Odpustili by ste jednorázovú neveru?

5. apr 2022

Ahojte. Dokázali by ste odpustiť jednorazovú neveru? Spolu 6 rokov, manželia 3 roky, deti. Žiadne dlhodobé problémy v manželstve, len alkohol a vraj skrat.

vinetuu
5. apr 2022

Odpustit je zaklad k tomu, aby bol clovek sam zo sebou v pohode, prijat situaciu taka ako je. Dalsi krok je kde su moje hranice a ako sa k tomu postavim. Vztah ma fungovat na vzajomnej dovere a podpore, do tej kategoria pre mna alkohol a nevera nepatri. Tak ako aj tvoj muz aj ty mas slobodnu volu, nevera sa nedeje skratovito, nieco tomu predchadza. Dobre je sa nad situaciu pozastavit a popremyslat, co mi to zrkadli a preco sa to vlastne udialo, aby sa to v dalsom vztahu neopakovalo.

katkati
5. apr 2022

Keď cítiš, že chceš s ním ostať, že sa necítiš nato, aby si zrazu zostala s deťmi sama, keď ti automaticky pribudne oveľa viac starostí, tak zostaňte spolu. Ale keď, keď ti manžel nie je ľahostajný, ľúbiš ho, musíš byť pripravená aj nato, že to bude veľmi dlho bolieť, možno mu nikdy naozaj neodpustíš a určite nikdy nezabudneš. Ja si myslím, že vo väčšine prípadov to lepšie zvládajú partneri, kde tá láska už vyprchala a je im to v podstate jedno. V každom prípade je to smutné, je to zrada a stratená dôvera sa málokedy obnoví.

anjelikdianka
5. apr 2022

Nie.Len tá predstava že by sa dotykal inej ženy by ma zrútila.Nikdy by som sním už nevedela fungovať ako muž a žena.Ale to možno preto že sme spolu 22 r a on bol moj prvy a posledný muž,ja jemu som bola tak isto prvá a dúfám že aj jediná😁.Takže všetko sme zažívali už od začiatku spolu.Naštastie u nás funguje všetko v poriadku,veríme jeden druhému aj keď sme tak dlho spolu.Máme krásne deti a teraz čakáme aj dvojičky😍

kaculda2
5. apr 2022

Moja skúsenosť: odpustila som "jednorazovú" neveru (.. Ved malé deti, spoločne bývanie, spoločná firma..) potom zrazu potom zrazu zasa "alkohol" "skrat" a kým som sa odhodlala odísť po 7 ročnom vzťahu s dvoma malimy deťmi (vtedy 3 a 5 r.) tých nevier bolo XY. A ešte mi bolo povedané pri odchode :" ved už si jednu prekusla tak prekusni aj ostatne" ;) takze bacha co odpúšťas..lebo nevieš ci to bolo prvý krát alebo si na to len "tentokrát" prišla..

lienka9
5. apr 2022

Autorka, suhlas so @stanulienkat suhlas.tiez by som sa k tomu tak stavala..nieje pravda urobil raz ,urobi aj druhy..niekedy naozaj je to len skrat a clovek si sakra premysli..ale to musis vediet ty,aky ste mali vztah a aky je partner,chlap,otec,...

zuzana212722
5. apr 2022

Po mojich skúsenostiach už nie.. ale aby som len tak netaralaa do vetra ja som odpustila sme dodnes spolu dá sa povedať ze pekne manželstvo veľa sme zrovnali veľa vybudovali.. Ale dnes už viem ze nie každý má nato aby zabudol darmo sa hovorí odpustiť áno ale zabudnúť nie treba oboje.. A to je od povahy človeka ak vieš aká si a vieš ze sa cez to preniesť a vieš kde sa vidíš s tým človekom o pár rokov.. Ci ine plány do budúcnosti života urob to.. Ale nezaručí ti to ze to v tebe neostane a už nikdy nebudeš taka ako predtým.. Nám sa to stalo pred 9 rokmi on potom ochorel a ostali sme spolu mame aj deti aj všetko v poriadku ale už by som neodpustila.. Zbalila by som sa odišla alebo jeho.. A to sa on veľmi zmenil je to zodpovedný manžel a otec pracovitý oddaný mat vtedy tento rozum odídem.. No ako vravím ak sa cez to dokážeš preniesť.. Ja som vtedy dopredu nemyslela len som zúfalo chcela zachrániť všetko.. Ako ono to koniec koncov nedopadlo zle ako som písala vyššie ale mňa to zmenilo vnútorne.. Toto dokáže pochopiť len človek ktorý si tým prešiel.. A preto nepočúvaj rady ľudí ktorý si nevedia o com hovoria.. Ale len seba a môžeš si zobrať par rád od tých čo to zažili.. Nikto ti nepovie ci to dobre dopadne to je tvoj príbeh

sissy27
5. apr 2022

@0silvia0 to je u každého individuálne. Treba sa pozrieť hlavne na to, čo už ste spolu prežili a čo by ste spolu ešte mohli mať (u mňa to neboli majetky ani spoločné deti). V tomto kontexte je nejaká polhodinka alebo jedna noc "mimo" úplne zanedbateľná. Samozrejme veľkú úlohu zohrá aj to, ako sa k tomu postaví vinník, či mu je úprimne ľúto, že zlyhal, alebo mu je ľúto len to, že sa to prevalilo.
Ale nie je to samozrejme univerzálny recept pre všetkých. Sú ľudia, ktorí by proste okamžite spálili mosty a nepozerali na nič. A sú ľudia, ktorí ticho tolerujú dlhodobú neveru, paralelný život partnera... Každý sme iný. Ale také tie hrdinské vyjadrenia na internete "čo by bolo keby" sú pre mňa úsmevné 🙂

veselo_neveselo
5. apr 2022

Tak ja osobne by som nerobila to rozhodnutie hned. Urcite by som sla k rodinnemu/manzelskemu poradcovi v pare, prebrat to, co sa vlastne stalo, a preco. Tie vyhovorky, ze skrat a alkohol, su len vyhovorky. Ja by som patrala po tom, co k tomu viedlo. Osobne myslim, ze vsetky tieto skratove situacie su len vyvrcholenim, spickou ladovca. Vela ludi je vlastne nespokojnych, alebo sa ta vyrovnavaju s niecim, alebo zazivaju vnutorny konflikt, a toto by som sa snazila pochopit, prist na to co je za tym. Podla toho co to je, potom by sa videlo, co dalej.
Mozno sa citil zanedbany, mozno pocit ze mu unikaju dobre roky zivota, alebo sa mu nedari v praci a dokazuje si, ze stale na to ma....co ja viem, moze to byt milion veci.
Ale urcite si myslim, ze v tom ten chlap nemoze ostat sam, a urcite sa to neda zamiest pod koberec, ze: dobre, odpustim ti, uz sa o tom viac nebavime a ty mi musis dokazat ze ti mozem verit. To je podla mna cesta do pekiel, lebo sa takym pristupom nic neriesi.
A tiez sa podla mna nic neriesi radikalnym odchodom. Ja si myslim ze ti chlapi sa nenaucili rozpravat o sebe, o svojom prezivani, a potom to takto skratovito vychadza na povrch ked sa im nieco deje vo vnutri.
Toto vsetko ale predpoklada, ze nema problem s alkoholom ani s inymi vecami, a chce to manzel aktivne riesit.

sandyan
5. apr 2022

Odpustila,no nezabudla a zralo by ma to cely cas takze bol by z toho bol casom rozchod.

wewuliatko174
5. apr 2022

Možem teraz hneď povedat že určite nie Ale premna to je len hypoteticky,neriešila som nezažila som .Asi jedna z veci na kt.vie odpoveďat pravdivo až ked zažije.Je to asi strašne individuálne,,určite to nebude hneď,uplne realne si neviem predstaviť,ale to bude preto lebo som nemusela riešit.Je to asi daky proces,bud to zvladnete alebo nie,ale asi jedine ked časom človek skutočne odpusti.Lebo ak sa ma stale tryznit a si to pripominat a dovera sa nenapravi asi sa tak neda ďalej pokračovať,inak to je len trapenie.

zdenka11081983
5. apr 2022

Nie.

gladys_07
5. apr 2022

Ja by som asi odpustila, ale drahy manzel by si to riadne vyzral. Ale zalezalo by to od mnohych okolnosti…

Ako si sa to dozvedela?

Inak, skus si vypocut podcast “PS au to bolelo” cast o nevere, kde mali pozvaneho psychologa. Celkom zaujimave.

lucmirka124
5. apr 2022

Neviem ci by som to dokazala, ale nikde nepises ci sa ti sam priznal, alebo si nato dosla sama? to by u mna este kus zavazilo, my sme s muzom spolu 9 r, a 5 r manzelia, 1 dieta, asi by u mna zavazilo ci by sa priznal sam, a samozrejme cela ta situacia preco?

dievcacitajucelist
5. apr 2022

Neviem to si musíš ty premyslieť....mňa by žiarlivosť a hlavne neistota zožierala z vnútra...ja by som to určite nezvládla....

7miriam77
5. apr 2022

ja urcite nie...uz by som nedoverovala ...a to znamena koniec

ewka9
5. apr 2022

Toto je tak náročná otázka...tie, ktoré sme sa našťastie v takej situácii neocitli, sme teraz hrdinky, no ak by sme boli v tvojej koži možno by bolo všetko inak, lebo veď nikdy nehovor nikdy..ale naozaj záleží veľa od okolností..ak je tvoj manžel inak dobrý chlap a starostlivý otec, tak by som možno šancu dala, už len kvôli tomu že sú v hre aj deti..ale nikdy by som nezabudla a žiaľ ja s mojou povahou by som mu to hádzala na oči asi dosť často a teda v konečnom dôsledku by to bolo trápenie pre oboch😕nech sa rozhodneš akokoľvek, držím ti palce a prajem veľa šťastia 🍀

eeffka
5. apr 2022

mam 45 a sama presne neviem, v podstate muza nepotrebujem a uz ani deti... ale dala by som na svoje pocity a dopriala si cas, nie ze take do piatka sa rozhodnem, mozno by som sa dvihla po 4m ze proste nie, nebudem s tebou zit, v kazdom pripade by som rozhodovala podla svojich pocitov casom a nie v hneve. a take ze "skrat" a alkohol.... uboziak , mal drzat hubu takze toto za mna nie je ospravedlnenie

alexka89
5. apr 2022

@anastasiagrey to si odkiaľ prišla na taku životnú úvahu o človeku? To by ma zaujimalo

alberto1
5. apr 2022

@melanta prečo do toho ťaháš deti?

mamina0078
5. apr 2022

Neodpustila by som

sasa1310
5. apr 2022

no pri mojom mužovi asi odpustila jednorazovu neveru. Aspoň teraz tak vravím. My sa veľa rozprávame doma, sme zároveň aj najlepší kamaráti, tak ťažko by sa mi žilo bez neho. Nehovoriac o delení všetkého majetku, do toho by sa mi už úplne nechcelo ísť. Aj keď šmahom ruky, by sme mali kde bývať obaja oddelene. Ale jednoducho kvôli jednej noci bez citov, zahodiť toľké roky. Aj keď dôvera by bola naštrbená, to určite.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7lenka11
5. apr 2022

Ja nie, asi by som už nikdy takému človeku nedokázala veriť. Zažila som situáciu, keď si muž písal s kolegyňou (dvojzmysly, zdrobneniny a pod) a už toto neuveriteľne otriaslo našim vzťahom. Odvtedy mi stále bliká v hlave kontrolka. Nevera by bola pre mňa konečná..

misinka26
5. apr 2022

Ja som neodpustila a dobre som urobila, tá nevera na ktorú som prišla nebola jediná bohužiaľ, počas rozvodu som sa dozvedela ešte o niekoľkých... pri zistenej bol len málo obozretný a "pani" spoluvinníčka sa zamilovala... po tejto skúsenosti viem, že by som konala aj nabudúce rovnako...

terezkaa22
5. apr 2022

jednorázová nevera: NIE

klea1993
5. apr 2022

Nikdy

maryskas
5. apr 2022

Asi áno, ak by to bolo skratové a nebola by medzi nimi láska. A pokiaľ by teda miloval mňa a videla by som, že ho to úprimne mrzí..

falbala132
5. apr 2022

vies co, ja by som ti pred casom napisala, ze nie. ale ten chlap sa po tom tak neskutocne snazil to napravit a mala som pocit, ze to bolo fakt uprimne, ze nejako som mu casom odpustila.

autor
5. apr 2022

@falbala132 ja tak isto, pred mesiacom by som aj ja hovorila ze určite nie. Teraz by som aj možno chcela no neviem ešte ci to pôjde.

falbala132
5. apr 2022

daj tomu cas ak ti na vztahu zalezi.