% chlapec
@savarka 13 tt je skoro na urcenie pohlavia, este nie su dostatocne vyvinute vonkajsie pohlavne organy najskor to vidno v 16 tt

sympa1
23. nov 2011

@kajkovajanka pri prvej dcerke mi dr vzdy povedal ze to bude dietatko 😅 proste nechcel povedat..a pri druhej mi moj dr na moje naliehanie povedal ze dievca a ked som sla o mesiac na dalsie sono k inemu dr povedal ze chlapcek 😨 a pytam sa ze NAOZAJ? a dr sa zacal smiat ze asi ano ked tam je pipik ....a narodila sa viktorka 😀

katka3012
23. nov 2011

nam sa mala krasne ukazala na 3D ,takze nam jasne povedali,ze cakame dievcatko.A aj sa nam dcerka narodila 🙂

evatko
23. nov 2011

Mne pri prvom povedali chlapec, az ked sa ku koncu konecne ukazal. Ale pri druhom, ze chlapec, ked som isla z poradne kupila som modre oblecko a na druhy x, na poradni, u inej dr., ked som sa na "maleho" pytala v muzskom rode, dr. kuka, ze cooo, vsak ona ziadneho pipika nevidi. ja som bola vycudovana, dr povedala ze vsak na 100 perc je vsetko az po porode

kajkovajanka
autor
23. nov 2011

Dakujem Vam za Vase prispevky 🙂 . Celkom ma to zaujimalo, ze ako to vychadza naozaj a ze ci sa tym ultrazvukom da verit. Ja som si po prvom bola dost ista tym, co som tam videla, ale cim dalej, tym viac, ma tato istota opusta 😀. Pockame si na porod 😉

savarka
24. nov 2011

@sirell no ale doktor mi to takto potvrdil a aj ja som to videla.........ma najnovsie nejake velmi citlive pristroje, tak preto to vedel uz tak skoro diagnostikovat

adusska
24. nov 2011

mne pri prvom až na 3D ultrazvuku povedali, že budem mať chlapca, a aj tak bolo 🙂 manžel bol vtedy so mnou, a vôbec nechcel vedieť pohlavie, len mal tú smolu, že to tam videl 🙂 to len ja som doma ešte asi hodinu pozerala dookola dvd s 3D ultrazvuku pokým som tam naozaj nevidela pipika 🙂 no a teraz nám dr povedal, najskôr, že nemá moc dobrý obraz ale vyzerá to na dievku, a neskôr už si bol istý. Ale aj tak, neuverím pokým neuvidím 🙂
A počula som že, dr. čo mi robil morfologický ultrazvuk sa ešte v pohlaví nezmýlil, tak dúfam nebudeme práve my tá výnimka 🙂 lebo ako môj najstarší syn povedal na otázku babky, prečo nechce brata : -"Chlapov máme doma už dosť ! " 😀

katka2402
18. jan 2012

Ahojte, tak my sme v 16 tt tehotenstva a dnes sme boli na 3d-cku (malom). Pan doktor nam az na moje naliehanie povedal, ze vyzera to an dievcatko, ale nevie to povedat naisto. Ze to vyzera ako baba, ale bola dost natlacena na stene maternice. Mate skusenosti? Zistili uz niekomu v 16 tt pohlavie a bolo spravne?
Dakujem za reakcie.
A za tyzden idem na normalny ultrazvuk, tak myslite ze doktorka uz bude vediet urcit pohlavie?
🙂

nikkus698
13. sep 2019

Pohlavie pupocnik medzi nohami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre