Vzťah s manželom

3. dec 2022

Ahojte baby.. prišla som sa vyrozprávať a možno po radu? Ani sama neviem.. mám manžela, máme deti.. sme spolu 6.5roka, bývame spolu v našom byte, ja som na RD a on pracuje.. máme takú krízu (neviem či 7ročná).. nejak spolu nevieme komunikovať.. ja sa vždy ako keby utiahnem do seba, ani to nechcem, ale som taká, vždy som taka bola, akože poviem si názor, aj on si povie názor, a vždy to skončí a tým že dobre. A nebavíme sa.. on je super chlap, robíme v domácnosti 50:50, umýva kupelku záchod (a to nemá povinne, hej, aby ste si nemysleli že mu to kázem, proste to rád urobí sám) vie sa postarať o deti, navariť... Ale niekedy ma vytáča keď sa pýta úplne kraviny typu čo im mam obliecť(na doma), kde majú veci..maju plne skrine hovadin a príde sa ma.to opýtat.. on proste nepozrie do skrine ale opýta sa mňa.. a toto je vkuse, no niekedy naňho vyletim za to, predsa v skrini bývajú veci.. a taketo maličkosti sa nabaľujú... A ďalšia vec ktorá ma trápi je, že sa cítim pri ňom taká nechcena, ja mam hrozne rada a potrpim si na prejavoch lásky , nie vecných, ale skôr takých intímnych, napr že chcem počúvať že som pekná,, že príde a sám od seba mi povie že ma.lubi alebo že je rád že ma má a vkuse mu to hovorím že to chcem a potrebujem ale ako keby nič z toho. Že viackrát poviem.ja jemu že je pekný a cítim sa fakt ako taký chlap už vo vzťahu... akože keď to tak čítam, môžete si myslieť že sa na Materskej nudim a hladam chyby ale celkom ma.to štve... že niekedy mam pocit že ani spolu nemáme byť, že si zaslúži lepšiu, ktorej možno radšej povie že sa mu páči alebo neviem 🙄

t1nusa
3. dec 2022

čo tak mu povedať čo ti chýba? ľudia majú rôzne prejavy lásky, nemusí to byť presne to, čo ty očakávaš, stavím sa, že ti dáva najavo lásku k tebe úplne iným spôsobom čo možno ty nepokladáš za nejaký prejav jeho lásky k tebe... skús sa len zamyslieť nad tým dobrým čo robí pre teba a deti, či ti niečo také napadne 😊 každopádne ak ti niečo chýba, treba mu to povedať, chlapi majú iné zmýšľanie a nie všetci sú takí, že budú svojim ženám hovoriť každý deň aké sú nádherné a ako veľmi ich ľúbia a pod. ...

autor
3. dec 2022

@t1nusa no to som zistila že nie je taký, ale tak ja mu to často prizvukujem, že by mi to mohol hovoriť častejšie, ale stále nič.. 🙄 jasné že zasa neočakávam že ma tu bude vzývať každú minútu, ale sem tam by to bolo fajn počuť... už mam taky pocit, že sa mu ani nepáčim alebo ho nepriťahujem.. keď to proste nevie povedať.. len keď sa ho opýtam že som pekná? Tak povie áno ale to je také....🙄

petamich
3. dec 2022

podla mna mate uplne iny jazyk lasky - ty slova uznania a pochvaly a on skutky/ciny, cize ti dava najavo, ze ta ma rad napr. starostlivostou o domacnost, deti...a ty to potrebujes pocut, my to zial mame doma presne rovnake 🙂 a moj muz to uplne nevie pochopit, lebo mu to nie je vlastne a mna to pekne stve, hoc to mame pochopene a vysvetlene a tazke je aj v strede sa stretnut, moj muz to potom ma take hrane a na silu a s tym tiez nie som uplne spokojna, tak sa snazim vsimat co vsetko pre mna robi a za co vsetko som neskutocne vdacna, lebo to ozaj nie je samozrejmost

inak test na jazyky lasky je volne dostupny na nete, my sme si ho spravili, nech to kusok pochopime

poopsie
3. dec 2022

No ten prvý problém to je mužská slepota s tým sa proste narodia 🤣 no a to druhé, to ti asi neporadím, ja to od muža neočakávam, pretože mi tú náklonnosť prejavuje ináč, napríklad keď mu niečo uvarené chutí, slovne ma nepochváli(len vo výnimočných situáciách) stojí nad hrncom a vyjedá.. Proste viac si dajú záležať na činoch ako slovách

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salamistka
3. dec 2022

Dàva ti najavo lásku tým, že sa aktívne zapàja do chodu domácnosti a možno keď na neho nebudeš kričať, tak naberie odvahu a povie ti niečo pekné...prejavy lásky sa nedajú vynútiť

janickacrazy
3. dec 2022

On ti prejavuje lásku tým, že umyje kúpeľňu, zachod, navarí, postará sa o deti. Ale ty chces, aby ti hovoril, aká si pekná. Možno keby si mala takého, čo ti spieva ódy na tvoju krásu, tak ten by ležal na gauči a nepohol ani prstom v domácnosti. Proste tvoj muž je taký aký je. Buď sa s tým zmieris, alebo....

autor
3. dec 2022

@salamistka to ste prehnali, ja naňho nekričim a ani nie som harpya.. 🤷🏽‍♀️

liljana
3. dec 2022

Niektori muzi nie su na slovne prejavy. A mozes spravit cokolvek a nevytlcies to z neho. Mala si si v tomto ohlade najst niekoho, kto je v tomto taky, ze chvali, prejavuje city. Ale ten by mal mozno ine chyby, doma by si bola za sluzku, alebo by vyznaval tu lasku nielen tebe, ale aj inde, ... Ziaden partner nebude dokonaly, clovek sa neda vyskladat na zelanie a ani ty nie si dokonala.
Jeden psycholog uviedol priklad. Priemerny muz povie 2000 slov za den, zena 7000. Muz sa stazoval, ze pride domov, on ma tie svoje slova minute v praci, chce doma skor klud, pokoj, ticho, porobit doma. A ona na neho po prichode vychrli a chce po nom tych zvysnych 5000. 🙂
Prisiel k tebe sa spytat a prejavit ti respekt, ze co ma obliect detom, aby si to mala pod kontrolou, ty na neho vybuchnes ...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. dec 2022

@mamula20 veď som písala, že ja mu to hovorím, aj ho objímam vždy... Ja som ten typ, ktorý to dáva,ale očakáva, že to aj dostane.. som vďačná, že to všetko robí pre nás, ale tiež potrebujem cítiť fyzickú lásku a nie žiť ako dvaja spolubývajúci..

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maryetta
3. dec 2022

Každy ma iny “jazyk lasky”. Je o tom aj kniha. Ale hadam to chapes ze kazdy mame ine vyjadrovanie citov. Ine prejavy lasky.
Co z toho ze by ti aj 10x za den hovoril aka si krasna. 100x za den ako ta velmi lubi keby… skutky ukazovali nieco ine?
Alebo z opacnej strany. Si chora a on ta necha tak. Necha ti aj spinavu kupelnu. Aj deti na starost on si bude svoje. Ale len tak ked uz spozornies ti povie ale ved ja ta lubim…. To by ti stacilo?
Ono niekedy je treba sa pripomenut ale je uzasne citat medzi riadkami.

nickpick
3. dec 2022

ja muzovi vzdy pripravim, co ma dietatu obliect, on sa nemusi pytat a ja sa zase nebojim, ze malu dohabe, alebo ju oblecie nevhodne do daneho pocasia, predpokladam ze detom kupujes oblecenie ty, to znamena, ze si v obraze co v skrini maju, muzi uvazuju inym sposobom ako zeny, ked otvori skrinu a zbada 20 triciek a nohavic, asi fakt netusi co detom obliect, ulahci si zivot, priprav a mas pokoj, co sa tyla toho druheho problemu, treba si uvedomit, ze to ci dokaze niekto zlozit kompliment alebo pochvalit je vec ktoru si nesieme so sebou z detstva, z rodiny, ak tvojho muza doma nechvalili slovne (ale mozno dostal pochvalu inou formou - trebars darcekom, vyletom), tak ju slovne nebude vediet reprodukovat ani on, nie vzdy sa to da naucit aby to posobilo prirodzene, mozno sa aj snazi, ale nehak mu to nejde, mna skor zaujima preco si to ty tak vyzadujes? suvisi to s tvojim sebavedomim? plus ked ta aj pochvali tak mas pocit, ze nie dostatocne casto a nie tak akoby si chcela ty, mas pocit, ze ta v tvojom doterajsom zivote ludia v tvojom okoli - rodina ci priatelia/kolegovia ocenuju viac ako tvoj muz? ja by som si kladla taketo otazky…..okrem toho pises, ze si taka utiahnutejsia do seba, mne to pride akoby si nevedela muzovi formulovat co chces a potrebujes…komunikacia je zaklad, nestaci cakat a dufat, ze si muz domysli co chces, a ked si nedomysli tak sa utiahnut do seba, tady cesta nevede….

autor
3. dec 2022

@nickpick jednoducho sa len chcem cítiť chcena svojim mužom, že sa mu páčim.. nie len bývať ako spolubývajúci, ktorí si delia povinnosti..

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkati
3. dec 2022

Ja si zase myslím, že to, že muz pomáha v domácnosti netreba preceňovať. Je to normálne u normálneho muža. Veď domácnosť je spoločná. Aj on používa wc, kúpeľňu, celý byt. Deti sú aj jeho. A keď pochváliť tak áno, dobre to padne, ale obojstranne.

nickpick
3. dec 2022

je to len o komplimentoch, alebo je to skor o tom, ze sa u vas vytratila pri detoch intimita/fyzicno? lebo pises, ze nechces zit ako spolubyvajuci…

ckocka
3. dec 2022

Máš zlatého chlapa a vymýšlaš hlúposti.

autor
3. dec 2022

@mamula20 ja sa ho to pýtam, ale tak je iné keď on povie sam od seba 'si pekná' 'svedci ti to' 'vyzeras dobre' ako keď sa ja opýtam 'pacim sa ti?' a on povie áno... To by asi nepovedal ze nie.. teda dúfam no.. už ani to som si nie istá, keď mi to skoro nikdy nepovie sám.. mrzí ma to, ale teda asi sa s tým musím zmieriť...ja som fakt veľmi vďačná za to celé od neho.. ale fakt ja jemu dávam komplimenty, že je pekný, lebo sa mi páči, prídem a objímem ho, polubim, ale je to akoby jednostranné.. takže fakt neviem

petamich
3. dec 2022

@katkati precenovat isto nie ale pozri sa uz len tu na MK, co za exotov maju zeny doma 🤷‍♀️ podla mna chlap, co sa rovnym dielom stara o domacnost a stara sa o deti je vo velkej casti slovenskych domacnosti utopia

autor
3. dec 2022

@nickpick tak ak hovorime o sexe, tak v tomto je to akože ok, ale tiež je to nie o romantike, ale akoby on chcel rýchlo, to čo chce a koniec.. ja som za romantiku a on sa praktično.. ak rozumiete..

petamich
3. dec 2022

autorka: obavat by si sa mohla, ak to kedysi robil a zrazu prestal 🥴 ak je to ale standardny stav, tak taky je skratka tvoj partner, do istej miery to viete spolu ovplyvnit ale na druhej strane do istej miery to treba len akceptovat

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inana11
3. dec 2022

No,už tu niekto spomenul ale tiež sa prikláňam k názoru že skôr je to o tvojom sebavedomí,keď potrebujes pocut od partnera take slova🤷‍♀️ja napríklad toez nie som tip na vyznávanie lasky,na uistovanie o tom že sa mi niekto páči,ja takéto veci skratka nemusim,ja som spokojna so sebou,samozrejme bolo by čo doladit,že zase chyby si uvedomujem ale myslim že som dobrým človekom,ženou,matkou,dcérou,nevestou a dokonca ľúbenou,niekedy má môžu aj preklínať ale nič to na tom vzťahu nemeni a taktiež nestrácam istotu v tom že má moji najbližší majú radi. A len chcem podotknúť,moj muž má vie pochvalit, vie mi povedať pekne slova keď sa vyfintim alebo keď ho to tak trkne,keď dobre navarim… ale na druhej strane mi vie povedať aj to,keď sa obed nepodarí,keď sa namalujem výraznejšie,keď sa oblečiem do takých veci,ktoré sa jemu nepáčia😃🤷‍♀️takze to keď vie niekto pochvalit,môže potom aj “skritizovať” a to by si asi tazko niesla,aspoň si to myslim.,. Za mna nájdi sebelasku aby si sa nemusela utvrdzovať v tom že si pekna a že tá muž lubi💪

autor
3. dec 2022

@inana11 tak niekedy dobre padne počuť, že sa ešte vždy páčim svojmu mužovi, aspoň raz za čas, ale u nás to je skôr nikdy jeho iniciatívou, tak ma to mrzí, ale tak budem si musieť zvyknúť, že to proste nebude. Ja mam sebavedomie v poriadku, ale tak každú ženu poteší, keď jej niekto povie že je pekná, najmä manžel, keď je žena na materskej, ktorá ma minimálny kontakt s inými ľuďmi.. ale beriem.. možno si to konieckoncov ani nemyslí a preto to nehovorí 🤷🏽‍♀️

inana11
3. dec 2022

Ja by som nepovedala že si to nemysli🤷‍♀️ale možno keby skúsiš niečo čo “udrie do oci” tak by si videla či to nejak okomentuje alebo nie🤷‍♀️ak nie,tak proste “to nema v sebe” a ak hej,tak budeš vediet že “musíš zaujať”🤷‍♀️podľa toho čo o ňom pises,že pomaha,tak zjavne tá lubi a fakt dôležitejšie sú činy ako slova,darmo by mi moj rozprával ako má lubi keby každý den odisiel za svojimi koníčkami,napríklad😃a keď chceš vediet za čo mna naposledy muž pochválil,tak dnes mi povedal že konecne sa v našej kuchyni citi zase dobre🤦‍♀️😃upratala som ju,nespravila som to takto hĺbkovo už rok a pól,odkedy mame druhe dieta,chápal že sa mi nechcelo,boli prednejšie veci,ale to ho potešilo a vyjadril sa teda dost nešikovne,až som sa musela smiat,že ostatne miestnosti si možno časom tiež zase obľúbi… neviem či má chápeš čo tým chcem povedať,ale “pochvala” sa dá vyjadrit rôzne

danica2711
4. dec 2022

zjavne boli jeho prejavy lásky takéto vždy, je to proste taký typ, a napriek tomu si sa zaňho vydala. Takže určite má iné kvality (ktoré aj popisuješ). Ak si si za tie roky, čo ste spolu ešte nezvykla, že máš doma dobráka, ktorý namiesto spievania ód na tvoju krásu radšej umyje kúpeľňu, aby si si ty mohla oddýchnuť, je najvyšší čas, aby si si to uvedomila. Inak si po.erieš dobré manželstvo

karolinakr
4. dec 2022

Dobry tip na darček pod vianočny stromček
Kup mu a trvaj na jej prečitaní
5 jazykov lásky

https://online-antikvariat.sk/catalog/product/v...

karolinakr
4. dec 2022

Toto je najmenej povedat niekomu lubim ta, si krasna, pačia sa mi tvoje oči - nerobme z mužov uplne nesvojpravnych chudakov, ktori by radšej volili smrt ako povedali slova obdivu svojej polovičke..muža to nestoji nič, vobec nič - ake požiadavky sa kladu na ženy, aby muž bol spokojny - aktualne žena po porode s bolestou ma ist sexovat nasilu, lebo muz musi mat naplnene svoje potreby..
.ked muži vedia vypisovat na internete ostatnym ženam, ake su krasne a čo by s nimi robili a vypisuju cez zoznamky - oni hovorit vedia, len nechcú..moj otec bol tiež taky citovo chladny, ale tiež nosil veci domov a vela kupoval, ked som ho žiadala o peniaze, nikdy nepovedal nie..
pozri si, z akej rodiny muž pochadza, či tam bolo hovoriť tabu o pocitoch, dalej spoločnost tlači na mužov, že musia byt tvrdy, inak nie je chlap..Chlap, ktory plače na verejnosti je padavka a ine perličky
Muži nechapu, že žena ako kvetina musi byt polievana, aby rozkvitla..inak chradne a vädne
Niektore knihy velmi dobre ozrejmuju, čo to znamena milovat ženu.Najdi taku knihu a nech si ju prečita
https://www.gorila.sk/detail/1138235/Umenie-mil...
Tuto som nečitala, ale niečo na tento štýl

https://www.gorila.sk/detail/1138235/Umenie-mil...