"Problém" vo vzťahu - záhrada

19. okt 2023

"problem" vo vztahu

ahojte, pisem problem v uvodzovkach, lebo to nie je skutocny problem.
byvam v dome a priatel zije v byte. staram sa o deti, o dom, ale zahradu nejaku nestiham.
no a priatel mi chodi riesit zahradu. co znie ako mile gesto, ale...
robi to podla seba, co este beriem, lebo ja to riesim minimalne, ale napr som za tento tyzden mala len dve hodiny cas bez deti. a myslela som ze tie dve hodiny stravim s priatelom, v klude a v pohode. a miesto toho sme robili na zahrade.
on mi sice povedal, ze nech sa ja kludne idem divat na telku a oddychovat, ale tak to sa mi zas tak neda, ze on pracuje na mojej zahrade a ja sa budem valat na gauci.
lenze na druhu stranu, mne tie dve hodiny oddychu chybaju. som v jednom kole od siestej rana do osmej vecer od pondelka do piatku s vynimkou tych dvoch hodin jeden den v tyzdni.
takze miesto vytuzeneho oddychu som pracovala na zahrade a najblizsi cas bez deti budem mat zas az o tyzden na dve hodiny.
no a som taka nesvoja ze ako sa k tomu postavit a nejako si to potrebujem usporiadat, tak pisem sem.
na jednu stranu ma samozrejme tesi, ze sa mi stara o zahradu a pomaha mi. na druhu stranu ma mrzi, ze tym padom nema cas na mna a ja zas nemam cas na nejaky svoj relax.
ako by ste sa k tomu postavili vy?

la_dolce_vita
19. okt 2023

Tie dve hodinky majte len pre seba... a práca na záhrade, keď budeš mať aj ty iné povinnosti.

kvetinka75
19. okt 2023

možno to jeho baví, tým že má byt, potrebuje sa asi takto ,,ventilovať,,. Ja by som ho nechala tak a robila si svoje - čo by si s ním nerobila. A jemu si to nepovedala že chceš tie 2 hodiny stráviť s ním?

sona272
19. okt 2023

Prečo divné ? Ak by nechcel, tak by nepomohol. Ty pozeraj na seba. A staráš sa o deti, nie ? To sa Ti zdá málo na trochu kľudu ?
Rob tak, aby si bola spokojná a šťastná a nie čo priateľ.

kitycat
19. okt 2023

Ojoooj, predat dom a ist do bytu?
Zahradka odpadne vam obom a mozete, ehm, obrabat inu zahradku 🤭

autor
19. okt 2023

@la_dolce_vita ked on ke taky ze ked ma chut ist robit tak ide robit. Len problem je teda asi vo mne, ze nejako neviem nic robit ked on pracuje na mojej zahrade. Je mi to take blbe voci nemu

autor
19. okt 2023

@kitycat 😀😀😀 idealne riesenie! 😀

autor
19. okt 2023

@kvetinka75 povedala. Ale ked on chce ist robit a ma chut robit, tak ho nemozem nutit aby sa venoval mne. On nevyzaduje aby som mu bola vdacna a ani aby som mu pomahala, to len ja mam v sebe ten rozpor ze mam polihovat kym on pracuje

kitycat
19. okt 2023

No a teraz vazne, bud zaplatis dakojo co to porovi a vy budete spolu, alebo spolu alebo on...

Je to udel domu, udrzba

autor
19. okt 2023

@sona272 ja som sa tesila ze si polezime spolu. Ale nemozem ho do toho nutit ked on chce pracovat. Nakoniec som to vyriesila tak ze hodinu som mu pomahala a hodinu som oddychovala a rozhodla som sa zennebudem mat kvoli tomu vycitky 😀 len ma zaujimalo ze ako by to riesili ine zeny

kvetinka75
19. okt 2023

autorka - tak sa nauč oddychovať. teraz ide zima, nebude čo na záhrade robiť, budete sa venovať jeden druhému. Je to jeho rozhodnutie, nenútiš ho. Ja som tiež kedysi mala problém spracovať, keď niekto niečo robil pre mňa a ja som mala oddychovať. Ale potom som zistila, že to je môj problém a nie toho človeka. On to robí dobrovoľne, takže výčitky preč a môžeš byť pri ňom a môžete kecať

autor
19. okt 2023

@kitycat on ma rad tie prace na zahrade. Resp ma rad ked je o veci postarane a vadi mu ked zahrada posobi zanedbano. A ja zas nemam tolko penazi aby som niekomu platila za udrzbu trojarovej zahrady

kvetinka75
19. okt 2023

tak ho nechaj nech sa realizuje, jemu je to vzácne, keď býva v byte.

lindous
19. okt 2023

Čo bola alternatíva pre neho ku práci na záhrade? Ak oddych v zmysle ležať pre telkou a nič nerobiť, chápem, že mal chuť čas využiť inak... takže ja by som buď naplánovala nejaký aktívnejší oddych alebo použila ženské zbrane, tak že by do tej postele za mnou určite išiel alebo by som ho nechala robiť a v kľude si oddýchla 😅 a ak ti je blbé nič nerobiť, kým on ti robí na zahárade, tak to môžeš skúsiť poňať ako, že ty mu na oplátku pomôžeš s niečím čo on robí nerád, napr. žehlením

autor
19. okt 2023

@kvetinka75 ano. To sa musim naucit. Presne ako pises. Je to jeho vola a ja mu nemozem rozkazovat co ma ci nema robit. Raz som to skusila mu povedat nech sa na to vykasle ale to sa ofukol trosku

syslik81
19. okt 2023

a skusila si mu to povedat tak ako si tu napisala?

reanda
19. okt 2023

vyzera to, ze priatel ma vacsi zaujem o tvoju zahradu, ako o teba

h2
19. okt 2023

Ja by som ho zobrala za ruku, vtiahla ho dnu a povedala, že máš len dve hodiny bez detí, tak ak chce niečo obrábať, má možnosť, ale nie tam vonku. 🤭

solange7
19. okt 2023

Tak to tam splaniruj. Nechaj si len travnik a stromy ked na to nemas cas.

deti95060810
19. okt 2023

zasejte trávnik.... pokoj...

autor
19. okt 2023

@syslik81 ano. Ale jeho odpoved bola ze vsak ja nech oddychujem a ze on ma chut ist robit na zahradu, ze mu nemam branit

autor
19. okt 2023

@reanda to zas nie 😀 on len ma rad veci naporiadku a ho ta zahrada rozculuje ked je tam bordel

autor
19. okt 2023

@h2 😀😀😀 bohuzial, on v tomto nie je uplne typicky chlap a ked je nastaveny na robotu, tak s nim je niekedy tazko pohnut.

autor
19. okt 2023

@solange7 vsak tak to aj je. Lenze iba pokosit je na niekolko hodin. Stromy ostrihat, konare potom pozbierat, spratat, chodniky vycistit, tym ze to je velka plocha tak to je donekonecna

autor
19. okt 2023

@deti95060810 ano. Na vacsine je travnik. Ale treba pokosit, listie pohrabat, jablka pozbierat, atd

januska12323
19. okt 2023

Dohodni sa s ním kedy chceš ísť na rande - bez záhrady. Na záhrade sa môže realizovať hocikedy kedy chce.

solange7
19. okt 2023

Ak mas velku plochu tak odporucam zahradny traktor. My mame dva a pokosene mame za 20 minut. 😀 A to hovorim o naozaj velkej ploche. Este sa aj zabavis.

autor
19. okt 2023

@solange7 ja mam zahradu do kopca, skoncila by som prevratena 😀

autor
19. okt 2023

@januska12323 no, ja mam najblizsie cas ist s nim na rande bez deti az o 3 tyzdne. Ale nevadi. Dnes sa nastastie na zahradu vykaslal, urobil ulohy s mojim synom a teraz cisti krb a ide zalozit ohen. A je unaveny, tak verim ze sa necha ukecat na vecerne polihovanie 😀

andreakotesova
19. okt 2023

3 are su nič.

autor
19. okt 2023

@andreakotesova 3 are je 3 000 metrov, ano? Mne to ako nic nepride 😀 je to hornaty teren este k tomu