Predstavujem si situácie

nela22323
11. okt 2023

Niekedy sa mi stane, že si predstavujem napríklad to ako oznamujem matke, že som tehotná... (nemam ani partnera nesnazim sa otehotniet) Predstavujem si ako jej to hovorím, ako pri tom vyzerám ako by reagovala ..tak si to predstavujem, že sa velakrat až rozplačem
ALebo si predstavujem ako sa mi brat ospravedlni, alebo ako ma pošle od seba preč...Proste si takéto rozne situácie predstavujem...
Povedze čo to znamená....že o tom snívam a chcem to?..mate to tak aj vy?
napíšte ...dakujem.

domkakvet
11. okt 2023

@nela22323 je to normalne o niecom snivat.

katarinaba
11. okt 2023

ja si tiez predstavujem rozne situacie, co by som robila, co by sa mozno mohlo stat a podobne, niekedy aj dialogy
niekde som citala, ze ak si clovek obcas predstavi nejaku situaciu, co by v nej asi robil, ake reakcie by ocakaval, tak ak sa potom ta situacia (alebo tomu podobna) naozaj stane, dany clovek vie lepsie, rychlejsie reagovat - ako keby bol na nu pripraveny

pkgirl30
11. okt 2023

predstavuješ si to keď si v bdelom stave alebo sa ti to sníva keď spíš? môj názor je a robím to často že si tiež predstavujem situácie alebo si to rovno napíšem na papier a odložím. ale predstavujem si tu danú situáciu v prítomnosti, akoby sa to už dialo a potom tú myšlienku pustím do vesmíru. pomáha mi to a v niektorých prípadoch aj funguje. v minulosti som v tom mala chaos predstavovala som si kadečo a vytvárala hlúpe domnienky a ilúzie až som z toho mala chaos, teraz to už robím takto

nela22323
autor
11. okt 2023

@pkgirl30 predstavujem si to v bdelom stave

pkgirl30
11. okt 2023

@nela22323 potom svoje myšlienky vieš ovplyvniť, skús ich dať na papier najprv len tak čo ťa napadne všetko na čo pomyslíš, potom to po sebe prečítaj a ujasni si či je to tak správne či to tak naozaj chceš alebo tie myšlienky preformuluj. ale nezabúdajme že nestačí nad vecami len premýšľať, ak chceš a vieš niečo zmeniť tak neostávaj na mŕtvom bode ale choď si za tým.

ivkav5
11. okt 2023

@nela22323 podľa mňa je to úplne normálne, mám to tak tiež, robím to celý život…nikdy by mi ani nenaapadlo sa pozastaviť nad tým, či je to normálne 😅

nela22323
autor
11. okt 2023

@ivkav5 vieš keď si predstavujem situáciu ako stojim vo dverách a s plačom oznamujem mame že som tehotná a vzajomne plačeme .. 😅 pritom nemám ani priatela

ivkav5
11. okt 2023

@nela22323 poznám to🤣 prestavujem si x rôzných vecí a situácií…teraz aj to, ako budem vychovávať svoje dospelé dieťa (teraz som v 10tt a čakam prvé🤣)

svokrinjazykmonika
11. okt 2023

@nela22323 to je úplne normálne, ja mám toľko príbehov v hlave že dovidenia. Aj situácie z normálneho života ale ešte viacej príbehy, úplne fantazmagórie. Toľko rozpracovaných scenárov mám v hlave, niektoré rozvíjam už od detstva, niektoré sú úplne nové. Ale už nemám takú fantáziu ako kedysi.

ivkav5
11. okt 2023

@svokrinjazykmonika presne opísané 👏🏻 mám to úplne rovnak

dorinecka45
11. okt 2023

@nela22323 moze ist o ocd, ak ta to velmi obmedzuje tak navstiv psychologa.ocd nie je len o cisteni pocitani,opakovanom klopkani atd ale aj o dotieravych myslienkach

lucia13022023
11. okt 2023

Aj ja si občas predstavujem situácie, teraz už ani nie ale pred par rokmi. Napr ako rodím a keď som ozaj rodila, ta predstava bola uuuuplne odlisna🤣🤣