Nechcem dieťa

michaela567y
17. nov 2020

Ahojte. Je normálne že nechcem dieta a lezú mi na nervy tehotné ženy a male deti? Neviem ako to napísať aby to nevyznelo až tak hnusne ako to mám v hlave, ale mame v rodine male dieta, to dieta od rana krici, je rozmaznane, vsetci ale že všetci sa riadia podľa neho dokonca aj pes sa ho boji. Navyše mám doslova strach z tehotenského brucha a bojim sa že keď príde na lámanie chleba a moj priateľ bude chcieť dieta budem musieť s pravdou von. Nechcem aby to dieta bolo stredobodom vesmíru, nechcem aby všetka pozornosť či moja alebo priateľovi išla len dieťaťu. A neviem si predstaviť že by som dieta mala a nedokázala mu dat všetku lásku sveta. Keď sme sa s priateľom o tom rozprávali povedal že tak o 2 roky by chcel dieta.. (ja mám 21 on 25). Možno sa to časom zmení ale nie som si istá.

cookie29
17. nov 2020

@michaela567y no povedala by som ze si nezrela (a nie je to negativne, len fakt) podla toho co pises. Vies, ak spravne pocitam, tak si mohla mat 15 ked sa sestre narodilo babatko, to je vacsinou obdobie puberty, vyspavania do poludnia a podobne... v takom veku placuce babatko vacsinou nic moc.
Myslim, ze si musis uvedomit viacero veci, ale to sa neda naucit, na to prides casom sama. Vacsina matiek ma obdobie vycerpanosti, unavy alebo chvile ked to nezvladaju (cest vynimkam, aj ked tam si skor myslim, ze to zeny nepriznaju kvoli tlaku spolocnosti). Ale stava sa to kazdej jednej matke. Proste take babatko si vyzaduje nemalo pozornosti a energie... ale vela veci je o nastaveni... s dietatom sa da vela veci, poznam ludi, ktori funguju uplne normalne, cestuju, chodia na dovolenky, na turistiku, do restauracie... chce to trosku organizovanosti a logistiky, ale v dnesnej dobe sa da uplne v pohode (sme daleko od latkovych plienok na pridel, atd ked si sa pomaly nemohla z domu pohnut). Je to aj o nastaveni vo vztahu, poznam zopar oteckov, ktori sli po 6m mamickinej materskej na rodicovsku dovolenku a o deti sa starali oni. Treba tiez vediet, co je dolezite pre Teba a proste najst spolocnu rec s partnerom. Ono je dost jednoduche chciet od zeny mat dieta, aby ho vypiplala, starala sa a pan tvorstva len splodi a zapije v krcme... Su typy zien, ktorym to vyhovuje a inak by nechceli. Ale v podstate nie je dovod, aby to tak fungovalo aj u vas. Okrem toho ze na rodicovsku moze ist otecko, moze sa rovnako starat o dieta, vstavat k nemu v noci, krmit, prebalovat atd... mozete si to podelit pol na pol, alebo ako Vam to vyhovuje.... tak aby si v podstate mala cas aj ty na svoje zaluby, pracu, na seba... a nemusela "byt na dne" ako pises.
A kludne to ber tak, ze aj v tejto diskusii je vela "nezrelych" matiek, pretoze nechapem, ako moze niekto povedat na dieta, ze je rozmaznane... pokial s tou rodinou nezije a nepozna... pretoze to dieta moze mat nejaky problem, pretoze mozu mu ist zubky ci boliet brusko, pretoze ma koliku... a pretoze tych moznosti je neurekom... proste nikdy nevies, co za tym je... a tej matke a tomu dietatu to tak maximalne ublizi. Mam kamaratku ma syna autistu... kolkokrat som zazila ako ludia sepkaju, ze nevychovane dieta.... obdivujem ju, ze to zvlada s kludom, ja vidim sice len zlomok, toho co za tym je...
A este jedna vec, cokolvek budes planovat, ber to tak, ze dieta to aspon ciastocne, a nie uplne zmeni 🙂 ale zatial sa nad tym netrap, proste nie si zrela na dieta. Mozno casom budes a mozno nie, v kazdom pripade to zatial neber definitivne, mate cas a niet sa kam ponahlat.

pasica
17. nov 2020

Takto to cíti aj moja sestra. Má tiež 21 ako aj ty a snáď od mala hovorila že ona deti nechce a že jej lezú na nervy a aj tehotné jej lezú na nervy. A že ona nebude mať deti. Má rada mačky. Má ich 5😼🙄. Má aj priateľa. A netají sa tým že ona deti nikdy mať nebude lebo jej deti proste lezú na nervy a hotovo. Že ona sniva o dome a zvieratách na dvore. Hovorí to fakt od mala a nemyslím že by svoj názor v tomto zmenila. Ale možno o 10 rokov motyka vystrelí 😀 neviem. Ale určite sú ženy ktoré necítia ako svoje poslanie mať deti a rodinu. Myslím že nemusíš mať preto dáke výčitky, len by si nemusela tajiť ako to momentálne cítiš. Predídes pretvarkam voči blízkym. Neskôr by ich to mohlo naozaj veľmi zaskočiť. Obzvlášť priateľa

sissy27
17. nov 2020

@michaela567y neexistuje problém, ktorý by žena nedokázala vyrobiť a doslova z ničoho 🤦🏻‍♀️ Lezú ti na nervy rozmaznané deti? Nuž asi preto, že ti nastavujú zrkadlo. Jediný rozdiel medzi tebou a tým krpcom je v používaní plienok a slovnej zásobe, aspoň v tom si popredu. Ty sa tu budeš na niekoho ocapovať, že sa dá niečo napísať aj slušne a pritom sama sa vyjadruješ ako 🙄
Keď nechceš deti tak nesexuj alebo používaj niekoľko spôsobov antikoncepcie súbežne, aby si eliminovala riziko. Problem solved.

doda26
18. nov 2020

ja som v tvojom veku hovorila presne to istee 😂 ziadne deti, lezu mi na nervy, z tehotenstva som mala hrozu, lebo vzdy mi zalezalo na postave a bola som aktivna sportovkyna...potom sme s mojim muzom zacali byvat a on ze chce psa...ja kukam ze v ziadnom pripade, nic zive so mnou neprezije 😂 spravil si po svojom a ja toho mojho chlpateho diablika milujem...potom som asi okolo mojej 28cky zacala mavat depresie, a pocit akoby mi nieco chybalo, bolo to nespecifikovatelny pocit..a dnes mam 29 a som tehotna 😂 a zrazu som zistila co to bolo kvoli comu som depkovala, skratka biologicke hodiny na mna doslova kricali 😂..takze tym som chcela povedat, ze tvoj nazor sa moze zmenit a ani si to neuvedomis...a ked sa nezmeni, tak tiez dobre pre teba, budes mat cas na seba...kazdy si vyberie co jemu vyhovuje a kasli na tieto nenavistne zenske ktore tebou opovrhuju 🙂 hlavu hore, nech sa ti dari 🙂

ndrag
18. nov 2020

Ja mam uz davno po 30tke a stale mi lezu cudzie deti a niekedy aj tehotne zeny co to prilis prezivaju na nervy 😂. Nemozem tie kecy o nadhernom materstve doteraz ani citit. Preto sa snazim cele moje okolie nezatazovat mojimi podobnymi vylevmi o svojej rodine, lebo verim, ze vacsinu ludi aj tak zaujima iba ich vlastna rodina, nie fotky inych deti od znamych na fb 😉.

zuzka38
18. nov 2020

@michaela567y nie normalne to nie je, ale ved to je jedno kde je norma nie? dolezite je, co xces ty, ako to citis ty a nie co je norma... vzdy je urcite percento zien, ktore deti nexce, je to OK. je to tvoj zivot.

anukha
21. nov 2020

Je to uplne normalne, moze sa to zmenit, aj nemusi. Na mna to tiez prislo az casom a to som od malicka vykrikovala, ze ja sa vydavat nebudem a deti mat nebudem 😅 ( zmenilo sa to, ale len ten vyrok o tuzbe o detoch)
Priatel by mal minimale vediet o tom, ze najblizsie roky nic neplanujes ( a vobec sa ti nedivim)
A co sa tyka niektorych prispevkov, to tak vyzera, ze urcitym zenam dali prilisnu davku hormonov 🙄
Z toho si nic nerob, tiez mi pride, ze sa tu da dobre pokecat, aj ked obcas zastup zien s vidlami je dost agresivny 😁

sofiapp
19. feb 2021

@anjelicek26 práve som sa dostala k tejto diskusii.. a po tvojom komentáre, ti musím povedať.. mám 21, v júni svadbu a poviem ti.. svokrovci mi nič iné do hlavy netlačia len to, že žena nie je ženou kým nemá deti, a že je na čase začať rodiť..
Pritom ja, povahou karieristka.. týmto prístupom nie len vzťahy ničia ale aj moju túžbu po deťoch ak vôbec nejakú mám

lubka92
12. mar 2021

Dievčatá mam nepotrebnu tabletku,som momentálne po pôrode a manžel my ju len tak kúpil ,je kupovaná v lekárni ale uz my ju nechcú zobrať späť,ak by ju nahodou niekto potreboval viem sa dohodnúť na cene,pc 25€