Ako pomenovať tento vzťah?

5. mar 2020

Dámy,pani 🙂 trošku uvaha...neviem totiž,ako pomenovať vzťah,ktorý mám s partnerom už viac než 2 roky...v prvopociatku mi vzťah navrhol on,no po roku som sa s ním rozišla,vadili mi nejaké maličkosti, no vždy sa ozýval a tak nejako sme sa zase začali stretávať, akoby sa nechumelilo,no už sme sa viac nikdy nevracali k téme,čo je medzi nami a ako to nazvať...mna osobne to netrápi,keď mám čas,rada sa s ním stretnem,strávim s ním čas,ale naše rodiny a priatelia od toho rozchodu už na nás pozerajú nejako čudne a ani nás už moc nepozyvaju na žiadne akcie ani návštevy ako par...obaja mame nad 40 r., zijeme samostatne,stretávame sa skoro denne, víkendy travime väčšinou spolu,podľa toho,ako sa mne chce...nie vždy sa mi chce,chcem aj svoj kľud...neviem,či sa mám s ním baviť o Tom,čo je medzi nami alebo nie...vôbec neviem,ako to prezentovať pred známymi...ja si s ním užívam prítomný čas a moc sa nad vecami nezamýšľal,no keďže sme zrazu ostali sami a odstrceni od všetkých,tak neviem....vy ste si s partnerom ujasnili čo je medzi vami jasné a zrozumiteľné alebo ste to nechali plynúť???

majcika
5. mar 2020

Mam rada keď mám jasno

hope87
5. mar 2020

Vy dvaja musite vediet, co a ci vam to takto vyhovuje - "nepomenovane". Pokial ta trapi to, ze ste ostali sami a odstrceni, tak to ries. Podla mna ste, aj nie ste spolu...taky "volny vztah". Ak ty chces mat v tom jasno a chces to pomenovat ako normalny regulerny vztah, tak sa s nim o tom porozpravaj...Musis vediet, co k nemu citis...lubis ho? Potrebujes ho mat vo svojom zivote?

ledgerka
5. mar 2020

tiez mam rada ked mam jasno ale zalezi v akej si zivotnej faze. Ked sa ako 40 rocna uz nenahanas za rodinou a detmi co je dnes dost bezne, ale mas v zivote upratane, tak by som to nechala plynut 🙂

autor
5. mar 2020

@hope87 no poviem to takto....nikdy mi nevyznal city,ja jemu tiež nie,takže ja neviem ani čo on cíti ku mne...je mu so mnou dobre,to som sa dozvedela akurát 🙂...a či ho potrebujem k životu? Ani nie,ale keďže mám dosť voľného času,vyhovuje mi tráviť ho s ním

belasy_motylik
5. mar 2020

A ty osobne váš vzťah vnímaš ako? Z tej citovej roviny - vzťah, dobré kamarátstvo... ako?

eliska13
5. mar 2020

Sú chlapi, ktorí nikdy nevyznajú lásku.Moze Ti byť jedno ako to pomenujes dôležité je či Ti je s ním dobre, či máte spoločné témy, hobby....máš deti?či čo chces vedieť či si Ťa zoberie, navrhne spoločné bývanie?možno si on o tebe myslí to isté😀že si mu nikdy nevyznala lásku, city....užívaj si čo mas

autor
5. mar 2020

@belasy_motylik tak čo ja viem...spavame spolu...občas sa chytíme za ruky na ulici,ale nedebatujeme o Tom...on je citovo nedostupný a ja po Tom nepatram...akurát to "vylúčenie" zo spoločnosti priateľov ma trápi

hope87
5. mar 2020

Teba vylucili priatelia, ktorych si mala pred vasim vztahom? Alebo si za ten rok s nim ziskala novych, ktori vas teraz vylucili zo spolocnosti? Tak to evidentne nie su priatelia, ked im stacil vas rozchod, aby s vami prerusili kontakty...😕
...ak ti to vyhovuje tak ako to je teraz, tak to neries len kvoli tomu, ze za to, ze nie ste "oficialne" spolu, vas priatelia "odvrhli"...

autor
5. mar 2020

@hope87 nejako zvlášť ma to netrápi,to som zle napísala....len som sa nad tým zamyslela,ze.je to také zvláštne,keď nás vidia "opäť" spolu aj naši rodinní príslušníci ...vidím tie pohľady,keď sa stretneme náhodou v meste....on nekomentuje u svojej rodiny mňa a ja nekomentujem jeho,čo je zvláštne,že už sa.tak na mňa,ako ani na neho nikto z rodiny nepýta... ale občas sa nedá vyhnúť rodinnej udalosti,tak rozmýšľam,či mám všade chodiť už len sama bez neho alebo s ním alebo čo 🙂

sense
5. mar 2020

Ak ti takyto vztah vyhovuje nehladaj pomenovanie a na rodinne udalosti chod sama

modrava
5. mar 2020

vase rodiny a znami z vas necitia lasku, tak nevedia reagovat na vas ako na par. ak pozvu jedneho, nevedia ci aj s tym druhym alebo samostatne. mam podobny par v okoli a tiez obcas vaham, lebo nemam pocit, ze oni sami chcu byt spolu. vzdy je to otazka ci im vyhovuje ak ich pozvem oboch alebo im tym komplikujem zivot.
oni vas neodvrhli, len maju zmatok, ktory sa im nechce riesit

autor
5. mar 2020

@modrava presne si to vystihla! A vôbec neviem k tomu celemu zaujať stanovisko... preto aj táto diskusia

hope87
5. mar 2020

Tak chodievaj sama. Rodina si moze mysliet, co chce. Si dospela zena a treba robit to, co vyhovuje tebe. Pochopila by som, keby si bola podchvíľou s niekym inym, ze by pozerali a odsudzovali ta ale takto? Skor by som si to ale potom ujasnila v rodine. Na rovinu im povedz, ako to je. Ze sa stretavate, ked chcete a mate chut a takto ti to vyhovuje. Ze nemate nejak ujasnene, ci ste alebo nie ste par a ani nemate potrebu to riesit, ze si proste uzivate pritomnost...

modrava
5. mar 2020

ak dostanes pozvanie, kludne spomen, ze dojdete dvaja, alebo ze asi prides sama. pre domacich to bude postacujuca informacia a budu vediet co cakat.
no a to, ci dojdes sama alebo s nim je na tebe. nie si nicim viazana, ked mate volny vztah

doty1
5. mar 2020

Nerozumiem čo si chceš ujasňovať, keď podľa toho čo píšeš je medzi vami všetko jasné. Žijete tu a teraz a budúcnosť neriešite, zrejme ani jeden z vás ju zatiaľ nevidí s tým druhým. Aspoň nie takú tú tradičnú - chodili spolu, zasnúbili sa, bola svadba a žili spolu až do smrti. Veď ak ste rovnaké "krvné skupiny" a takýto vzťah vám obom vyhovuje, neubližujete si ním navzájom, tak čo chcete riešiť, pomenovávať ? Ty si stotožnená s tým ako to je? Ak áno, tak si užívaj a ži podľa seba. A rodinné stretnutia - asi by som doma a blízkym priateľom vysvetlila ako to mám, aby som predišla zbytočným konfliktom - žijem sama, lebo tak momentálne chcem žiť, ale stretávam sa s Jožkom, lebo nám je spolu fajn a vieme spolu tráviť určitý voľný čas. Ani jeden z nás však nechce spoločnú domácnosť, spoločné deti, účty, mikiny .... Ak chcem prísť na rodinné stretnutie tak prídem buď sama, alebo sa vás opýtam, či môžem prísť s Jožkom. Ak poviete nie, rešpektujem, ak poviete áno, budem sa tešiť, že rešpektujete mňa ... bodka. Rozumní ľudia ak vedia "o čo ide" tak sa v pohode prispôsobia a zvyknú si.

eri444
5. mar 2020

Podľa mňa by ste sa o tom mali porozprávať, aby ste obidvaja vedeli, na čom ste. Je lepšie, keď sú takéto veci vyjasnené a každý vie, čo môže očakávať. Ako chápem, že vo vašom veku už nemáte za potrebu to riešiť ale predsa len je dobré vedieť, na čom ten človek je.

deti95060810
5. mar 2020

priateľstvo s výhodami...😉

lubkavargova1
5. mar 2020

vy nemate vztah kde by ste priamo deklarovali aj pred verejnostou, ze ste par...a preto vas tak rodina vylucila aj priatelia..nemaju dovod vas tak brat tiez. Tiez mam sestru, co ma priatela, ale zatial netusim kto to je, a preto ho ani nebereme do rodiny. Nemaju ani dovod sa nejako takto prezentovat pred verejnostou, presne ako vy dvaja a preto ani nasa rodina a priatelia nemame dovod ich tak brat...mala so narodky, pozvala som sestru a aj jej "priatela", aspon by sme sa zoznamili. Neprisli lebo on sa na to este neciti, no tak ja sa zase necitim, aby som sa niekomu pchala doriti..(chodia spolu z 1 ro) ..ber to tak aj z druhej strany...

autor
5. mar 2020

@lubkavargova1 a to by ma akože zaujímalo,čo znamená deklarovať vzťah pred verejnosťou??? To mi prosím ťa vysvetli...

bodka13
5. mar 2020

@doty1 stručne a výstižne , super si to napísala

wena
5. mar 2020

Sexuálny partner? To je asi najpresnejšie pomenovanie, nie? Ja sa nečudujem, že známi aj priatelia vás nepozyvajú spolu keď partneri nie ste, čo ti majú povedať? Príď aj s bývalým? Príď aj s kamarátom XY? Podľa mňa ak chceš aby ste niekde išli spolu (rodinná oslava, návšteva), sama sa opýtaj, či si môžeš priniesť aj spoločnosť. A má on vôbec záujem stretávať sa s tvojou rodinou a kamarátmi?

autor
5. mar 2020

@wena tak keď sme boli akože oficiálne spolu,tak áno,chodili sme všade spolu všetky garden párty, grilovačky,čaje o piatej a pod. Sme chodievali spolu či už s jeho alebo mojimi priateľmi a tiež s rodinami...teraz už nič...sme len sami

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminuska
5. mar 2020

máš 40 plus , teda mala by si byť zrelá a vedieť že toto vzťah nie je . Je to také z núdze cnosť, vzájomne si vypĺňate čas a svoje sexuálne potreby. Keď nie je niekto iný , stačíš mi aj ty. Zároveň obaja keby ste stretli niekoho iného , kde by to zaiskrilo bez problémov toho druhého "hodíte cez plot ".
Ja sa ani nečudujem že vás nepozývajú spolu nikam , ani ja by som nepozývala kamarátku svojho syna alebo kamaráta s výhodami mojej sestry na nejaké spoločné posedenia , párty, oslavy. A keby ich sestra mala viac to mám akože pozvať každého , lebo aj viac kamarátov s výhodami je možné mať úplne v pohode.

autor
5. mar 2020

@maminuska a na základe čoho takto uvažujes? Mala som aj čisto sex vzťah,ale v Tom prípade som mimo s či o ňom ani netušila,že žije...s týmto som každý deň (skoro) takže to je predsa len rozdiel

maminuska
5. mar 2020

nie je v tom žiadny rozdiel . Len si k sexu pridala vyplnenie voľného času lebo nie je s kým iným a keby aj bolo , toto je vyplnenie času spolu s bonusom . Aj ja som s kamarátom denno denne a keby som sa s ním občas vyspala tak to stále nie je žiadny vzťah . Stále je to kamarát s ktorým sa občas vyspím . Porozprávam sa s ním , posradujem idem s ním do kina , ale pri prvej príležitosti ak by sa našiel iný chlap s ktorým si viem predstaviť budúcnosť tak ho úplne v pohode nechám tak a už s ním nespím a ani netrávim čas.
Toto je váš prípad . Obidvaja viete úplne v pohode fungovať s niekým iným bez nejakých citových traum voči sebe navzájom . ..... no len ten vek a už aj určitá pohodlnosť si nekomplikovať život niečím novým , vás drží pri sebe. Ale stačí nový lepší vietor a každý ide svojim smerom . Nemáte vzájomné pojítka ..spoločné plány , budúcnosť , bývanie, hospodárenie , deti ( ale ja bez detí to ide ) , nie ste citovo prepojení .. čo ešte potrebuješ vo svojom veku o tom rozmýšľať ?
Ty by si chcela určitú schizofréniu , aj byť pár ale aj nebyť pár . Ale vždy len to dobré ..a hlavne čo ti vyhovuje. Momentálne ti nevyhovuje že vás spolu nikde nepozývajú , ale nevyhovovalo by ti zrejme ani keby sa k tebe nasťahoval a deklarovali by ste navonok že ste pár , lebo to zas prináša tebe určitý diskomfort.

autor
5. mar 2020

@maminuska no žiť s ním nechcem...to je fakt...nie preto,že by mi bol ľahostajný,len pre mňa je spolužitie zaciatok absolútneho konca a nepotrebujem to cielene kaziť...navyše mám.rada svoje súkromie,ale to sa predsa.nijako nevylučuje s citmi a vobec,kde.je nejaká hranica citovej prepojenosti? Ja si myslím,že voči mne chová city,inak by mohol.mat už za ten čas odmlky hocijakú...a ta odmlka nebola za tie roky len jedna...a vôbec čo majú city spoločne s budúcnosťou alebo spoločným bývaním??? Pre mňa vôbec nič...teda ja medzi tým suvis nevidím ziadny

maminuska
5. mar 2020

No nemá odmlky lebo nestretol niekoho iného , to by sa hned presunul k inej žene. Lebo muži sa presúvajú zo vzťahu do vzťahu a keďže nie nič iné na obzore musi mu vyhovovať aj ty. No nestabilný vzťah sa kazí bývaním a spoločnými starosťami., vzťah na dobrých základoch sa prehlbuje a dozrieva do ešte lepšej podoby.

autor
5. mar 2020

@maminuska nemáš pravdu ....medzi mnou a jeho bývalou bol 3 roky sám a medzi ďalšími bývalými mal vždy aspoň ročnú pauzu.... samozrejme sex známosti mal,no nie vzťah počas tých pauz medzi tými jeho byvalymi

maminuska
5. mar 2020

Ale mám pravdu a môžeš sa na to hnevať koľko chceš . On nemal pauzu nikdy ak mal sexuálne známosti. Len s nimi netravil čas. To že trávi s tebou čas , no lebo mu dovolíš . Môže tá mat rad ale tomám aj ja kamoša ale manžela milujem. Chcem s ním byt v dobrom aj zlom. Ty chces len to dobre. Zlé nie to je eeee. To čo máš ty je kamoš s výhodami a to vzťah nie je.A ľudia nie sú sprosti , vidia , počujú , cítia a neberú vás vážne. Ste len známi.