Kamarátstvo s výhodami

olinecka53
22. apr 2023

Ahojte, aký máte názor na kamarátstvo s výhodami???

Ďakujem 😊

elmivelmi
22. apr 2023

ziadny,ked sa dvaja dohodnu,nech si robia co chcu,vsetko zalezi o ich dohode.

sajmonka_1216
22. apr 2023

neexistuje 🙂 pozri tu nejaké diskusie ohľadom tohto a presvedčíš sa.. i ked si možno povieš, že tebe sa to nestane.. a názor.. nech si každý robí čo chce

martinmmartin
22. apr 2023

Otoc is tu otazku, co je taka strasna nevyhoda mat s tou osobou aj vztah ? Tam niekde sa dozvies odpoved

marianarem
22. apr 2023

@olinecka53 Nesudim a viem si predstavit, ze sa istych okolnosti to moze obom vyhovovat. Ale celkovo mam z toho taky rozpacity pocit. Vela chlapov si teraz zeny neberie a to ani ked cakaju ich dieta. Kamaratstvo s vyhodami je pre mnohych muzov podla mna dalsia uroven nezavaznosti - nie ze nechcem sa zenit, uz nechcem ani oficialny vztah, iba jeho vyhody. A mnohe zeny im na to pristupuju a cakaju, ze casom bude chciet viac.

martina7578
22. apr 2023

V pohode. Keď je žena po dlhodobom vzťahu, kde sa musia riešiť kompromisy, môže dobre padnúť aj sloboda s výhodami.

osky
22. apr 2023

Nikdy to nepochopim......

beata_k
22. apr 2023

@olinecka53 Uzi si 😃👍

tanyag
22. apr 2023

@marianarem

Myslím, že to platí aj opačne. Že ženy chcú len kamarátka s výhodami, nechcú sa viazať, nemajú čas na vzťah, ale raz za čas si potrebujú aj ukojiť svoje potreby. A potom sú muži, ktorí na to pristúpia a čakajú, že sa stane zázrak a bude z toho vzťah...

Koľko takých mužov poznám...len muži o tom nerozprávajú...nepriznajú si, že sú oni práve tými zaľubenými...

zmrzlinka2021
22. apr 2023

@olinecka53 že som vzácna žena na to, aby som tak padla a muž má musí skutočne ľúbiť, bojovať o moje srdce a mať určite hodnoty v živote. Moje telo nie je oddelené od môjho srdca, mysle. Zaslúžim si v živote oveľa viac

marianarem
22. apr 2023

@tanyag Mas pravdu, asi su aj take pripady.

tanyag
22. apr 2023

@marianarem

určite sú...😁

lucka_ke
22. apr 2023

pre mňa ako ženu by to bolo ponižujúce, že si so mnou len užije a dovidenia dopočutia...

babulkomale
22. apr 2023

@olinecka53 bolo to velmi fajn ale treba byt zrely vyrovnany clovek a dohodnuti obaja na vsetkom a respektovat sa.

trema
22. apr 2023

Za mna nie.. s kamaratmi nesexujem, to radsej si najdem niekoho len na sex, s kym sa nebudem kamaratit

lucka12399
22. apr 2023

Keď v tom majú obaja jasno tak Ano..

lanka999
22. apr 2023

toto ja neuznavam, sama som to chcela vyskusat aj vyskusala ja som sa namotala casom a on so mnou vztah nechcel. Do mesiaca mal inu a ja ostala sklamana. Casom sa jedna strana urcite namota a nemusi to byt len zena.

tttt12
22. apr 2023

@olinecka53 z môjho (takmer) ročného kamarátstva s výhodami mám teraz šťastný dvojročný vzťah. Podľa mňa ide o to ako si to vykomunikujete, nastavíte pravidlá. Mne to ten rok veľmi vyhovovalo, bola som po rozchode a nemusela som riešiť nič, spokojní sme boli obaja. Kamaráti sme boli už predtým, poznali sme sa 5 rokov (nie takí kamaráti že by sme sa videli každý týždeň, alebo často komunikovali, skôr tá istá skupina kamarátov). Po nejakých 9-10 mesiacoch nám to ale obom začalo prerastať do lásky 😂 v mojom prípade šťastný koniec, viem si ale predstaviť že to tak vôbec byť nemusí ak by napr tá láska bola jednostranná 🤔

svokrinjazykmonika
22. apr 2023

@olinecka53 budem tu po niekom opakovať odpoveď - nikdy to nepochopím...

annamarin
22. apr 2023

@sajmonka_1216 U mňa to dopadlo napríklad dobre. Nie sú všetky prípady, že skončia zle. Len niekto kto nemá problém, tak tu o tom nebude písať, že ako to bolo super. 😄
Pre autorku: Až takí super kamaráti sme neboli, len známy. Potom sme sa skamaratili kvôli spoločným kamarátom a teraz sa normálne bavíme akokeby sa nič nedialo. Nie je nám to ani divné. Ale už spolu nespime, lebo som chcela niekoho, tak som to medzi nami ukoncila. 🙂

liljana
22. apr 2023

Kazde chodenie je zo zaciatku vlastne priatelstvo s vyhodami. Len dnes je moderne to takto nazyvat. Potom sa bud zoberiete, alebo rozidete.
Alebo zijete spolu a mate deti bez svadby. Vtedy je to dlhodobe priatelstvo s (ne)vyhodami.

liljana
22. apr 2023

Kamarátstvo s výhodami sa da definovat ako ze si prilis dlho sama. Nechces uz byt sama, chces intimitu, s niekym randit, ten clovek je fajn, ale vies, ze ste prilis rozni a vy dvaja by ste spolu nedokazali zit, ci mat deti. Ale aj tu mozu obaja casom zmenit nazor.

janinah
22. apr 2023

Úbohosť a trápnosť...použiť druhého človeka len na uspokojenie pudu ako zvieratá...

katkine_terapie
22. apr 2023

Asi som už stará😀, ale za mojich mladých čias existovalo buď kamarátstvo alebo vzťah (radenie, partnerstvo, manželstvo) alebo milenecký pomer (bez ohľadu na to, či bola daná osoba/osoby zadané či nezadané). Kamarátstvo z výhodami vnímam skôr ako krajšie pomenovanie poslednej možnosti - mileneckého pomeru.

martinmmartin
22. apr 2023

@katkine_terapie Tak nejak , rozdiel medzi kamaratom s vyhodami a mileneckym vztahom je asi ako rozdiel medzi bravcovym a svinskym mäsom. Je to to iste ale clovek potrebuje klamat sam seba nech mu zo seba sameho nepride blbo

dilino
22. apr 2023

nechápem takýto nevzťahom.A sú take.

cecilia29
22. apr 2023

Podľa mňa je to živočisne a ponižujúce.

babulkomale
22. apr 2023

@katkine_terapie ja myslim ze je to proste len preklad z anglictiny, lebo milenec znie asi prilis slovensky a teda neprijatelne v poslednej dobe.
Mne osobne je uplne jedno ako sa to nazve. Netreba to tak prezivat.
Je to ako s umyvackou riadu pred rokmi: blbe reci mali len ti, co ju nemali. Ti, co ju mali, si uzivali dni bez tony riadu na linke a spokojne si zili. Nemali potrebu kotkodakat stale o umývačke ako ti co ju nemali.

babulkomale
22. apr 2023

@martinmmartin preco blbo? Dalsi zatrpknuty, co ho ziadna nechce ani ako milenca?

babulkomale
22. apr 2023

@olinecka53 tolko ludi trpi v manzelstve s nevyhodami, az je to smutne.
Ale maju potrebu komentovat nieco, co nikdy nezazili.

babulkomale
22. apr 2023

@zmrzlinka2021 to si len namyslas, lebo si si vzala panica 😃