Môže sa muž a žena iba kamarátiť?

zuzka618
11. júl 2023

Ahojte, chcem počuť od vás názor na moju situáciu.
Zistila som, že môj muž si pol roka píše a telefonuje s inou.Povedal mi, že je to bývalá kolegyňa z práce a po 3 rokoch si na ňu spomenul, tak sa jej ozval, lebo sa mu s ňou skvele kecalo. Keď som mu našla spravu v mobile všetky konverzácie si rýchlo vymazal. Bavili sa iba o rodinných problémoch, o mne a mojom dieťati ako nás miluje a že by som potrebovala kamarátku a bol by rád, keby sa s ňou skamarátim. Že ju bral ako kamaráta, ktorému sa vykecá a porozpráva o spoločných záujmoch, a chcel počuť aj názore na rodinu od druhých ako len odo mňa. Mám mu veriť ?

nikpa
11. júl 2023

@zuzka618 v takomto vzťahu to vždy minimálne jeden berie ako niečo viac alebo aspoň o tom realne uvažuje a predstavuje si to. Neverím na úprimne priateľstvo bez postranných úmyslov medzi mužom a ženou. Možno sa tu teraz bude volakto búchať do pŕs, že on/ona také kamarátstvo majú ale nikto z nich tomu druhému do hlavy nevidí....

svokrinjazykmonika
11. júl 2023

@zuzka618 táto tvoja situácia smrdí až za horami dolami. Už len to, že všade si so sebou berie mobil a maže správy. A ešte tá jeho obhajoba, že on chce len dobre, on tebe vlastne zháňa kamarátku... no na smiech 🤦 Nebuď naivná.

zuzka618
autor
11. júl 2023

@yoxinka veď môžu byť kamaráti ale nie si skovavat mobil

zuzka618
autor
11. júl 2023

@svokrinjazykmonika nie som, ja už mu neverím. Ako odpustiť keď toto robil

zuzka618
autor
11. júl 2023

@nikpa úprimne, ja by som nemohla mať kamaráta chlapa, ja by som sa buchla do neho, keby si rozumieme

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka618
autor
11. júl 2023

@elizabet173 toho sa bojím, pretože mi to može povedať a keď je tyždeň preč a maže si to ako na to prídem. Povedal mi, že si vypytal na kamarata čislo na ňu aby sa mohol pochvaliť, že sa mu dieťa narodilo a podobne veci. Mám z toho strašný chaos. Neni fér, že ja sa musím o dieťa starať a on si vyvoláva pol hodinové gelofonáty s druhou

simona20201309
11. júl 2023

@zuzka618 Najlepší kamarát má byť v prvom rade manžel. Takže je dosť divne ak napíše vydatá žena, že ma najlepšieho kamaráta. Ja osobne najlepšieho kamaráta okrem manžela nemám, ale sestra ma kamaráta (určite nie najlepsieho), s ktorým sa kamarátia od perinky. Chodili spolu od MS až po VS. Nikdy medzi nimi nič nebolo a dodnes sa stretávajú celé rodiny, ak sa im to podarí. Určite si nevypisuju denne, ale občas a napriek tomu s jej manželom nemajú zablokované telefóny a konverzáciu si môže muž kedykoľvek prečítať. Nemaze ju.
Nevidím zmysel rozoberať s ,,naj"lepsim kamarátom môjho muža, naše deti, a nás spoločný život.
Mne keby sa muž snažil dohodiť nejakú jeho súper kamošku, asi by som ho niekam skaredo poslala. Brala by som to ako podraz, že si o mne píše s nejakou druhou.

zuzubb007
11. júl 2023

Boze takato hystericka zena, ako ani by som sa necudovala keby si nasiel kamosku na nieco viac, doma vycitky atd. toto chlap absolutne nepotrebuje, na margo kamaratov a kamaratiek, ja mam kamaratov chlapov a predstav si nic medzi nami nikdy nebolo a chodime spolu na obedy, debatime, piseme si a muz to vie a nema potrebu mi cumiet do mobilu, a ani by som mu to neukazala, aj napriek tomu, ze si piseme bezne veci clovek ma mat aj svoje sukromie podla mna, a ty svojim spravanim zabijas Vas vztah, ak by ta muz chcel podviest podvedie ta aj ked sa postavis na hlavu ak nechce nechce

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka618
autor
11. júl 2023

@simona20201309 ale hlavne o našich rodinnych problemoch, keby sa kamaratili dlhodobo a stretavame sa nevidim problem. Chcel aby sme sa všetci stretli, že mi to vysvetlia a že ja aby som sa s ňou začala kamaratit a on to s nou ukončí. Ale ja by som sa medzi nimi citila ako 3 kolo u voza. Je to podraz od neho

zuzka618
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka618
autor
11. júl 2023

@elizabet173 veď to napísala taka čo to sama robí.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jessx
11. júl 2023

@zuzka618 keby idem do nového vzťahu už v začiatkoch by som chcela mat obojstranne jasno v týchto veciach, či sú v jeho živote nejaké ženy kamarátky a pod. Ktoré by sa mohli časom objaviť pretože sa potom môže stať presne toto že si dvaja spokojne žijú, po pár rokoch niečo take príde a jeden z partnerov nechápe. My s mojim sme spolu veľmi dlho a vieme o všetkých ľuďoch z nášho života čiže keby zrazu príde že je tu nejaká kamarátka pozerala by som ako vyorana mys 😃 pretože tu nikto taký nebol a myslím že nie je žiadúce aby niekto taký ,,vznikol,, až počas vzťahu u jedného z partnerov. Neviem si predstaviť že prídem domov a poviem chlapovi že som si pred týždňom vytvorila kamaráta 😃 mali sme niečo podobne a dopadlo to zle, po rokoch vzťahu si on našiel takúto známosť kamaratsku a najlepšie na tom je že dotyčnú sme poznali obaja ale len oni dvaja začali byt kamaráti ktorí mali denný kontakt v písaní si 😃 v našom vzťahu to nebolo vôbec žiadúce a dala som to patrične najavo. Dnes sú tieto vzťahy v ,,trojici,. Napäté, my si ďalej žijeme relatívne spokojne ale aj tak je niekde vo mne uz take malé očakávanie či niečo podobne ešte bude. Keď tvoj vedel bez nej roky fungovať a žili ste si spokojne aj bez nej v jeho živote, isto to tak pôjde aj naďalej a ak s tým bude mat on problém, vieš že je niečo zle. Držím palce

zuzka618
autor
11. júl 2023

@jessx ďakujem

maryetta
11. júl 2023

Narodenie dietata je obrovska zmena. Pre vsetkych. Nielen pre matku ale aj pre otca.
Mozno prave to ze ty si videla iba dieta-nebolo to ze si muza ignorovala na ukor dietata? Muzi potrebuju pozornost a tak sa ozval tej s ktorou si rozumel/rozumie.
Tej druhej to moze taktiez istym sposobom lichotit ze hmmm-chlap sa mi ozve. Hoc ma doma zenu, zazemie.
Kazdopadne ja kamarata mam. Viem ze sa mu mozem so vsetkym zdoverit. Teda je to nas spolocny kamarat. Aj sa navstevujeme. Boli sme parkrat na dovolenke spolu.
A hoc kedy mi aj sam manzel povie-napis mu (to a to) ty si s nim lepsie rozumies.
Ja ho beriem ozaj ako kamarata. Nikdy som nepocitovala nejaky flirt ani z druhej strany. Je to uz cca 10-ročne kamaratstvo.

jan510
11. júl 2023

Ja mam kamarata kolegu z prace, rozumieme si dobre a bavime sa o beznych veciach, nakolko je slobodny nezadany tak v pohode. Kamaratime sa asi rok a podrzal ma aj v tazsich chvilach

zuzubb007
11. júl 2023

@elizabet173 skoda reci, potom zeny placu nad vztahmi a nechapu

gomak
11. júl 2023

Ja si myslím, že by si mala byť opatrná.... Mne by sa to teda určite nepáčilo. A ja osobne na priateľstvo medzi mužom a ženou neverím.... Vždy je tam náklonnosť väčšia- aspoň z jednej strany....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
11. júl 2023

Ked je v tom nevinne, načo zmazal konverzaciu - lebo niečo tají

karolinakr
11. júl 2023

Ja mam tiež kamaratov, ale ani 1 konverzaciu som nevymazala, väčšinou o praci si pišeme...tam nemam čo zmazavat. ako sa maš.. čo nove v praci..kde dovolenkuješ..ako sa ma mama.. atď

pralinka25
11. júl 2023

verim na prietelstvo medzi muzom a zenou ale v tomto pripade je to divne. a celkovo by mi vadil princip ze on si zacne vypisovat s inou zenskou akoze kamoskou a ty by si nemohla lebo by nesuhlasil. dvojaky meter doslova neznasam. dalsia vec ta jeho aktivita ze on tebe najde kamaratku. WTF? ja nehladam kamaratov ani vlastnym malym detom. a v neposlednom rade neviem ci som tu vetu dobre pochopila ale ty sa mozes kamosit len s niekym s kym si aj on rozumie? no snad som to pochopila zle. lebo ak to tak je, tak dievca ty mas vacsi problem ako len nejaku divnu kamosku ktoru objavil po 3 rokoch v case kedy sa mal tocit okolo vas.
toto chce brutalne otvoreny a priamy rozhovor s vylozenim kariet na stol a urcenim si nejakych pravidiel.

ema22270
11. júl 2023

No ja si myslim, ze doma je to teraz tazsie - mate malinke babo, tak potreboval zmenu - moj manzel takto utekal do fitka stale po narodeni prveho syna a tiez som bola v podstate vkuse sama. Pre muzov je to niekedy stres a preto sa jej mozno ozval, ze bude mat nejaku zmenu - lebo ty sa venujes vela babatku, co je uplne normalne. Lepsie by bolo keby ti pomohol viac a boli by ste viac spolu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamimo
11. júl 2023

@zuzka618 priateľstvo medzi mužom a ženou existuje. Ja sama mám takého kamaráta z detstva, boli sme mu na svadbe, telefonujem s ním často, keď idem do rodného mesta, ideme spolu na pizzu, prechádzame sa hodiny, spomíname na mladosť, aj sa zasmejeme, aj poplačeme... Má doma super manželku, 2 deti, ja super chlapa. Jeho manželka ho ešte vyháňa aby sme sa stretli. Môj chlap vždy vie, že som s ním, aj že som bola s ním 1.hod. rannej.
Môj chlap, pravidelne keď ide do BA kontaktuje svoju fajn spolužiačku, idú spolu na obed. Keď má dotyčná meniny ešte mu pripomeniem či jej už blahoželal... Osobne som ju ešte nestretla, ale vieme o sebe... Píšu si cez whats up, aj mi ukáže fotky z jej domu, záhrady, dovoleniek, keď spolu telefonujú normálne všetko počujem. Minule sa chcela niečo poradiť ohľadom zdravia a literatúry, chlap to so mnou riešil...Určite si s kamarátmi nepíšeme, prečo nedvíhaš, neozývaš sa, nepíšeš a podobné citové tlaky... 🤔
Tvoja situácia je kúsok rozdielna, chlap zatajuje, vymazal komunikáciu. Asi by som spozornela.
My doma máme slobodu, zároveň dôveru, kľudne môžem brúsiť v jeho mobile, mailoch, histórii, nerobím to však, on tiež nie. Sme spolu skoro 24 rokov. Myslím si, že veľkú rolu zohrávajú aj povahy, kvalita vzťahu, harmónia a (ne) sklony k nevere.

ema22270
11. júl 2023

@elizabet173 ja som to nemyslela ako obrana muzov, ja som to konstatovala, ze muzi su v tomto divni a tiez mam taku skusenost ... tak asi si to zle pochopila.