Priateľ ma ešte nepožiadal o ruku

27. nov 2023

Ahojte chcem sa len vypisat asi dako na mna dolahli rozne veci... s priatelom sme spolu boli kratko ked som neplanovane otehotnela, babatko sme sa rozhodli si nechat. Z nejakeho dovodu som cakala ze ma poziada o ruku ked som mu to oznamila. Cakala som to pocas tehotenstva pri kazdej prilezitosti ale nestalo sa tak. Babatko ma uz pol roka, byvame spolu aj vsetko ako rodina ale proste mna tato vec mrzi neviem sa s tym nejako zmierit ze preco?

thoughtfulweirdo
27. nov 2023

A rozprávali ste sa o tom niekedy, aké máte kto plány a predstavy do budúcna? O vašej ďalšej spoločnej budúcnosti? Vie, že ty sa chceš vydať?

vanilkovazmrzka
27. nov 2023

Vies, nie kazdy berie dieta ako dovod na manzelstvo. A hadam je to tak aj dobre.

lindous
27. nov 2023

Aj si mu to povedala? Ak nie, prišiel čas sa vzdať predstavy o romantickom prekvapení pri každej možnej príležitosti a prebrať to 🙂

autor
27. nov 2023

@thoughtfulweirdo samozrejme rozpravali sme sa o tom dost... ja jedine co som nechcela je vydavat sa tehotna a riesit tie stresy okolo toho cize to sme sa dohodli ze az ked sa babo narodi budeme riesit svadbu. On tvrdi ze chce aby sme sa zobrali no ale ta ziadost proste neprisla a uz neviem co si mam o tom mysliet ze naco caka vlastne

autor
27. nov 2023

@lindous no uplne napriamo a hrubo nie.. skor som to tak naznacila alebo ked bola prilezitost som si z neho urobila srandu. Mne je to trapne asi za nim prist a povedat poziadaj ma zajtra o ruku!!

reanda
27. nov 2023

trapne je, ziadat zenu o ruku, ked uz mate polrocne dieta.. tvoja ruka uz davno jeho je.. tak to s nim preber ako hotovu vec

thoughtfulweirdo
27. nov 2023

A nemôže on považovať žiadosť za zbytočnú, keďže ste sa už dohodli, že sa vziať chcete? Možno to berie tak, že veď už vieš, že on chce, tak čaká, kedy povieš, že teraz je ten správny čas 🙂
Prípadne ak snívaš o romantických zásnubách, vie konkrétne aj o tom?

lindous
27. nov 2023

Tak takto zrovna by som ani ja za ním neprišla, ale ani náznaky vrámci srandy zrejme nefungujú... proste si sadnúť a vytiahnuť túto tému opäť, keďže ako píšeš ste sa dohodli, že keď sa bábo narodí, budete svadbu riešiť - tam už nie je moc o čo žiadať, už si vlastne povedala áno.. čiže je asi čas to začať riešiť, spýtať sa kedy ako by si to predstavoval, povedať mu kedy a ako by si si to predstavovala ty a pri tej príležitosti aj podsunúť, že rada by si sa najskôr oficiálne zasnúbila, pokiaľ je to pre teba naozaj dôležité 🙂

autor
27. nov 2023

@thoughtfulweirdo
@lindous asi mate pravdu len mne je z toho fakt smutno.. mam 21 a vzdy som si to predstavovala ako krasny moment a asi som si to prilis idealizovala a teraz som sklamana

maranco
27. nov 2023

aké priezvisko si dala bábätku, tvoje alebo jeho?

slovakboy
27. nov 2023

Nemusíš ho žiadať o ruku, ale môžeš mu povedať svoje pocity: “je mi smutno že nie sme svoji, myslela som že sa vezmeme keď sa malý narodí” alebo aj tvrdšie, že si ma vezmeš keď už mame dieťa. Toto už nie je situácia kedy sa musíš cíti trápne toto povedať. To nie je ani žiadosť o ruku a on ťa tiež nemusí o ňu žiadať. Na romantiku zabudni, ťa bude v niečom inom. Jednoducho povie, vo februári urobíme svadbu a basta. To je chlap. Nemusí sa pýtať. Ty to nemôžes takto povedat, vo februári sa berieme, pretože ty si v pozícii závislej. No on je v pozícii povinnej, a preto ho môžeš k tomu dotlačiť. Dupnút si nohou. Keď to nevie on slušne urobiť,tak bude donútený tvojim miernym citovým vydieraním. Neboj sa, pocit zodpovednosti ho bude páliť. Jasné, nechceš aby bol nútený, ale veď spolu žijete, nik ho nenúti s tebou byť. Veď ma z toho profit, ma teba ma rodinu ma budúcnosť. Tak keď už s tebou žije a ma s tebou dieťa, tak nech to potvrdí aj oficiálne nech nerobí hanbu. Keby ale veľmi nechcel a ty ho budeš musieť veľmi nakopávať a robiť mu výčitky, tak to radšej nie. To potom mu daj kopačky a odíď od neho,keď vieš že ťa miluje, príde za tebou aj s prsteňom. Veľmi často totiž muz len váha alebo sa boji urobiť to rozhodnutie. On to berie viac zodpovedne a boji sa budúcnosti viac ako žena. Žena sa boji budúcnosti keď je slobodná muz keď je ženatý. A pritom ťa miluje len váha. Takéto nakopnutie či už mierne ako píšem hore, alebo drsné a riskantné s tými kopačkami, tak to mu len pomôže.

autor
27. nov 2023

@maranco jeho.. viem som asi hlupa ale fakt som cakala ze ma poziada a vezmeme sa (tak som dala jeho aby sme potom nemuseli menit) to priezvisko sme vybavovali este pocas tehotenstva. Teraz kam sa s dietatom pohnem ma tak oslovuju aj ked sa tak nevolam

autor
27. nov 2023

@maranco a to som mu tak aj naznacila ze mi to vadi ze sa tak nevolam a doktorky ma tak oslovuju a neviem ci to nepochopil ci co ale povedal ze ak chcem tak babatku mozme priezvisko zmenit za moje

vkatush
27. nov 2023

Mám známu, keď boli mladí, tak tiež mužovi nejak nedocvakovalo. Ona nie je romantička, je praktická a realistka, nepotrebovala žiadne veľké gestá, oficiality.
Proste prišla za mužom, že v xx.xx. deň si má v práci vybaviť voľno, lebo majú termín na úrade a budú mať svadbu 😁 tuším sú spolu už skoro 20 rokov.
Povedz priateľovi na rovinu, že chceš svadbu a chceš to už riešiť. Uvidíš, ako sa k tomu postaví.

(🚩ale píšeš, že ste boli spolu krátko, keď si otehotnela a malé má len polroka a ty 21, fakt mladá baba. Aby si potom o rok dva nepísala o rozchode. Nie v zlom to myslím, ale nie všetko musí ísť rýchlo, lebo možno aj predstavu o svadbe a živote po nej máš zidealizovanú a realita bude ťažšia. Ja by som si nechala čas na to, aby ste mohli byť aj partneri, nie len rodičia, aby ste sa ešte spoznávali, keď prídu čas riešiť škôlku, prácu, možno problémy a ako ich budete zvládať a aj to, ako sa k tomu celému on postaví, prečo si ťa nechcel vziať hneď alebo po narodení a kedy s tým príde...).

slovakboy
27. nov 2023

Tak to nie je pekne od neho že nedopraje matke mat rovnake meno s dietatom. Koľko ma on rokov? Keď ty máš 21 a on 23 tak to je ešte mladý a vystrašený. A čo rodičia na to? Mimochodom 21 je krásny vek aj na dieťa. Moja mama mala tolko keď som sa narodil. Len vy mladí musíte riešiť iné problémy. Aj tak by som menil. Zavidim mladym rodinám a otcom. Nenechajte si tento krásny čas pokaziť takou blbostou ako je neurobenie svadby.

autor
27. nov 2023

@vkatush
@slovakboy
Dakujem vam velmi pekne za odpovede. Ano bolo to skoro no ale stalo sa a moznost nechat si babatko zobrat pre nas neprichadzala do uvahy obaja sme sa tesili ze nam bolo dopriate aj ked neplanovane a ja som vzdy chcela mat dietatko skoro. A priatel nema 23 ale plus 10 este😄

slovakboy
27. nov 2023

@vkatush máš pravdu. Možno treba vydržať a byt trpezlivá a budovať spoločný vzťah. Aby vam bolo všetkým spolu dobre. Zabudni že nie si vydatá. Oh tak to je už starý kôň 33 ročný starý mládenec? A keď vam bude dobre potom ho to samého napadne alebo ho k tomu dotlačíš a on bude rád. Už to bude iné. Najdôležitejší je VZŤAH. Potom je svadba už len krásnou formalitou.

maranco
27. nov 2023

* ze ak chcem tak babatku mozme priezvisko zmenit za moje *
to bolo trocha necitlivé, ešte že ti nepovedal že za 50€ si máš cez internet požiadať na matrike zmeniť svoje priezvisko na rovnaké s bábätkom

autor
27. nov 2023

@slovakboy no nevysiel mu dlhorocny vztah predomnou.. (chvalabohu hihi). Asi mate pravdu nejdem uz nad tym lamentovat a budem sa sustredit na pritomnost

autor
27. nov 2023

@maranco vsak tiez som sa nanho kukla ci sranduje

slovakboy
27. nov 2023

A nie je tam niečo čo ho ešte viaže k tej prvej? Ak áno potom treba ozaj budovať ten svoj - váš vzťah.

autor
27. nov 2023

@slovakboy nie praveze vobec to som si ista.. bolo to uz davno a on to ukoncil. Preboha idem ja radsej spat lebo tu este zacnem overthinkovat kvoli vam😄

andreatytler
28. nov 2023

No, o ten romanticky moment ked ta muz poziada o ruku si uz prisla. Pochybujem ze sa to stane. Nevadi, stavaju sa aj horsie veci. Zmier sa s tym a chod dalej. Tym myslim ze mu jasne povies ze mat svadbu je pre teba bytostne dolezite.
Ono poviem ti ze to poziadanie o ruku je niekedy na skodu. Chlap to urobi, zena spokojna, prestane sa pytat a prejde 5 rokov a svadba stale nikde a zase sa treba zacat pytat.
Ja by som mu rovo povedala ze teda slubil ze po narodeni dietata bude svadba a tak je na case si urcit datum. A ked mas datum, pojdete podat ziadost ci registraciu ci ako sa to vola. Tym sa to vsetko da do pohybu.

terezka1947
28. nov 2023

Vieš,ten romantický nečakaný moment,kedy ťa prekvapí niekto tým,že s tebou chce byť celý život....to fakt má silu v Tom,že nijak netušíš,že sa tak rozhodol,že to tak cíti,že sám to tak chce,bez nátlaku,slobodne,bez indícií....vy ste už spolu,nate dieťa,to aj keby prišlo,už to má iný kontext.
Počkaj ešte do vianoc,či niečo nechystá.
Ale ja osobne by som nechcela dieťa s priatelom-ano,stalo sa. Nezmenis.
Ale pokiaľ vie,že ty po svadbe túžiš,in sa k ničomu nemá,ale užíva výhody "manželstva" a sranduje s menom,tak kľudne tých 50e zries,veď urobíš,iba,čo navrhuje sám😉
Manželstvo nemôže byť kto z koho,no a tiež nie je celkom fér,že vie,čo chces,no....čaká. a dôvod čakania vie byť rôzny. Ale z takého manželstva,kde muža do neho nútia radosť mať nebudeš😔
Počkaj ešte na Vianoce.....

hugger
28. nov 2023

Daj mi nanho telefon porozpravam s nim.

micusa2222
28. nov 2023

nie je to skôr na debatu medzi tebou a partnerom , ako na MK ?

hugger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
28. nov 2023

Autorka, obávam sa, že on ťa o ruku nepožiada. A nie preto, že by si ťa nechcel vziať za ženu. Ale tým, že ste sa o tom rozprávali, že povedal, že svadbu chce a ty si povedala, že tehotná sa vydávať nechceš, už on "zásnuby" považuje za vybavené. Čiže normálne za ním choď, že "Pamätáš, ako sme sa pred narodením bábätka rozprávali, že sa potom vezmeme? Čo povieš, kedy to dáme?" Prípadne maj už pripravený nejaký konkrétny dátum, či s ním súhlasí.

ivangeline
28. nov 2023

Bolo by to dolezite a krasne a bez reci a dohovoru...kebyze nezijete spolu a nemate dieta. ;D Takze teraz bez rozhovoru alebo dlheho cakania..to asi nepojde..

lily246
28. nov 2023

Podľa mňa si manželstvo s tebou rozmyslel. Myslím si to na základe jeho reakcie, keď si mu hovorila, že nemáš rovnaké priezvisko ako on a dieťa. Svadba mu ani nenapadla, radšej zmeniť dieťaťu priezvisko na tvoje.