Priateľ ma necháva platiť

1. apr 2024

Ahojte baby chcem sa opytat jednu otázku. Mám priateľa s ktorým som 3 roky a on pracuje v zahraničí v Nemecku ale nie vždy zarobí veľa peňazí niekedy viac niekedy menej ale o to mi nejde skôr by som chcela radu ohľadom toho že či je zle keď niekedy zaplatím niečo aj ja, napríklad kino, kávu alebo nakup v obchode… zatiaľ spolu nebývame iba chodievame k sebe domov. Neviem možno je to hlúpa otázka ale mne to príde trápne že on zarába viac peňazí ako ja a nechá má platiť sem tam nieco kludne zaplatím ale mám pocit že si už na to ako keby zvykol a berie to ako samozrejmosť…Prosím o radu. Ďakujem

janai1
1. apr 2024

mňa by hanba fackovala keby som nechávala všetko platiť priateľa

petamich
1. apr 2024

@janai1 mam podobny nazor 😄

minesasubu
1. apr 2024

Zalezi ako často platiš a čo
my s mužom ( aj ked sme spolu začinali chodit) sme sa striedali pri plateni popripade sme kupovali veci napriklad on listky do kina ja občerstvenie robite to tak doteraz
nikdy som to neriešila že kto čo plati ak to bolo obojstrané
ale ja penize neriesim ak mám nato čo potrebujem
mužovi som kupila topanky Dr.Martens stali dosť velmi po nich tužil
on mi zas kupil funkčnú bundu nežiadala som iba som ju proste spomenula ,su veci ktoré robime pre seba a robia nám radosť ak sa teši ten druhý
čiže ak máš pocit neprava tak treba debatu o tom aby si vedela na čom si

gab1sol
1. apr 2024

A to, že on zarába viac, znamená, že musí všetko platiť on? Je úplne normálne, že niekedy zaplatíš niečo aj ty.

pribinak
1. apr 2024

Jano, chceš ísť do kina, fajn aj ja, ale posledné razy som platila ja. Takze teraz to zapletať ty a celkovo sa musíme porozprávať o financiách

Za posledné obdobie vserko platím ja. Vadí mi to. Vidím tá ako lakomeho chlapa a nepáči sa mi to. Keby sme sa aspoň striedali ale všetko platím ja. Nepoviem raz ja a raz ty, ale nemôže byt že stále len ja

Red flags 🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩ale že parádne vejuuu

Ja by som takéhoto chlapa vedla seba nechcela

syslik81
1. apr 2024

pises ze niekedy nieco zaplatis- ano je to ok a normalne .. on nieje manzel neporodila si mu dieta a nebyvate spolu a nema povinnost ta zivit ... ak zaplati kavu veceru obcas neaky ten darcek ale aj ty - vtedy je to ok .. ak platis vyslovene svoje veci a on svoje nestarate sa jeden o druheho-vtedy to ok nieje

melanta
1. apr 2024

Skôr by si sa mala pýtať, či takýto vzťah chceš navždy. On v Nemecku a ty na Slovensku. Navyše ak robí prácu, kde niekedy zarobí, niekedy nie. Načo je potom v Nemecku? A tiež by si sa mala pýtať, aký partner to bude ak budete mať spoločné bývanie a dieťa, keď ty budeš na rodičovskej bez príjmu. Takýto život chceš naozaj žiť?

syslik81
1. apr 2024

@pribinak "nechá má platiť sem tam nieco" kde tam pise ze vsetko plati ona? skor raz za uhorsky rok daco zaplati a princezne sa to uz nepaci-tam by mali byt red flags u muza a nie u nej

gab1sol
1. apr 2024

@pribinak sem tam platí, nie všetko.

alickapusinka
1. apr 2024

Napíš čo ťa nechá kedy platiť. Alebo čo zaplatí ON čo TY.

rozculena
1. apr 2024

načo je v zahraničí,keď niekedy zarobí,niekedy nie.....

autor
1. apr 2024

@alickapusinka naposledy mi povedal že on zaplatí obed a ja wellnes a wellnes stal viac ako obed

syslik81
1. apr 2024

a co platil predtym ? celkovo zpocitaj vase vydavky ked ste spolu a nie jeden priklad ... lebo aj take malickosti ako benzin vstupne kavicky darceky - ked sa nahromadia stoja dost ...

autor
1. apr 2024

@syslik81 nevadí mi to len si na to už zvykol a mám pocit že mu to nepríde ani trápne a nasposledy sa mi stalo že sme išli na nakup a ani som mu nepovedala že zaplatím to ja ani som nemala pri sebe peňaženku a cakal pri pokladni že to zaplatím ja no proste trapas

petracandle
1. apr 2024

Ja by som s takým nebola. Chápem, že ti to vadí. Ale tunajšie trapky budú ešte nadávať tebe - hrajú sa na strašne emancipované ale reálne si len hlúpe. Mne každý frajer platil 80% vecí on a dobrovoľne. Proste ma rozmaznávali ako princeznú. Nevidím na tom nič zlé - žena na to doplatí na rodičovskej a častých očr

rozculena
1. apr 2024

A koho to bol nákup? Keď spolu nebývate....

klip0
1. apr 2024

A pomer platenia ? Platíte raz ty raz on, alebo prevažne ty, alebo prevažne on ? Alebo len ty ?

autor
1. apr 2024

@rozculena išli sme si kúpiť nieco že si spoločne navarime nieco má večeru boli sme u nás doma prišiel ku mne na víkend 🙂

rozculena
1. apr 2024

no to mohol polovicu zaplatiť.....podľa mňa....lakomec...

13uzivatelka11
1. apr 2024

@petracandle hlavne je to dosť chaoticky napísané...najprv som si tiež myslela, ze jej vadí, že SEM TAM musí niečo zaplatiť, to by bolo zvláštne ze jej to vadí. Ale ak je to tak, že väčšinou už platí všetko ona a chlap neplatí skoro nič, tak to je blbé od toho chlapa..

lindous
1. apr 2024

Nákup ku mne domov by som automaticky platila ja a nie že idem bez peňaženky, taktiež mi príde okej nám zaplatiť kino, jedlo, hocičo, dokonca mi to príde ako samozrejmosť…ale my sme boli na dvaja “chudobní” študenti na začiatku, takže platil komu ako vyšlo, cca 50:50 😅 … mala som ale aj frajera, za ktorého som ťahala výrazne viac, lebo mi bolo blbe, že keď ma chce niekam pozvať, pýtal od mamy a nebol schopný ísť ani len na brigádu, tam mi to začalo celkom rýchlo vadiť… píšeš dosť všeobecne, wellness bol víkendový pobyt alebo návšteva saunovanie sveta na 2 hoďky? …. Nájdite si systém, píšte si výdavky, dohodnite sa tak, aby to vyhovovalo obom… ak chces aby ale za teba platil všetko, neviem či tu sa zhodnete

alickapusinka
1. apr 2024

a opakovalo sa to viac krát. Wellness stoji aj 300 eur pre dvoch a obed pre dvoch 25 eur tak to je teda riadny nepomer.

alickapusinka
1. apr 2024

Ja by som s takým lakomcom nebola nemám rada lakomých nenažratých ľudí čo si pre 5 centov da dieru do kolena urobiť.TO je lakomec nie chlap na vzťah. Píšeš ON zaplatil obed pre dvoch TY wellness ma ON predstavu koľko si dala za wellness TY.J a by som vzťah ukončila .Príklad budete mať spolu dieťa a TY predtým než budeš mať ísť na materskú musíš mať veľké úspory lebo pri lakomcovi čo teraz robí budú výdavky pre dieťa vyššie a nechá ťa ich zaplatiť no nič moc. A ak povieš aby dal na plienky mlieko a výbavičku pre dieťa polku tak bude zlé. Budeš za žobráčku čo od neho toľko pýtaš.

sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
1. apr 2024

Tak mu povedz ze odteraz platite na polovicu pripadne kazdy svoje (ty si das syr on kilovy steak), ze ti niekedy nevychadzaju peniaze tak si to chces manazovat a nie si vzdy pripravena zaplatit celu ciastku.

basulaak
1. apr 2024

Nie, je to uplne normalne. Je to ok. Mozno by to zaplatil, ale schvalne ta necha ked sa ponuknes lebo ti chce dopriat pocit revansovania.

adka_bh
1. apr 2024

Áno vadilo je vypočítavý, a spoločnú domácnosť a rodicak s takýmto prístupom bude krutý 🫤 chlap ma byt chlap a nie trápne čakať pri pokladni.
Chcelo by to otvorený rozhovor ako si to predstavuje on a ako ty aj do budúcna.

sissy27
1. apr 2024

Ja som asi z inej planety alebo co, ale v zivote nikdy som nie ze nemusela pri chlapovi vytiahnut penazenku, ale kazdy jeden by to bral ako urazku, ak by zanho platila zena🙈 samozrejme pri spoluziti je to ine, tam sa uz nehrame na moje / tvoje, spolocna domacnost = spolocne vydavky, ale proste pocas randenia “za mlada” som veru nenatrafila na takeho, ktory by to dovolil. A nech som za zlatokopku, ale toto sa mi absolutne nepaci, aby pracujuci muz nemal na to pozvat frajerku do kina ci na kavu, alebo si bez hanby vypytal na benzin. Vela to o nom vypoveda a s nim sa ziadna zena dobre mat nebude.

cimage
1. apr 2024

Radsej by ste si mali platit na polovicu, lebo taky wellness je podstatne drahsi ako obed. U nas to bolo naopak. Vacsie polozky platil muz, alebo sme isli na polovicu. Ale nikdy sme to neratali do posledneho centu.

petamich
1. apr 2024

@alickapusinka wellness pokojne mozu byt 2-hodiny v Senci za 18€ - autorka nespecifikovala aky wellness, velmi silne pochybujem, ze platila 400€ wellness a on 35€ obed 🙂 ale mozem sa mylit