Ako často vám strážia vaši rodičia alebo svokrovci deti?

27. jún 2023

deti 4-5r. a stari rodicia

ako casto vam strazia vasi rodicia alebo svokrovci deti na vikend?
a iniciujete vy alebo sa ozvu sami?

77katarina
28. jún 2023

@verka1818 Ďakujem ti veľmi pekne, som rada, že mu aspoň niekto rozumie. Moja mama zomrela ešte v roku 2006 a dcéra sa narodila 2012, takže moja mamina sa vlastne ani vnúčaťa nedočkala, .... veľmi mi je smutno z tohto. A presne moja dcéra ani nemá komu raz za čas ísť na prázdniny, stále je iba so mnou, už sme na seba až alergické a teraz ešte dcéra ide do puberty ( druhá svetová 😉)

dankanka
28. jún 2023

Nikdy a nikto 🙂

saxana000
28. jún 2023

Davala som iba na prazdniny rano som priviezla o 3 brala domov.na vikend isla prvy krat 5 rocna ked sme isli na ples a potom 2x rocne ju bravaju do Rakuska..

mamina7070
28. jún 2023

ja uz mam velke deti ale svokrovci ani raz (a to myslim vazne) a moja mama ona sa venuje vnucatam sporadicky do sest rokov potom uz nie
museli sme si poradit s muzom

halci
28. jún 2023

Strazia par hodin ked je to nevyhnutne, nespia u nich nikdy, byvame v rovnakom meste. Deti uz maju 7 a 11r.

mamina7070
28. jún 2023

ale teda ja taka babka nechcem byt budem chodit s vnucatami na vylety a venovat sa im pravidelne 😉

ada2623
28. jún 2023

Nikdy, už nemám rodičov ani svokrovcov. Takže sa na nikoho nikdy nespolieham a riešime to spolu s mužom.

svokrinjazykmonika
28. jún 2023

Nikdy, nikto už nežije, sme sami. 🤷

felycity
28. jún 2023

Takmer nikdy, ak sa strazili, len preto, ze ja som poziadala a musela s druhym dietatom k dr. Nikdy mi nikto nestrazil deti, ze ja si idem spravit vecer s mm. Nepoznam, ze by zavolali dobrovolne, ze zoberieme ich na vikend a pod. Obcas mi to aj prislo luto, lebo potom vsetkom co som zazila by psychoreset padol vhod. Teraz uz su deti vacsie a aj tak nechodime bez nich, lebo uz sme tak naviazani, ze len spolu 😂 ale aspon ma to naucilo sa vediet vzdy spoliehat len na mm a seba.

zoeeoz
28. jún 2023

Svokrovci nikdy baby nemali ani na 5 min *(doslova!!)
Na navstevu k nam aby pozreli vnucku prisli az ked mala 2,5 roka, odvtedy zas nic ...moji rodicia (starsiu dcerku) si ju bravaju pocas tyzdna sem tam a niekedy na noc 🙂 pytaju si ju sami, radi s nou travia cas a nasa Hanka ich miluje, tak su vsetci spoko🙂

kristinapetronela
29. jún 2023

Moji rodičia často .sami sa tam deti pýtajú

ajdza1987
29. jún 2023

Často🙂 od pol roka s nim boli par x do mesiaca...ja som bola v práci v inom meste vzdialenej vyse 100km tak tam aj spaval u nich, momentálne má 5 rokov a je tam už vyše týždňa na prazdninach momentalne, v auguste dalsie 2 tyzdne...chcu byt spolu..su to pre nich krasne chvile ..najkrajsi vzťah majú...syn ich miluje a starí rodicia jeho ..neviem si predstaviť, že by to bolo inak...❤je mi smutno za niektoré reakcie tu 😔

autor
29. jún 2023

no vidim ze to mame viacere podobne.
nevidim nic zle na tom, ze mi obcas fakt pride luto, ze stari rodicia proste nemaju cas na jedineho vnuka.
ok ked nie preto, ze my s muzom by sme po tych rokoch chceli mat aspon jeden den/vecer ze pre seba, tak aspon preto, ze proste vnuk, jediny, trochu ochoty travit s nim cas.
kym bol malinky a v kociku, samozrejme sa k nam nominovali vsetci na navstevu pomaly 2x tyzdenne 🤦🏼‍♀️
a mam aj v okoli kamosky, ze decka idu k starym rodicom ze raz mesacne na vikend, takze ked sa chce, tak sa to da

77katarina
30. jún 2023

Úplne ťa chápem. Ale také ktoré majú full servis z každej strany nás asi moc nepochopia. Ja som neraz s dcérou bola aj na WC, keď mi bolo celý deň zle a nemal mi ju kto postrážiť 😫😤

77katarina
30. jún 2023

@ajdza1987 Tichom závidím 😉 nepoznám to, ja si "oddýchnem" iba keď som v práci a to bude mať už 11 rokov moje dieťa.

mims
30. jún 2023

Je to asi ina doba, že starí rodičia veľmi nemajú záujem. Ja stale spomínam na svojich starých rodičov, ktorí mi boli bližší ako rodičia. Preto ma to aj mrzí, že moje deti také nepoznajú.

77katarina
30. jún 2023

@mims Nepíšeš to náhodou o mne. U mňa to isté. Len ja už mamu nemám vyše 17 rokov, inak verím, že by s vnučku bola non-stop.

mims
30. jún 2023

@77katarina tak to ma mrzí. Moje deti majú starých rodičov, len ten záujem keby bol väčší. Svokrovci nič, naši ako kedy, ako si spomenú... aj keď prespatie u nich fakt na jednej ruke spočítam a to ma starší syn skoro 11.

zuzana212722
30. jún 2023

Často od malička hlavne svokra možno aj 3 krát do týždňa alebo len tak príde a vezme si deti do mesta a ja prídem po ne večer je úžasná hrozne ju mám rada 😊 aj mama ale ona žije v zahraničí tak keď príde berie si ich na pár dní

ajdza1987
1. júl 2023

@77katarina je mi z toho smutno...dopriala by som to každému dieťatku a maminke❤

autor
1. júl 2023

@mims tiez mi to napadlo. S muzom sme sa tiez bavili, ze co si pamatame, travili sme letne prazdniny, aspon ten tyzden/dva u starych rodicov. Rodicia nas proste odviezli k babke/dedkovi na tyzden.
Take cosi dnes absolutne nehrozi.

autor
1. júl 2023

@77katarina tiez mam oddych v praci, a teda uz som sa “nevedela dockat”🙄 prazdnin. No nejak to s muzom vykryjeme

77katarina
1. júl 2023

👍🏻

ema22270
3. júl 2023

Mame 2 deti, ale nestrazi nam ich nikto, nikdy.
Sme s nimi sami takmer stale. Ked som potrebovala ist na prax, raz prisla jedna dobra kamaratka a par x bol syn u jednej pani, co strazi deti, ale to uz bolo 4 roky dozadu. Takze za 6 rokov s nimi bol tak 5x niekto iny na par hodin. Ale jasne, ze by dobre padlo, keby sme sa mohli na niekoho obratit a deti dat postrazit a niekam vybehnut sami. Neskor, ked budem v praci, neviem ako to budeme riesit.