Súkromie vo vzťahu

21. apr 2020

Rada by som sa podelila o svoje pocity,ktoré si akosi neviem upratať. Som vo vzťahu s mužom cez tri roky,obaja máme pár rokov do päťdesiatky,nežijeme spolu,ale stretávame sa často,väčšinou denne,na pár hodín,ale akonáhle sa nevidíme pár dni,začínam mať pocit,že mi to ani nevadí lebo konečne mám čas sama na seba a byť sama so sebou.Partner má dom,radi spolu trávime čas,rypeme sa v zemi,zveladujeme záhradu,pestujeme kadečo,je nám spolu fajn,no ďalší problém je,ak mám ostať spať u partnera. Som zvyknutá roky spať sama a keď mám spať s ním,tak ma to neláka a už neviem,ako mu to mám taktne vysvetliť. Mne to spanie s ním vôbec nič nedáva,on chodí spať zavčasu,ja o polnoci,jemu to nevadí,je rád,že som tam s ním,no ja sa jednak nevyspim a jednak to spanie vedľa neho mi nič nedava. Vtedy zvyčajne nemáme ani sex ,ani nejaké objatia,ani nič,proste vedľa seba spíme.neviem už ako to mám riešiť a hlavne neviem sa zorientovať ani sama v sebe,či je to ok v tomto veku???mozno som sebecka,neviem...

0silvia0
21. apr 2020

nuz, nepotrebujes ho, zrejme ho ani nemilujes... To je na tebe ci ako obcasne travenie casu k nemu pojdes alebo nie. A s tym spanim by som sa nepretvarovala, povedala by som, ze sa najlepsie vyspim doma...

suzitok
21. apr 2020

Myslim, ze ste obaja prilis mladí na takyto sposob zivota...

0silvia0
21. apr 2020

@suzitok presne, ako dochodci...

autor
21. apr 2020

@0silvia0 samozrejme,že som mu povedala,že doma je doma,nech si to nevyklada nejako zle,ale on si to hneď vysvetli ako nezáujem alebo ani neviem ako to pomenovať,tiež som už dostala výčitky typu "keby si mala mala rada,tak...." Netvrdím,že ho nemám rada,no súkromia sa vzdať neviem a mne to takto jednoducho vyhovuje,neviem proste nájsť nejaký kompromis alebo niečo,čo by nám obom dalo akúsi istotu,že sa vzájomne nemáme v paži

suzitok
21. apr 2020

Ale toto nie je vzťah...toto je kamarátstvo...takychto kamaratov/kamaratky mozes mat desiatky...

0silvia0
21. apr 2020

ale ved ma pravdu, keby si ho milovala, tak s nim nadsene travis kazdu volnu minutu a prespavas u neho. Ked ti dava viac sukromie, tak bud vo svojom sukromi, ale dotycny velmi spokojny nebude. Rob ako citis, nemusis mat nasilu takyto nemastny neslany vztah...

petrofka
21. apr 2020

Asi sa seba budes musiet pytat. A otvorene mu povedať ako to mas...

autor
21. apr 2020

@suzitok tak mi teda definuj vzťah podľa teba (v dobrom,nemyslím to zle,možno niečo prehodnotim)

pininka1
21. apr 2020

Veru ako píšu baby,keby si ho milovala,už len to že pri ňom ležíš by ti pripadalo krásne. Ja by som mu to asi narovinu povedala,že to takto cítiš a nechceš viac. Len aby ti ta samota neprerástla potom cez hlavu,keď budeš 20 rokov sama. Ja by som sa asi zbláznila.

autor
21. apr 2020

@pininka1 nemozem pri ňom ležať a nemôže mi to pripadať "krásne",pretože on ma síce chce pri sebe napr.v tej posteli,na noc a tak,ale nie v Tom zmysle,aby som sa na neho lepila,proste mám tam len byť,ale "neobťažovat" ho,ak sa tomu dá rozumieť

suzitok
21. apr 2020

Vzťah dvoch ludi, ktori sa maju radi, teda, ze sa miluju je o tom, ze nevedia bez seba byt, tesia sa na spoločné chvile, maju aktivny sexualny zivot, maju kopec spolocnych aktivit, nielen v zahrade, ale aj mimo domu....byvat spolu by malo byť túžbou, u vas to tak nie je...
Pises, ze je ten vzťah cez tri roky, teraz máte par rokov pred 50, cize pred tymi troma rokmi si bola cca v mojim veku....a ja osobne si neviem predstaviť takýto zivot, pre mna je to ideálna predstava "partnerstva" po 70-tke....

pininka1
21. apr 2020

Áno rozumiem tomu veľmi dobre, aj môj muž je taký, že v posteli iba spí a chce tam mať svoj kľud, napriek tomu sme spolu radi a ja sa 19 rokov rada zobudzam a pozerám naňho, a mám rada aj jeho vonu. Ty si zvyknutá na svoj komfort na to že spis roky sama a na ňom ti vadí že chce len aby ste ležali vedľa seba a nic? Ako som už písala, vo vás veku už každý vie čo chce, tak by ste si to mali povedať narovinu. Pre mňa je však zakladom vzťahu láska, preto toto co máte vy pre mňa vzťah nieje.

autor
21. apr 2020

@suzitok v podstate so všetkým s tebou súhlasím a netvrdím,že my to tak nemáme, ale s jedným nesuhlasim a to je to bývanie, to možno je pre vekovú kategóriu 20-30 rokov,no u nás by to už k ničomu neviedlo,iba by sme sa zrejme hádali,keďže každý má za svoj život už svoje vlastné návyky,takže v tomto som realista

autor
21. apr 2020

@pininka1 ja si tiež myslím,že medzi nami nie je láska v tom pravom zmysle,nikdy som od neho nič také nepočula na moju adresu,mne to nejako nevadí,už od života nečakám nič,ale občas sa strácam v tomto chaose

prabinka
21. apr 2020

Povedala by som, že ste proste len dobrý priatelia. Nič viac, žiadny vzťah alebo čo. Proste si s ním krátiš samotu, keď to potrebuješ

jaskolka
21. apr 2020

Nebola tu podobná diskusia? Ze on by chcel, aby sa partnerka nastahovala do domu k nemu, lebo nechce sám platiť výdavky na dom, ona nechce, lebo tuzi po svojom súkromí a nebaví ju byť stále s nim.a vlastne ni sa extra neľúbia, citovo ho nepotrebuje, ani on moc ju. Boli tam cele strany odpovedí... A aj tak nič z toho. Možno sa mýlim, ale nie je to ta istá autorka?

autor
21. apr 2020

@prabinka aký je v tomto prípade rozdiel medzi vzťahom a dobrým kamaratstvom? Dobrí kamaráti asi spolu nesexuju či?

autor
21. apr 2020

@jaskolka nikto sa k nikomu nechce sťahovať, to je omyl

lindusss2016
21. apr 2020

Ja si naopak myslim, ze si uz v zivote co to zazila a neprepadla si zamilovaniu, co vsak neznamena, ze nemate vztah. Podla mna len uz chces mat vlastny priestor a vlastny cas, nevidim na tom nic zle. Vo vztahu je dolezitejsie stat jeden pri druhom, ak to je treba a nie tutulky mutulky za rucicku pozerat romanticke komedie a pri prvom probleme zdupkat a nechat toho druheho sameho. Pokial si si vedoma, ze ho mas rada a ze s nim travis cas rada, tak na tom nic nemen. Ale musi to vyhovovat obom, cize mu to skus nejak citlivo vysvetlit.

autor
21. apr 2020

@lindusss2016 presne tak,pekne napísané, správam sa iba racionálne

petkaaa
21. apr 2020

Prečo tak rezignovane? Že už od života nič nečakáš? Nemáš 70 rokov... ešte ťa môže v živote všeličo pekné postretnúť, ale keď budeš zatvorená vo svojej komfortnej zóne bez ochoty vzdať sa kúska svojho pohodlia a svojich návykov, tak takto to asi nepôjde. Netreba hádzať vinu len na muža. Možno jemu stačí pocit, že vedľa neho ležíš. Nemusí sa ťa dotýkať, objímať a pod. Možno sa mu páči iba to, že vie, že si tam s ním.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkaaa
21. apr 2020

Tak to je presne to, o čom som písala. Ty sa jednoducho za každú cenu nechceš vzdať svojej postele a svojho pohodlia. Problém nebude v ňom. Hocikoho by si si našla, mala by si to rovnaké, pokiaľ by si nespala doma. Je to veľká škoda, pretože ešte máš relatívne málo rokov na takýto babičkovský život.

martinka13
21. apr 2020

Podľa mňa je to kamaratstvo s výhodami. Je to v poriadku, pokiaľ to vyhovuje obom. Problem by bol, ak by sa jeden ozaj zamiloval, čo ale podľa mňa nie je tento prípad. Hlavne mu vrav pravdu. Ak máte svoje súkromie, máte ho radi, nevidím dôvod, aby si sa ho či Ty, či on vzdavali. Ak to jednému prestane vyhovovať, nebudete spolu fungovať.

autor
21. apr 2020

@petkaaa on ale rád pokukuje po ženách a viem,že by som nebola pre neho konečná stanica,tak proste neriskujem,on je typ,že skôr či neskôr ho kazda omrzi a ja sa pri ňom necítim nijako zvlášť výnimočné na to,aby som takto riskovala

petkaaa
21. apr 2020

Rozumiem. Tak je načase zdvihnúť kotvy a nebyť len jedna z možností. 🙂 Držím ti palce 🙂 🍀

lindusss2016
21. apr 2020

@petkaaa preco si myslis, ze to je len o pohodli a ze je to babickovsky zivot? 🙂 clovek ma najvacsi priestor na sebarealizaciu, ked je len sam so sebou. Ja napr.som mlada, ale ak vyslovene nie je niekde zabava a mam prespavat na mieste, kde sa o 8 zhasina svetlo, tak ma ide rachnut. Radsej by som bola doma, kde si mozem zobrat knihu, hackovat, hodinu lezat vo vani alebo robit proste hocico na co mam zrovna chut. Mne skor tento styl pride ako zivot pre babicku, radsej byt doma sama a vediet si to uzit.

lindusss2016
21. apr 2020

Ak vam to vyhovuje, nemas vobec co riesit. Nie je tvoja povinnost ho vecer uspavat. Vobec sa mi nepacia tieto definicie vztahu, ako to tu podaktore nazyvaju kamarastvom atd. Len vy viete, ako to medzi sebou mate a ze nie si bezhlavo zamilovana a rozmyslas triezvo, je uplne v poriadku a podla mna v tvojom veku je to aj ziadane. Neviem, co by ti tu napisali tie iste zeny, ak by tvoj pribeh vyzeral tak, ze by si sa do neho blaznivo zalubila, odisla k nemu byvat a on by neskor zdrhol za inou 🙂 tak to by si zas dostala, ze si naivna a neviem co vsetko... takze nic si z toho nerob, nemusis to obhajovat ani sama pred sebou. Najlepsie je neriesit, kym vam je dobre, neryp sa v tom zbytocne a uzivaj si pritomnost 😊

autor
21. apr 2020

@lindusss2016 ono by to v konečnom dôsledku tak aj bolo,lebo by ma mal na podnose denne,žiadna vzácnosť a hľadal by určite inú,tým som si istá,preto svoj život kvôli nemu nehodám nijako meniť

lindusss2016
21. apr 2020

Podla mna robis dobre 🙂 mam vo velmi blizkom okoli priklad podobny vasmu, aj vekovo, aj situacia, obaja samozrejme uz maju dospele deti, takze tie rodinne zivoty odzite. Najskor velke reci, ze uz sa nechcu viazat a pod., ale u nich sa to prehuplo do toho stereotypu, spavat vedla seba, prdet pod jednu perinu a po trojrocnom vztahu su podla mna na tom dost zle, vecne hadky, podpichovacky, no nevidim v tom nic pekne, len su spolu aby neboli sami...