Odcudzenie s priateľom

amy123456789
7. feb 2024

Ahojte!
Potrebovala by som vyjadrenie nejakej inej strany na to ,čo sa mi deje ....
S priateľom budem zachvilu šesť rokov
Prvé roky boli super vo všetkom sme si rozumeli, venovali sa jeden druhému,raz za čas sme zašli niekam spolu ,proste vždy sme si našli nejaký program no už dosť dlho to je tak ,že spolu absolútne nikam nejdeme trvá to viac ako rok.
Sme spolu ,ale cítim sa ,ako keby som v tej chvíli sama , prednejšie sú mu iné veci , najmä kamaráti ako ja.
A prednedávnom sme spolu začali bývať a myslela som ,že sa to zlepší všetko, lenže je to ešte horšie . Pripadám si ,ako keby sme nejaký spolubývajúci len .....
Vôbec neviem čo sa to deje
Neviem si predstaviť byť bez neho a on mi hovorí,že má miluje,ale nič z toho tomu nenasvedčuje už .
Ničí má neustále premýšľanie nad tým.

moonlight1210
7. feb 2024

Prv, ako vyhodnotis, ze si sa stala samozrejmostou v jeho zivote (a podlahnes frustracii, ci pripadne preto vyvedies nieco neprijemne, napr. zacnes s vycitkami a hadkami - pri frustracii sa do toho lahko sklzne), pozri sa na vase “jazyky lasky”. Akym sposobom je pre neho a pre teba bezne prejavovat lasku.
Niekto potrebuje fyzicku blizkost, dotyk. Iny drobne darceky ako prejav, ze na neho druhy mysli. Dalsi poskytovanie hmotnych istot a zabezpecenia buducnosti, atd. (a mame to kombinovane, no jeden druh vzdy prevlada).

Takze mozno on ti svojim sposobom prejavuje lasku, len tebe to pride nedostatocne. Malo dôkazné. Malo naplnujuce. Nevnimas to.
Potrebujes sa len naucit, ze toto je jeho dokaz a ocenit to. A naucit ho, co okrem toho aspon z casu na cas potrebujes naviac.

A az si budes ista, ze naozaj ta zacal brat ako samozrejmost a laska pre neho zacala byt hlavne len slova-slova-slova a ciny ziadne, tak sa s nim porozpravaj, ze by si rada mala zavedene aspon dva-tri dni do mesiaca, ked si urobite program len sami dvaja pre seba. Ziadni kamosi, ziadne navstevy rodiny, odrieknete na vtedy ucast vsade, dostane to prednost pred vsetkym.

amy123456789
autor
7. feb 2024

@moonlight1210 prejavuje lásku,lenže čím? My keď sme spolu on je na mobile ,keď niečo navrhnem ja neviem napr poďme do kina ,odmietne ,keď mu niekto napíše ide hocikam s kamarátmi,kam ho zavolajú. Nevenujeme sa jeden druhému už iba po intímnej stránke,inak nič . A teraz ako bývame spolu chodí dennodenne s kamarátmi preč a ja som sama doma.

lenkahvh
7. feb 2024

to chce otvoreny rozhovor, ziadne domnienky. mozno sa vas vztah uz vycerpal, 6 rokov spolu a az teraz zacinate zit jeden vedla druheho, dovtedy ste vlastne len randili - mozno mate uplne ine predstavy o spoluziti
mate tak okolo 25?

tenerifka
7. feb 2024

@amy123456789 on nie je nikdy po praci doma? Kto vari a robi domace prace (pranie, zehlenie, umyvanie kupelni, upratovanie)? Ako spolu fungujete v intimnej oblasti?

anketkarka
7. feb 2024

@amy123456789 ako ste sa predtým venovali jeden druhému? Teraz nezajdete nikde spolu? Má Ťa len na vyplnenie potrieb a Ty si mu povedala čo vo vzťahu potrebuješ Ty?

tamtamka26
7. feb 2024

podobne som sa cítila aj ja, keď som začala žiť s mojím exmanželom. proste žiadny záujem (iba keď "niečo" chcel), stále kamaráti, akcie, dokonca ešte aj keď som porodila...z času na čas by mi to nevadilo, ale keď každý týždeň zmizol a potom na víkend pomáhať kamošovi na chalupu 200 km od domu s tým, že tam spal, už som mala dosť.

amy123456789
autor
7. feb 2024

@lenkahvh mám 21 on má 24

amy123456789
autor
7. feb 2024

@anketkarka prechádzka,zašli sme na výlet, sadnúť niekam ,kino hocičo teraz nič z toho

amy123456789
autor
7. feb 2024

@anketkarka veľakrát som sa s ním akoby snažila začať rozhovor,len on,že si len domýšľam,že to nie je pravda, akoby to nevidel,čo sa deje

amy123456789
autor
7. feb 2024

@tenerifka momentálne nemá prácu, rieši to ..... Dávam mu peniaze ja ,ale už má niečo vybavené len to nie je to podstatné...
A ku tým domácim prácam,ja robím všetko,ešte aj jesť mu chystám kedykoľvek ide jesť.

domkakvet
7. feb 2024

@amy123456789 tak mas len 24, co je super a mozes bez problemov hladat inde, lebo on je s tebou kym sa nenaskytne nieco lepsie.

amy123456789
autor
7. feb 2024

@domkakvet to je také očividné z toho ,čo som napísala? Že čaká na niečo lepšie?

lenkahvh
7. feb 2024

@amy123456789

"momentálne nemá prácu, rieši to ..... Dávam mu peniaze ja ,ale už má niečo vybavené len to nie je to podstatné...
A ku tým domácim prácam,ja robím všetko,ešte aj jesť mu chystám kedykoľvek ide jesť."

cele zle 🙂 ale tak mas 21, si ešte mláďatko

posurfuj trochu po koníkovi ohľadom deľby práce v domácnosti - potrebuješ to ako soľ dievča

derdia
7. feb 2024

@amy123456789 mozno preto, ze spolu "chodite" proste ste dospeli, ale chcete byt este deti, ktore spolu chodia, sice byvaju v byte, ale inak deti.
Bez deti, bez zodpovednoati za rodinu, atd... Ty ako zena si mu dala vsetko. Co myslis, ze bude robit, ked ma vsetko. Bez toho aby sa snazil?

derdia
7. feb 2024

Zase zena, ktoru chlap ma len na obslusne prace, pranie, varenie, upratocanie a este mu aj da kedy chce... Ci uz jest alebo to ine.
Ja len dufam, ze moja dcera bude mat pre samu seba hodnotu a toto bude robit len pre manzela.

domkakvet
7. feb 2024

@amy123456789 to je moj nazor, nemusi to tak byt, nemam vestecku gulu, je na tebe ci si z toho nieco zoberies, ja som povedala moj nazor a ty si odsleduj, ci to tak bude, alebo nie, ale zazila som nieco podobne a bolo to tak.

lily246
7. feb 2024

@amy123456789 fúú, má ťa na sex, peniaze a domáce práce, okrem toho nezáujem. Tieto vzťahy od 15tich končia dobre iba občas. Váš prípad to nebude. 😌 Máš len 21, ešte si ochotná niečo také tolerovať. Pre tvoje vlastné dobro sa zamysli, či ti tento vzťah ešte niečo dáva alebo takmer všetko berie. A vyvoď dôsledky.

denissi
8. feb 2024

@amy123456789 ahoj , môžeme si napísať IP?som v tej istej situácii

amy123456789
autor
8. feb 2024

@denissi kľudne mi napíš na mail mollgrasy0169@gmail.com ❤️

tenerifka
8. feb 2024

@amy123456789 dievca zlate, mam dceru v tvojom veku.Studuje na VS daleko od dimova, ma svoju domacnost, ma spolubyvajuceho (je to vacsi byt), nie je to frajer. Ak ho raz bude mat, tak mu urcite nebude tobit full servis, kedze som ju vychovala tak, aby si vazila samu seba a nikomu nerobila sluzku.So spolubyvajucim funguju fifty-fifty, aj v domacich pracach, aj vo vareni. A tak to ma byt aj v partnerstve, ak obaja pracuju.
Mas evidentne na krku parazita, ktory sa na tebe prizivuje vo vsetkych smeroch. Ako s tym nalozis je len a len na tebe