16 mesačné dieťa nechce jesť

kaslama
11. jan 2016

Ahojte, viem, že podobných diskusií je tu niekoľko, potrebujem však poradiť, povzbudiť... Dcérka má 16 mesiacov a odmieta stravu. Úplne, t.j. nechce si ani len oliznúť, ani chrumku, piškótku, nič, len materské mlieko. Je veľmi chudučká a drobná, má len 8,4 kg. Od maička sme sa trápili s refluxom, po pol roku sme pridali príkrmy. zo začiatku jedla veľmi pekne, asi po dvoch mesiacoch začala počas jedla vracať- jedla, jedla a zrazu to bolo von. Postupne si sama znižovala dávku jedla, až sme prišli k pár lyžičkám, niekoľkogramové porcie. Samozrejme, počas prerezania zúbkov to bola katastrofa- nič. V roku chytila rotavírusovú infekciu, schudla ešte aj z toho mála, čo vážila pol kila. Po zotavení začala trošku papať, ale potom sa zasa vrátila do normálu, pár gramov a dosť, alebo ani ochutnať. Nezávisí to na jedle, niekedy z niečoho zje pár lyžičiek s chuťou a koniec, inokedy to isté ani neochutná. Skúsila som u ž hocičo, hračky, vaňu, telku, mobil, nahú, oblečenú, dala som jej lyžičku, príbor, varechu, hrniec... skúsila som asi hocičo, môj tanier a moje jedlo... nefunguje. Prosím, poraďte.

pribinak
11. jan 2016

Mate skontrolovanu hladinu železa v krvi? Anemicke deticky trpia nechutenstvom

kiwi82
11. jan 2016

ahoj, je tu skpina Nechce papať skús pozrieť. https://www.modrykonik.sk/group/6666/

lexilaracroft
11. jan 2016

@kaslama ahoj z toho ze nechce jest si nic nerob moja je rovnaka uz dva mesiace zje max suchu korku z chleba robi mi to starosti lebo potrebuje vitaminy ale lekarka povedala ze ju to prejde. Proste jej to jedlo ponukni a ked nechce skus to za hodinu zas. Moja mala ma 20 mes. Ja jej dam papat na stol a nerobim si starosti... Vcera mi behala okolo stola trii hodiny kym sa na tanier len pozrela napokon spapala polku mysky sama. Vecsina skoncila na zemi ale hlavne ze aspon nieco zjedla

qidko
11. jan 2016

@kaslama Bola som sokovana 16mesiacov a necelych 8,5kg rob stym nieco detska lekarka Ti nato co povedala?Daj jej vysetrit krv ak je chudokrvna mozno to ma s toho alebo sa porad s odbornikmi na detsku vyzivu

kaslama
autor
11. jan 2016

anémiu mala prechodne, teraz je to ok, aj potravinove alergie mala vyšetrené, nič sa nezistilo, na gastre nám predpísala infatriny, po roku fortini, ale zatiaľ som nenašla spôsob, akým ho do nej dostať. Chcela som aj prestať dojčiť, ale po pár dňoch som to vzdala, dr. mi radila, aby som dojčila ďalej. Tak je aspoň to mlieko a inak nič... Ale správanie má ako normálne, dobre živené dieťa v jej veku, behá, džavoce, zaujíma sa o všetko, usmieva sa rada má iné deti, nebojí sa cudzích, nie je uplakaná, akurát v noci zle spí, lebo sa chce stále dojčiť.

qidko
11. jan 2016

@kaslama Nejaku krupicu na flasu alebo mixovanu polievocku ?

kaslama
autor
11. jan 2016

Z flaše ešte v živote nič nevypila. Krupicu nezje ani z materského mlieka. Polievku maximálne pár lyžičiek, ale iba čistý vývar a nesmie byť mastný

kaslama
autor
11. jan 2016

Ja som už naozaj z toho zrelá na psychiatriu. A ak sa mi aj podarí dostať niečo do jej úst, tak to buď drží aj 15-20 min. v puse, alebo to vypľuje ihneď.

qidko
11. jan 2016

@kaslama Suseda ma 8mesacneho syna teras ma 9kg v porodnici ties dostal rota virus dostal sa toho po dvoch tyzdnoch kedze bol predcasne narodeny tazko to znasal teras uz papa vsetko a v noci ho koji teras zacina chodit no lozit nevie tak Ta mozno potesi ze aj ine deticky niecim podobneym prechadzaju uz ostava len dufat ze sa to zmeni a zacnete poriadne papat

kaslama
autor
12. jan 2016

Ďakujem Vám za povzbudenie

sunshine85
20. feb 2016

@kaslama nas ma takmer 16m a sme na tom podobne.i ked asi sa teraz sama seba potesim, ze zje viac ako tvoja.s vahou sme problem nikdy nemali.ma takmer 11kg..tiez by dokazal den prezit na kojeni..tiez mal malo zeleza..dufam,ze mu opat nekleslo..ranajky mu uz ani nedavam - proste potrebujem, aby za den zjedol aspon obed - kde ma zeleninu a maso.cize ranajky - odhryzne si z jablko alebo z mojho peciva.obed - musi mat aj on lyzicku - jedlo je vzdy vsade - vacsinou po 2-3lyzickach dava tanier prec - tak potom mame na stolicke vsetky mozne zabavky a pomedzi to ho krmim.uz som z toho fakt niekedy na nervy..alebo sa hra a "nahanam" ho s lyzickou.a kedze ma aj potrav.alergie, tak nemoze hocico ochutnavat...na jedlo vravi ham ham, ale ked mu dam, tak nechce.jedine comu neodola je hrozno 🙂 konecne vidim tu radost, ze ano chcem ho papat 😀 ked obed nezje, tak po spanku sa mu ho snazim este dat...cez den si zvykne dat este tu vytlacaciu vyzivu.a vecer trosku z kase.nepije nic ☹ asi tak 50ml za den.inak mam pocit, ze on jedlo prehlta ☹ nachadzam v plienke nestravene kusky...
Rozhodla som sa, ze v 1,5r mu zrusim nocne kojenie - snad to bude mat vplyv na jedlo...a ked nie, tak ja sa uz potrebujem vyspat...kazde 2h je hore ako take babatko ☹

pampulienka
2. dec 2017

@sunshine85
@kaslama ahojte.chcem sa spytam ako to dopadlo s tym nestastnym papanim u vasich deticiek.ja mam presne tu istu situaciu alo ste mali vy.mala akurat dnes 16 mesiacov a necelych 10 kg..viacmenej kojena hlavne pre to ze odmieta ako to bolo aj u vas.ma dni kedy zje apson syr,biely jogurt,chrumky,hole cestoviny...ale podla mna totonie je zdaleka postacujuce pretakto stare dietatko.na poradni doktorka stale ze take su kojene deti a neriesi...ze mamju razne odstavit co si ale neviem predstavit kedze malinka je stale so mnou a ked pyta mliecko dvoha mi trixko a pyt sa len ku mne.vase deticky uz su tera, starsie tak ma zaujim akedy zacali papata co to zmenilo.

kaslama
autor
3. dec 2017

Ahoj. Dcéra má 3 roky a 3 mesiace. 94 CM, 13 kg. Nič jej nechýba, spokojná. Čo sa týka jedla- niečo zje sama, ale väčšinou ju nakrmim. Ak má náladu, zje malé kúsky, ale asi na 60 percent jej to mixujem, aspoň mám istotu, že sa nepovracia. Ale tak asi 5 x týždenne to z nej vyletí, ona veľmi dlho trávi a vracia pri každom väčšom plači, aj 4-5 h po jedle, mixovane trávi rýchlejšie. Asi okolo18 mesiacov mala fázu, že som ju kŕmila striekačkou, jedlo i pitie, išli jej stoličky a inak to nešlo. Trvalo to asi 5 mesiacov, potom to našťastie prešlo. S pitím ju naháňame stále, fľaša od malej Lucky s čistou vodou je náš verný priateľ.
Ale keď to zhrniem, asi od 2. Do 3. Roka som jej jedeniu venovala tak 4 h denne, hodinu 2 do polievky na obed... Inak obed je stále u nej len polievka, ale už aspoň hustá. desiatu nemá, lebo inak nezje ani tú. Uvidím, či to zmení škôlka, pôjde od januára.

sunshine85
3. dec 2017

@pampulienka ahoj.moj mal teraz 3 roky.a ako taky zlom v jedeni nastal presne v 2rokoch.teda 3 dni pred narodeninami zjedol maso..pamatny den 🙂 a odvtedy ho ako tak jedava.stale ma vela veci co neokostoval.ale chodi uz aj do skolky a ze papa pekne.akurat je fajnovy - cibula ci cesnak to hned - fuuuj to smrdi.ale zeleninove polievky mi pekne zje a aj druhe.i ked naraz to stale neda.kojila som ho 28m a teda dr.mi nikdy nepovedala nech prestanem.ona je velmi za kojenie.miluje jogurty - ale viac ako jeden za den mu nedovolim.teraz opat prisiel na chut rannym kasiam - psenova ovsenna.doobeda este jablko.potom polievka neskor druhe.croasant vacsinou zje ako sladkost a alebo jogurt a vecera bud chlebik alebo cestoviny.oproti inym detom to je stale o vela menej.ale ma 98cm a 15,5kg.takze idealne.
Tak nestresuj.rozpapa sa.teraz sa dokrmuje tvojim mlieckom a to bohate staci preto nepyta viac 😉