Je manžel právom urazený?

25. mar 2024

Neviem kde začať, ale nejako začnem. Manžel mal ísť minulý víkend pd piatku do nedele do BA na futbalový zápas. ( Nie, nie je futbalista) hraje iba rekreacne s kamarátmi. Lenže čo čert nechcel, malý nám ochorel začiatkom mesiaca. Začal mať horúčky, všetky vyšetrenia mal urobené a na nič sa neprišlo. Trochu sa mu polepšilo keď dostal antibiotiká. Ale po dobratí sa mu stav znovu zhorsil, k horšiemu, znovu začali vysoké horúčky deň noc, takmer 2 týždne. Minulý pondelok sme skončili s ním na pohotovosti, v utorok už prišla sanitka, v piatok zase hotovosť, na čo som mu povedala že určite nemôže odísť na 3 dni do Bratislavy. Do toho som Začala
už byt chora aj ja.

Po príchode z pohotovosti sa ma spýtal či predsa nemôže ísť na futbal.
Na čo som samozrejme vybuchla, že to si robí snáď srandu, ísť cez celé Slovensko na futbal a mňa nechať doma s malým chorým dieťaťom ktorému sa stav vôbec nezlepšuje. Totálne som chytla nervy a potom som ho už posielala že nech ide že ho nechcem ani vidieť.
Tak povedal že veď malý je ok, ja zas tak nekaslem, a keby dačo prídu jeho rodičia a pôjdu somnou na pohotovosť.
Podotýkam jeho rodičia bývajú 30km od nás. Cesta trvá cca 25 minút
Inak v meste nikto po ruke kto by mi pomohol keby mal znovu febrilne kŕče, alebo odpadol, alebo čokoľvek, keby mne sa zhorší choroba a budem mať teploty aj ja.
Manžel je od vtedy urazený že ja som z toho urobila veľké haló, tak ma zaujímajú aj vaše pohľady na situáciu či podľa vás mal ísť. Čakala som že príde sám od seba zamnou s tým že futbal zrušil a že vzhľadom k situácii ostane radšej doma.
Pretože môj názor je že ak má doma chorú manželku a dieťa tak mal ostať doma a postarať sa o nás :(
Inak chodí bežné aj večer von s kamarátmi, do anglická na predĺžený víkend išiel, na futbal chodí ja mu nezakazujem chodiť a užívať si
Mám sa mu ospravedlniť?

viestta
25. mar 2024

Mal by sa on ospravedlnit tebe, lebo nevie co je dolezitejsie

pribinak
25. mar 2024

Nie, neospravedlnuj sa. Čo má 4 roky že nechápe situáciu?

levandula7
25. mar 2024

manžel je veľké decko, pre ktoré je zjavne futbal dôležitejší, než vlastná rodina. to mu malo napadnúť samému, že nikam nejde, keď je jeho syn každý druhý deň na pohotovosti.

levandula7
25. mar 2024

mimochodom - ty chodíš na predĺžené víkendy do Anglicka a užívať si? alebo iba pán muž?

mane01
25. mar 2024

Podla mna si hysterka a prehanas. Dievcence, ked takto dusite tych chlapov, tak sa nedivte, ze vam klamu a potom ujdu s prvou suknou … ide o planovanu akciu, ak by si mala nieco naplanovane ty, tak ostane s dietatom on. Naco budu nad tym malym stat dvaja dospelí? Ked sa mu stav zhorsi, tak mu aj tak nepomoze tvoj muz, ale lekar.

kvietok2012
25. mar 2024

Neospravedlnila by som sa mu a keby ho to uz prešlo , tak by som bola urazená ja a nebavila by som sa sním...

autor
25. mar 2024

@levandula7 takto nechodim, lebo nie je s kým, všetky kamarátky majú deti a su s nimi doma :/ klasika. Ako osobne nemusim ísť nikde mne stačí aj deň voľna doma osamote a som odpočinúta . Keby poviem ze idem preč na tri dni nebude namietat

autor
25. mar 2024

@mane01 ale on je vodič, odnesie nás v momente na pohotovosť, za ďalšie je aj moja morálna podpora lebo zle znášam to keď je malému zle. Žiaľ od prvtxh febrilnych kŕčoch ktoré prekonal to zle nesiem a on je ten čo si zachová chladnú hlavu.

azzflo
25. mar 2024

Velmi jednostranne podane. Za mna na zakladne toho co si napisala prehanas ty, keby sa cokolvek udialo so synom, ako by vam on realne pomohol? Aj tak by ste asi volali sanitku. Alebo by prisli jeho rodicia - 25 minut je fakt nic.
Mal to dopredu naplanovane, syn bol v rovnakom stave uz dlhsie, nebolo to nic akutne a keby cosi, tak preboha nemal ist na druhy koniec sveta. Uplne suhlasim s @mane01

Trochu sa mi ale zda, ze toto bola len taka caresnicka na torte, obvzlast ked spominas, ze chodi na taketo vylety pravidelne a teraz si doplnila, ze ty nechodis. Nie je to tak trochu zast z tvojej strany? Nemusis odpovedat nam, len tak pre seba, ci si takto nevybuchla skor kvoli niecomu inemu, dlhsie trvajucemu/potlacanemu

minenkak
25. mar 2024

Neviem ako slušne napísať odpoveď, bolo by tam veľmi veľa nadávok na tvojho manžela .Nie nemá právo byť urazený,podľa mňa ho nemalo ani napadnúť,že pôjde preč

autor
25. mar 2024

@azzflo urcite nie nevadí mi keď chodi von, keby som chcela môžem ísť aj ja von, ale žiaľ nie je s kým a ani ma to až tak neťahá chodiť vonku, do mesta atď. Ked chce nech ide. Ale 500km od domova keby skončíme v nemocnici? Akoby pomohol? Tak že je vodič a že by nás odniesol?

mamina7070
25. mar 2024

neviem ja by som ho pustila

azzflo
25. mar 2024

Ale uvedomujes si, ze keby to bolo nieco fakt urgentne, ze by syn skolaboval, nedychal alebo co ja viem co, tak by ste aj tak volali sanitku? Ved si pisala, ze sanitku ste uz volali aj predtym, tak ked to je naozaj potrebne, da sa to riesit aj takto. Keby to nebolo urgentne, odviezli by vas jeho rodicia. Skor len hladas dovody, preco bol muz vraj taky strasne potrebny.

Inak dobre ponaucenie aj pre teba, aspon vidis aka dolezita je samostatnost.

trgypadl
25. mar 2024

Zena... musis byt aj trosku sebestacna.. Predpokladam, ze ked mal syn febrilne krce, tak Vas poucili ako postupovat pri horucke, aby ste sa im vyhli. Ak to bola planovana akcia vobec by som sa nanho nehnevala. Ano podpora od manzela je fajn, ale tie 3 dni by ste urcite zvladli, aj Ty s malym. Ked nastane situacia, ze uz budete obidvaja pracovať, tak snad nebude bdiet nad chorym dietatom obaja.

portret7
25. mar 2024

Za mna preháňaš. Pokial si bezne chora, tak to zvládnete. Ak by sa dieťaťu pohoršil stav, zavolaj príbuzných alebo na pohotovosť. Ak je dieťa už v domácej liečbe, to znamená, že stav je stabilizovaný. Chapem, že si v strese, ale obcas sa treba spoľahnúť sám na seba. Slobodne mamičky na MK zvládajú aj takéto narocne situácie, určite to zvkadnes aj ty. Samozrejme, že by ti bolo lepsie, ak by zostal doma, ale nenútila by sim ho, ak ma ten termín už dohodnutý. Nálepku podpapucnik od kamosov bude každé jedno chlapské ego znášať velmi zle😉

slavomira236
25. mar 2024

Ked to mal dohodnute skor mne by to nepekazalo. Ja som vytrenovanauz robi mimo. Vsetko riesim sama a memam ani auto..

gab1sol
25. mar 2024

Neviem, tvoj muž sa ťa opýtal, či predsa len nemôže ísť. Pokojne ti to mohol oznámiť a vtedy si mala právo vybuchnúť. Ale on sa ťa (predpokladám slušne) opýta a ty na neho vybuchneš a vybliakaš sa naň. Akciu mal naplánovanú, asi aj oslovil rodičov, či by boli ochotní prísť… Možno ani nie je urazený na to, že nešiel, ale na to, aká bola tvoja reakcia. A v tom prípade by si sa mala ospravedlniť ty.

gabrielkaa
25. mar 2024

Ja neviem. Je to o prioritach. Pride mi divne, kebyze moj muz ide za kamosmi, na futbalek a pivo a ja chora s chorym dietatom ostanem doma. A este k tomu, ked uz syn mal febrilne krce, je dost pravdepodobne, ze pri dalsej horucke ich dostane zas. Hlavne ze mazel si bude uzivat krasny vikend v BA.....

ivik4
25. mar 2024

Ja teda ziadna hysterka niesom, je mi uprdele kam by siel stary za normalnych okolnosti ale ked ma clovek kuska chochmesu v sebe a zodpovednost aj za svoju rodinu tak sa kurva nehrabe xy kilometrov na 3 dni niekam do prdele prec ked ma doma choru zenu aj dieta. Zas odtial potial
Grc
Ked uz sa tak hrabal prec ,mal spravit kompromis a ist na den ,stacilo by

lakebabe
25. mar 2024

Mne nepride normálne , ze jednému chlapovi je jedno, ze ma chorú rodinu a zaujíma sa o trápny futbal na opačnom konci Slovenska.
Nie neospravedlnila by som sa mu a chlap nech si uprace v hlave priority . Nepoviem keby islo o služobku alebo niečo súrne, ale toto nie. Aj keby zdravotne nepomohol, ide o morálnu podporu.
Voľnosti ma dosť jeden víkend ho nezabije ostať doma
Nepríde mi ze za to že obetuje jeden víkend je hneď podpapucnik alebo ho kontrolujes

lilli110
25. mar 2024

No tak to by som ho chcela vidiet, kebyze on ma byt sam takto s chorym dietatom a hlavne v noci, kedy sa stav zvykne zhorsit a este ked v jrozia febrilne krce....zazila som taky stav s dietatom a bola som s nim vtedy sama doma. Je to hrozny pocit bezmocnosti. Som zvedava co by robil a ty pritom by si sa niekde v noci bavila na opacnej strane SR. Akoze sorry urazeny!!!??? Ze ho to vobec pustalo ist v takej situacii prec od vas. A este pre taku blbost ako futbal s kamosmi.

olimuc
25. mar 2024

Bliakat netreba… vsetko sa da vydiskutovat normalnym hlasom. Argument, ze on je vodic neprejde, ak ty nie si, je nacase ist do autoskoly a naucit sa a zvladat situacie aj sama, ci je doma alebo nie … Myslim, ze mate viac problemov … ty sedis doma, pretoze nemas s kym a on travi cas s partiou cas mimo domu … toto bola len posledna kvapka, kedy praskli nervy. Potrebujete si sadnut a porozpravat sa ako dospeli ludia

matullienka
25. mar 2024

Ja by som sa ospravedlnila za tú reakciu, lebo to, že si chcela aby zostal s vami doma sa dalo povedať aj v kľude.

autor
25. mar 2024

@olimuc nepoteším ťa ale skutočne nepotrebujem chodiť na tri dni preč, ani do mesta úplne mi stači keď raz vezme malého na celý deň k rodičom. Viac mi netreba 🙏🏻

autor
25. mar 2024

@matullienka tam uz bolo toho viac vo mne, nespala som poriadne vyše 2 týždňov, zle zvládam takéto situácie keď ide o malého. Tým ze je chorý sme zatvorený doma už dlho, nervózna z toho že sa mu nezlepšuje zdravotný stav, že nikto nevie čo mu je. Unavená vyčerpaná, a vrátime sa z pohotovosti lebo mal reakciu na ATB, a on aj tak povie že by chcel ísť? Tak skutočne som to nemohla s úsmevom riešiť už. Vybuchla som

tiezjedna
25. mar 2024

Mať chorú ženu aj dieťa a dožadovať sa výletu na fotbal niekam do zadele? Nech ti ani nenapadne sa mu ospravedlňovať. Ospravedlniť by sa mal on tebe, že sa choval ako malé decko.

betulinka1
25. mar 2024

Ja ta uplne chapem. Tiez som hysterka, ked sa nieco deje s detmi, idem az odpadnúť z uzkosti. Cize tiez by som muza zastavila, resp. moj by sam povedal, ze radsej nejde ako ho poznam. Muzovi by som sa ospravedlnila za to, ze som kricala a vysvetlila mu, ze ho proste potrebujes ak sa nieco deje, lebo sa bojis ostat sama. A ze kedykolvek nemas problem ak ide s chalanmi a dieta je zdrave. Aby ta pochopil.

tamitamitami
25. mar 2024

Pravda je niekde v strede.....On si mohol odpustiť ten jeden výlet keď vie že situácia doma nie je dobrá, zápasov bude ešte kopec a nič sa nestane keď pôjde nabudúce.
Na druhú stranu tiež mi príde zbytočné aby ste doma pri chorom dieťati sedeli dvaja. Odvoz na pohotovosť ti vybavil pre prípad potreby (celkom rozumne) a keď si nechcela ostať sama mohla si poprosiť rodičov alebo svokrovcov nech prídu.

Ja osobne by som zavolala rodičov na pomoc a jeho by som poslala nech ide na zápas. Ale to som ja, je úplne ok ak to ty cítiš inak. Ak si ho normálne pred tým poprosila aby ostal tak mal ostať, neurážať sa a pomôcť.

sasa1310
25. mar 2024

tak keď mal ten futbal hrať, tak evidentne ako hráč chýbal a mali potom problém všetci ostatní. Či sa mýlim? Ja by som ho pustila. Bola si u lekára, určite ti povedal ako sa správne zachovať.

lilli110
25. mar 2024

@olimuc bliakat netreba??? Suhlas, ale je to aj dost normalna a ludska reakcia matky, ktora netusi co jej dietatu je, ked mesiac nezabera liecba ani atb a vracaju sa horucky....ver mi, ze to ti uz napadne aj ten najhorsi scenar nejakej choroby. Takze nereagovat v klude v taketo situacii a s nadhladom nie je hanba. Tak nech ide cez den, ked chce a je na blizku ale nie v noci.

lonely66
25. mar 2024

niektoré tu nemáte fakt normálne reakcie. alebo nemáte deti. alebo ste nemali deti, ktoré dostanú febrilné kŕče či im prudko stúpnu horúčky tak, že dieťa až ofialovie, celé sa trasie a nevie vydať hláska (nám sa stalo, nešlo o kŕče).

autorka, nepreháňala si. teda, nemusela si vrieskať či kričať, na druhú stranu však, ak on si bežne chodí s kamošmi kade-tade, ba dokonca do anglicka na futbal... tak keď už, mal ísť autom alebo vhodným spojom, pozrieť si zápas a večer hajde domov. mimochodom, ktorý futbal trvá celý víkend? pokiaľ viem, je to 2x45 minút, tiež nechápem chlapa, ktorý ide na futbal na víkend, keď má rodinu. obzvlášť choré dieťa aj ženu.
ešte dodám, že už keď tak apeloval na svojich rodičov, mal zabezpečiť, aby rodičia boli pre istotu už u vás ešte pred jeho odchodom, aby si bola pokojnejšia, keby čosi.
tvoja reakcia bola absolútne adekvátna danej situácii. mne osobne by sa nepáčilo ani to, že manželíček si chodí na zápasy do anglicka. alebo, naopak, vyžadovala by som primerane veľa voľna aj pre seba a šla by som niekam do kúpeľov. pokojne aj na 3 dni. aby pochopil, že čo je veľa, to je dosť.