Dlhodobo mám na nič manželstvo

happymama_happykid
31. dec 2020

Je tu nejaká dobra duša, ktorá má totálne na prd manželstvo,dlhodobo..? A rieši to?
Ako sa k tomu postaviť. Mame spolu 3r syna. Sme spolu 12 rokov. A posledne cca 2 roky je to postupne horšie a horšie. Nehadame sa. Nekricime. Riešili sme naše problémy viackrát vážne. Parkrat menej vážne. Môj muž nechce nič. Nechce druhé dieťa. Nechce so mnou spávať. Nevie ci ma ľúbi.. Navyše je ku mne skoro denne odmerany. Krúti nad všetkým čo spravím hlavou, nervny je zo mňa, všetko skritizuje, jedným slovom milého slová na mňa nemá.
Viackrat naše rozhovory viedli k rozvodu. Boli to nesilene rozumne rozhovory. Nevedeli sme jednoducho nájsť spoločnú cestu. Za cca rok a pol. Navyše posledný pol rok je to zle, nerozpevaame sa spolu okrem otazok výchovy.
Nejdem tu teraz riešiť vztah.ale skôr to, že ako ste vy alebo by ste vy riešili ďalšie kroky?
Mne ako prvé napadlo poriesit oddelené bývanie. Výchovu a nakoniec aj rozvod. Mate nejakú takúto skúsenosť?
Ako ste poriesili deti..? Najlepšie pre dieťa..? Aby som vedela na čo všetko sa pripraviť a ako reagovať. Aspoň zhruba. Ďakujem pekne..

sense
1. jan 2021

@happymama_happykid ale čo konkrétne? Dní ked sme dohodnutí že ju bude mať u neho tak je u neho, keď. Ide do školy od neho tak je zodpovedný za to aby bola riadne nachystana. Keď chce ist k nemu poobede a nemáme nič v plane tak môže s tým ze sa tam musí nachystať do školy... Teraz je napr. U neho týždeň na prázdninách ale keď sa chce prísť "na návštevu" domov hrať nie je problém ak som doma... Ale ako som písala mame aj súdne určené ak sa nedohodneme... Zatiaľ to nutné nebolo uplatňovať to co určil súd. Výživné platí načas

happymama_happykid
autor
1. jan 2021

@sense
Napríklad každý druhý víkend? Alebo kedy mate presne dni?
Co by si mi odporúcala?

sense
1. jan 2021

@happymama_happykid my nemáme presne dní keďže obaja robíme veľmi nepravidelne a mame tým pádom vždy iné dni voľno a robíme aj cez vikendy... Preto u nás klasická dohoda každý druhý víkend nie je prijateľná... Takže niekedy ju má pondelok utorok, ďalší týždeň streda štvrtok, keď ma víkend voľný a ja robím ju má cez víkend.... Pomedzi to občas keďže v stredu a štvrtok ma dcéra školu len do 11.40 a nie do poobedia tak ju má aj poobede...

sense
1. jan 2021

@happymama_happykid ťažko niečo odporuč, vy dvaja sa musíte dohodnúť a nerieši spolu ry cez dieťa, treba myslieť na to dieťa a prikláňa sa aj jeho potrebám... Ak má dieťa veľmi dobrý vzťah s otcom a otec tiež prečo by mali byť spolk len každý druhý týždeň? Obzvlášť ak by vás nedelili stovky km?
Napr ja som dávala dcéru aj cez koronu. V konečnom dôsledku jej u otca hrozilo menšie riziko nákazy ako so mnou... Keď mala ist na očné a chcel ísť aj on, tak som mu nebránila, alebo teraz cez vianoce som ju mala ja, ale keď sa ma spýtal ci by ju mohol zobrať na vianočný obed tak som jej dovolila, obed mala s nim, večeru so mnou a vsetcia sme boli spokojní...

happymama_happykid
autor
1. jan 2021

@sense ahaaa chápem..

happymama_happykid
autor
1. jan 2021

@sense super to mate. Ďakujem za tvoj čas

sense
1. jan 2021

@happymama_happykid nemáš začo...

happymama_happykid
autor
18. jan 2021

@elizabet173 počuj.. Ako si zvládla bývanie v jednej domácnosti s mužom? Do rozvodu..
Inak xvelmi mi pomáhajú aj iné pohľady na vec. Som vďačná za to ze si tu môžem prečítať rôzne príbehy.. Otvára mi to oči.
Vieš čo, s mužom mame tendenciu dohodnúť sa a ostať kamarátmi, veľmi sa zatiaľ snažíme to uchovať v priateľskej rovine.
Ako, jasne, su tu emócie, aj sa poskriepime, ale teda veríme že to dáme.
Akože, tiež sa mi javí rozhodnutie aby sme ostali do rozvodu v jednom jednoduchšie a nesilit to.
Zatial sme sa dohodli ze on pôjde do podnájmu do bytu vrámci jeho rodiny čiže aj platiť bude menej. Hypo bude platiť polovicu a zvyšok ja. Nevýhoda je sze my máme veľký byt a platíme zaň aj s hypo 650.. Čiže na mňa samu by to bolo dosť. Ako utiahla by som to ale na čo mi je 4izbak..

Ale všetko sa komplikuje. Banka. Tamto hento kým sme svoji..

Co by si mi vedela ešte poradiť..? Ďakujem. Tvoj príbeh má inšpiroval..