Priateľ chce prezradiť moje tajomstvo

13. feb 2024

Krátko predtým ako som sa spoznala s priateľom sa mi stala zlá skúsenosť - znásilnili ma. Neviem už ani o čom sme sa rozprávali a povedala som mu o tom. Je jediný, kto to vie. Začal mi vtedy hovoriť, že som mala ísť na políciu a tak. A že prečo som to nepovedala aspoň mame. Nechcela som, ani nechcem. Problém je však ten, že vždy keď máme nejakú hádku alebo nezhodu, tak vytiahne to, že pôjde za mojou mamou a povie jej to. A ja už neviem, čo robiť. Nechcem, aby to vedela. A on je ten typ človeka, čo dokáže hocikomu povedať hocičo a bojím sa toho.

simca06022011
14. feb 2024

Na takehoto chlapa sa rychlo vykasli. A nabuduce taketo veci nikomu nevesaj na nos, aj ked je to neprijemne mozno "tajit". TO ze nedoverujes, vysvetli ze mas zlu skusenost a koniec. Kolko chces taketo veci pocuvat? pri kazdej hadke? 5-10-20rokov, cely zivot?
A dobra, velmi dobra rada do zivota je "vsetko co poviete, moze byt pouzite proti vam". Tak si treba rozmysliet, co v zachvate zalubenosti a dovercivosti komu zavesite na nos. Ano neprijemne, ale realita.
vazenemu by som povedala nech ide povedat mame, a rovno by som sa s nim rozisla. Radsje by som si to raz vydiskutovala s matkou ako toto cely zivot riesila s chlapom.

hugger
14. feb 2024

Riešiš nesprávny problém. Problémom nie je to že by sa tvoja mama alebo ktokoľvek iný dozvedel čo sa stalo. Problém je že tvoj priateľ je pripravený zneužiť tvoje citlivé témy.

Ty si to uchopila správne: partnerov by sme si mali vyberať takých s ktorými sa vieme podeliť o najtajnejšie tajomstvá a mať istotu že to nikdy nezneužijú proti nám. Je to práve tá zraniteľnosť ktorú zdieľame ktorá pomáha vytvoriť puto.

Ako keď si pes ľahne na chrbát a ako znak dôvery a odhalí najzraniteľnejšiu časť svojho tela. Ak by v takom okamihu iný pes pohrýzol tak si nikdy nevybudujú dôveru. Presne to robí tvoj partner.

cookie29
14. feb 2024

Tak toto by bol pre mna mega RED FLAG

domkakvet
14. feb 2024

To ti moze byt jedno, co si taky blbec mysli.

maryetta
14. feb 2024

Ak sa ho nezbavis teraz tak rataj s tym ze ti to bude zrejme stale vyhadzovat na oci a vyhrazat sa ze to vykeca.
Ano ked ho nechas prave takto sa ti pravdepodobne bude chciet “pomstit”. Ale… milujuci prtner by ta mal z takeho nieco chciet nejako dostat. Odputat a nie ti to pripominat 🙈🙈

hope87
14. feb 2024

Ja by som nedokazala byt s clovekom, ktory sa mi pri kazdej hadke vyhraza, ze prezradi moje najvacsie tajomstvo. Ved on ti chce vedome ublizit. Na tvojom mieste by som mu povedala, ze s takym hajzlom nebudem stracat cas a ze ako to povie tvojej mame, tak jej povies, ze si to vymyslel, lebo som sa s nim rozisla.Ty vo svojom zivote nebudes akceptovat takehoto manipulatora...toto nema nic spolocne s laskou a doverou.

tamitamitami
15. feb 2024

Pošli ho kade ľahšie, spravíš úplne najlepšie.
Mamu dopredu upozorni že sa ti vyhrážal že si bude vymýšľať rôzne veci.
Som normálne nahnevaná aj za teba, je to blb.

cukroska
17. feb 2024

Najhorší je strach...minulosť nezmeníš musíš ju len prijať a odpustiť .A nech povie ...aspoň sa ti raz a navždy uľaví a zistíš s kým žiješ..Ak by si to doteraz náhodou nevedela...