Vychudnuté, štíhle verzus tučné ženy

2. sep 2023

Dobrý deň, zaujímalo by ma ako to vnímate, ktoré ženy sú podľa vás priveľmi chudé a ktoré sú už tučné? Zaujíma ma to z dôvodu, že sama neviem čo si myslieť. Ako vnímať samu seba. Mám 21, vždy som bola veľmi štíhla. Stále som počúvala od okolia, že jooooj aká som chudučká, samá kosť, mala by som viac jesť, potrebujem pribrať, určite nejem, iste mám anorexiu…hrozne mi to bolo nepríjemné počúvať, pred 2 rokmi som pribrala 17 kg - nie naraz, ale išlo to tak postupne. Potom sa váha ustálila na takú, akú mám teraz. Cítim sa dobre vo svojej koži, nemyslím si, že som tučná. Vládzem športovať , hýbem sa, jem normálne ako doteraz, myslím si, že iba metabolizmus sa mi možno vekom zmenil a preto som pribrala. Nooo a teraz počúvam od okolia, že jooooj aká som pribratá, aké mám tučnučké líčka, nohy, ruky… a počúvam to 2 roky, od rovnakých ľudí, zakaždým keď sa stretneme. A teda je mi to rovnako nepríjemné, ako keď som počúvala, že som moc vychudnutá.

autor
2. sep 2023

Ako sa mám voči tomu obrniť ? Skúšala som nevšímať si - nepomohlo, tak som skúsila tiež podpichnúť podobne trápnou poznámkou na ich telo, ale ani to nezabralo, povedala som aj, že som aká som, páčim sa seba a nepotrebujem hodnotenia, ani to im nebráni stale poznamenať niečo k mojej váhe alebo postave. Čo mám ešte robiť ?

lauriik
2. sep 2023

Bud tak ako tebe je prijemne. Nesnaz sa zavdacit okoliu lebo nech budes akakolvek tak sa nezavdacis. Dolezite je aby si bola ty spokojna so sebou a potom sa budu taketo poznamky od teba odrazat ☺️

sense
2. sep 2023

Pre okolie nebudeš nikdy "dokonalá" vždy sa nájde niekto pre koho budeš príliš chudá, príliš tlstá, príliš mlandrava, príliš svalnata. Bud taka aby si sa ty cítila v pohode.

simca06022011
2. sep 2023

Nerieš okolie. Keď si spokojná, všetko je ok.

Ale v 21r by som 17kg nevysvetlovala metabolizmom ;)

valeria_h
2. sep 2023

Mne hovorí rodina, že som veľká 😁 Mám 175/56.

pkgirl30
2. sep 2023

Je ľahké povedať nebudem si tých ľudí všímať....Ja som mala podobný problém. ja som z tých žien čo majú kilá na viac a celý život som to aj počúvala, doma, na základnej, na strednej ...teraz je to v pohode lebo som schudla, ja som si to musela v hlave prenastaviť a teraz som so sebou spokojná. Ale na strednej to tak ešte nebolo a jedného dňa na triednej hodine, ma spolužiaci stále podpichovali, vysmievali sa mi. A v tej chvíli som kašlala na to kto ma počuje alebo nie pred celou triedou a pred triednou učiteľkou som sa postavila a začala som kričať na celú triedu tak že prišla aj zástupkyňa. Vykričala som všetko čo som mala na srdci a všetci ostali v šoku absolútne nechápali čo sa to deje. samozrejme riaditeľka si dala zavolať rodičov a tam som si povedala tiež svoje ale už trocha kludnejším spôsobom. Ale od tej doby to prestalo a mala som svätý pokoj. Ja osobne radím, ak to to naozaj prekáža tak si otvor ústa a vypusti na nich všetko čo ti vadí. Mne bolo vtedy jedno čo si o mne pomyslia, mne sa uľavilo a oni zistili že nie som rohožka o ktorú si môžu topánky otrieť. Bohužiaľ toto môže u niekoho prejsť do takej šikany že z toho majú dievčatá bulímiu alebo anorexiu alebo spáchajú samovraždu. Niekedy nie je dobré povedať si ja si ich nebudem všímať, práve naopak takýto ľudia si musia uvedomiť čo stvárajú a tebe sa možno uľaví keď im nakričíš do tváre

sissy27
2. sep 2023

Nic, odpovedz, ze im to moze byt jedno lebo s nimi nespavas a ty si spokojna so sebou. Pripadne okomentuj ich nizku inteligenciu, nevychovanost, nefunkcne manzelstvo, stare auto, nizky plat, cokolvek - idealne nieco, na co vies, ze je dotycny citlivy 😅
Ale uplne najlepsie je sa s takymi ludmi nestretavat.

januska12323
2. sep 2023

17 kg pribrať v 21 určite nie je metabolizmom, buď máš nejakú chorobu alebo sa prejedáš. Na okolie sa vykašli nikdy nebudeš dosť dobrá.

autor
2. sep 2023

@pkgirl30 No to je na tom, že mne je ľúto uraziť niekoho, ale áno, skúšala som aj ostrejšia byť, keď to už veľmi preháňali ľudia. @valeria_h áno aj na mňa väčšinou rodina ma tieto poznámky, a o to viac ma to vytáča. @simca06022011 nezmenila som jedálniček. Jem podobne dávky aj zdravé aj sladké. Len inak to asi ukladá telo keď ma človek 17 a keď ma 20. Lebo nejem o nič viac. A váhu si držím už 2 roky. Predtým som nepribrala z ničoho.
Ako ja nemám nadváhu. Nemám naozaj komplex zo seba. Ale neviem si nevšímať tie poznámky. Rovnako ako som si ich nevedela nevšímať keď som mala 49 kg, 55kg tak aj teraz ma hnevajú keď mám 66kg. Inak nemám problém priateľov si nájsť, aj kamaráti mi hovoria, že ako super vyzeram. Len pár ľudí sa stále nájde, čo si nedajú pokoja ani keď im otvorene poviem, že mi sú nepríjemne take poznámky, a bohužiaľ sú to ľudia z blízkeho okolia, kde sa nedá úplne vyhnúť stretnutiam. No môžete mi veriť, že ich spoločnosť aktívne nevyhľadávam.

autor
2. sep 2023

Stále si poviem, pred stretnutím, že nebudem reagovať, nenechám si pokaziť náladu. Ale ajtak mi pokazia náladu poznámkami. Až tak, že nerada sa stretávam, pritom vieme si aj pokecať dobre. Ale už len keď vidím ako si ma obzerajú z každej strany, keď sa stretneme , že kde mam fakdik, kde mam tuk, až vo mne vrie krv od hnevu.

h2
2. sep 2023

Ako sa dá v 19 rokoch pribrať 17 kg??? Koľko si vážila vtedy a koľko teraz? Výška?
A to si v priebehu 2 rokov pribrala 17 kg a potom zrazu stop, ďalej nepriberáš?

autor
2. sep 2023

@h2 áno presne

h2
2. sep 2023

Ahá, už vidím, pôvodná hmotnosť 49, teraz 66. Neviem, aká si vysoká, ale na tak mladú babu celkom dosť. Ja mám cca toľko (trošku menej) a cítim sa pribratá, určite chcem schudnúť. A to som viac než 2x taká stará, ako ty, čiže už by som mohla mať nárok.
Ak si veľmi vysoká, je to v pohode. Ale ak nie, tak je to tak trochu priveľa, sorry.

autor
2. sep 2023

Pribrala som postupne za 2 roky 17 kg. Nebolo to zo dňa na deň. Jednoducho som začala priberať, cca pol kg za mesiac. Neviem presne, nesledovala som to. A do 19 som mala 66, no a 66 mám už 2 roky. Nejde to ani dole a ani hore. A páči sa mi to tak. Nosím veľkosť S z niečoho M mám 170cm. Pribrala som hlavne na zadok a prsia. Vôbec nevyzeram plnšia, ako moje 55 kg kamarátky. Mám to rovnomerne rozložené po tele. Aj som sa potešila, že som pribrala. Jedine čo mi vadí, sú tie poznámky.

mamamasama
2. sep 2023

A ja sa naozaj zbožnujem. Cely zivot som trpela PPP. Anorexia a nasledna bulimia. Po porodoch som si svoje telo zamilovala. Hýčkam ho tym, co mi chuti. Neriesim zdrave, nezdrave. Nepocitam kalorie, jem kedy som hladna, vecer si doprajem cipsy, vino a cokoladu. Cvicim 4 krat do tyzdna a mam asi najkrajsiu postavu, aku som kedy mala. V zivote som nevyzerala tak dobre, ked som bola na dietach a trapila sa salatmi. Absolutne neries co hovori okolie. Je to tvoje telo. Miluj ho, staraj sa o neho a kašli na poznamky okolia. Mne takto ludia komentovali postavu, farbu vlasov, oblečenie. Neriesim a som stastna 😍

stanka_k
2. sep 2023

Ak si spokojná sama so sebou a cítiš sa dobre, oki. Ak nie, skús cvičenie, zmeň stravu (fajn aj po psychickej stránke)
asi by som povedala..ďakujem, no som so sebou spokojná abo ak by som chcela niekoho vytočiť abo uraziť..ďakujem, ale som rada, že stále vyzerám lepšie ako ty 🤣🤣
Inak pohľad takýchto ľudí by som nebrala osobne.. to sú ľudia čo budú na a danú situáciu reagovať negatívne aj keby ju sami vytvorili podľa svojej predstavy ... Inak všeobecne normálnym ľuďom je to asi jedno ... Keď odsleduješ aké postavy chodia po svete, aké páry muž/žena....tak v bežnom živote sa to až tak nehrotí

momoqui
2. sep 2023

Ludia strasne riesia vahu druhych … ja ked som pred par rokmi proibrala tak presne ako pises - vela ludi, aka si pribrata atd … po porodoch som schudla na vahu ktoru som mavala cely zivot a zas ze si nejaka moc chuda 🤣 najedz sa. Alebo na to kolko zjes si stale chuda 🤣ja na to nereagujem

mikadooo
2. sep 2023

Mňa sa to nejak nedotýka, keď ma ostatní hodnotia. Proste len myknem plecom, alebo si vypočujem múdre rady starších - napr. mala by som jesť viac pudingov a piť viac piva. Poviem len uhm uhm uhm. A tým to pre mňa hasne. Asi si to musíš ty nejak nastaviť v hlave, že nemusíš reagovať nijako, proste to prejdi mlčaním, jednoducho to pre teba nie je relevantná téma do diskusie 🤷. Aspoň teda ja som to tak riešila, ale tak pre mňa to naozaj nebola téma, pri ktorej som mala pocit, že mám nejak reagovať, mám u prdele, čo si ostatní myslia o tom, že som príliš chudá (mimochodom-nie som žiadna palička. Len mám úzku tvár a to hrozne skresľuje, nie že by mi to vadilo 😉). Na porovnanie, raz sme s kolegyňou riešili nejaké kraťasy a ja že hmmm moja veľkosť je vypredaná. A ona že nie, veď majú S-ko... Či ty si XS? A ja do rehotu, že moja zlatá, moja riťka je poctivé L... PS: rovnako to mám s témou varenie, varím lebo musím, to nie je pre mňa téma do diskusie, ani recepty a podobne. Tiež len zdvorilo pouhmkam ale fakt že by som nejak komverzovala na tému jedlo a recepty a čo budem variť, akože nudaaaaaaaaaaa.

mimi20122
2. sep 2023

Povedz im na to niečo. Ja bola mladá hlúpa ticho som bola pri každej narážke až som dostala rozum (možno aj vekom 😄) a začala sa brániť, zrazu nikto nič. Je to úbohé vypytovať sa človeka kedy priberie, alebo prečo neschudne, všimni si, že sa to pýtajú tí, ktorí majú sami so sebou problém hoci navonok ho nevidieť 😉

simca06022011
2. sep 2023

Samozrejme :D ked myslíš ze je to normálne... som zvedavá co budeš hovoriť na metabolizmus 40rocnej... ja netvrdím ze máš "vela" áno ze vyzeráš zle ale nie , nie je bežné 17kg dat hore z ničoho nič A 2 roky, proste niečo sa zmenilo. A váha je ok, mne napr tiež neverili ale mne 170cm bolo najlepšie cca 70-72kg pretože mq vtedy absolútne nebolel chrbát a bola som fit :D a s tým som mala staeosti aj naozaj na strednej s nízkou váhou...
Inak myslím ze uz nemáš 5 rokov, takže kľudne môžeš povedať nech sa zdržia týchto.komentarov. líčka a neviem co sa komentujú malým dievčatám a nie dospelej žene.

vanilkovazmrzka
2. sep 2023

Mas optimalnu vahu aj velkost oblecenia. A vyrovnat sa s blbymi poznamkami musis len ty sama vo svojej hlave.

kornelies
2. sep 2023

170/66kg nie je velkost S. To je poctive M. U mna velkost 40.

kristiii
2. sep 2023

Nerieš. Ja som mala takú babku, furt aká som chudá a bla bla a keď som sa vrátila z Anglicka a mala o 10 kíl viac, tak naopak, že by som mala so sebou niečo robiť 🙄😁 Ak sa ty cítiš fajn, je to v poriadku.

toskanka
3. sep 2023

Ja celý život počúvam, aká som chudá, čo vôbec nie je pravda, ale som vysoká, tak to tak pôsobí. Teraz som pribrala 5 kg a počúvam, juj, ako ti to pristane 😃. A mne tých 5 kg práve vadí, lebo 30 rokov som vazila 68 kg (pri výške 182 cm). Okolie nerieš, ak sa ty vo svojom tele cítis dobre.

888elizabeth
3. sep 2023

Žena: Výška mínus 110 = ideálna váha + - 3-5kg hore dole
Muž: Výška mínus 100 = ideálna váha + - 3-5kg hore dole

Samozrejme človek musí aj pravidelne cvičiť, minimálne 2x týždenne, aby pekne vyzeral. Všetko ostatné o tom, ako je každý krásny a má sa prijať a bla bla bla, sú kecy a klamstvá. 😀

h2
3. sep 2023

@888elizabeth Toto sa používalo voľakedy a sedí to na premerne vysokých ľudí. Keď je však niekto nadpriemerne, alebo podpriemerne vysoký, už to neplatí.

rezanka73
3. sep 2023

Schudny

888elizabeth
3. sep 2023

@h2 Platí to stále, ak človek cvičí - a cvičiť by mal každý 🙂)

autor
3. sep 2023

Ja športujem, nie kvôli postave, ale pre radosť. ( bicykel, plávanie, lezecká stena, jazdectvo, turistika,…) Cvičenie ma nebavi a nikdy som ani neriešila nič také ako cvičiť pre postavu. Som so svojou postavou spokojná. Nemám nadváhu, ani podvýživu, ale normálnu zdravú hmotnosť a práve preto nechápem, prečo niekomu vadí moja váha, a majú potrebu komentovať. Preto som sa zamýšľala, čo je asi pre ľudí ideál, keďže som zmätená z tých nekonečných poznámok a nevyžiadaných pripomienok. Ale asi naozaj ako tu píšete, nemá ani zmyseľ sa zamýšľať a najlepšie bude uraziť ich poriadne, alebo úplne ignorovať.

hennyinnsbruck
3. sep 2023

Pokazia ti naladu a trapi ta okolie lebo mas malo sebavedomia. Na tom Pracuj. A potom ti bude naozaj jedno co ti kto povie na tvoju postavu. Ty musis byt sama spokojna do sebou ale ocividne nie si…..