2-ročná dcéra nechce papať

lucka290897
28. apr 2024

Dobrý deň. Dcérka ma dva roky aj 4 mesiace a máme stále problém s jedením. Vôbec nemá záujem o jedlo keď ho položím pred ňu hneď letí na zem nedá si vysvetliť že jedlo sa nevyhadzuje. Doktorka mi tiež veľmi neporadila dala jej bevitko na chuť do jedla ale ani to veľmi nepomáha. Kŕmenie je snáď za najväčší trest vyberá si nechce mäso (dávam mixované s omáčkou na cestoviny), občas zje pečene stehno no veľmi si vyberá nezje to čo doma varíme. Viete mi poradiť? Dá sa to nejakým spôsobom zlepšiť? Keď bola menšia do 1 roku papala pekne všetko. Od roku je to takto nie veľmi dobre. Ďakujem za všetky rady

evka_21
28. apr 2024

@lucka290897 je to len obdobie 😂 prečkať.. zbytočne nevymýšľať a ani nevyvarať aj tak to nezje... Môj syn má tiez toho obdobie (2r a 4m) že doma nechce nič jesť iba mlieko a v jasličkách alebo na návšteve zje hocičo varené - dokonca ešte aj dupľu pýta ale doma ani za svet 🤦🏼‍♀️ (zje len čisty chlieb alebo rožok - a šunku a zeleninu, žiadne maslo, syrokrem alebo nátierky)
Takže len vyčkať, kým ju to prejde.. nič iné sa s tým nedá robiť 🙂

nika23t
28. apr 2024

@lucka290897 akoby si písala o mojej... Tiež ma 2 r a 4 m, tiež do roka bola ukážkový jedak, a co mame teraz, no otras. Keď chcem, aby zjedla varenú zeleninu alebo mäso, jedine mixnute a to za nou nabehám kilometre. Niekedy ma dobrý deň a sama si opýta rozok alebo chlieb, ale musí byť čistý, žiadne maslo alebo nátierka. Sem tam syr, tiež len sám,uhorka,to isté. Asi pred dvoma týždňami prvýkrát jedla jabko tak, ze hryzla. No vedela by som hodinu písať. Ale, toto je moja tretia dcéra a tretíkrát si týmto prechádzam, najstaršia ma 14 a je to už lepšie 😊 Radu nemám, len trpezlivosť odporúčam. A také tie rady, ze nechať ju hladnu, alebo jest pred ňou, to sú bludy. 14 rokov ma deti sledujú, ako jem zeleninu, ovocie, mäso, pekne pri stole, zdravo a dokážu ignorovať svoje jedlo pred sebou. Keď nenukam jest, tak super deň, lebo ich nenútim a nehucim. Keď niekam ideme, to už dopredu viem, ze nikde, u nikoho nic nezjedia, ak to nie sú super zdravé parené buchty od babky, takže všade pocuvam kadejaké rady, ktoré nefungujú. Takže len čakám a nestrácam nervy, stale skúšam. A úplne viem, ako sa cítiš.

lucka290897
autor
28. apr 2024

@nika23t budem vedieť ako na to veľmi ste ma podporili ďakujem hneď som kludnejsia

marticka85po
28. apr 2024

Nasa 2r. 3mesiace tiez zje malo.u nas sa vari len ryza s kuratom, paprikas a kolienka so syrom a stale dookola to iste.ine neda do ust

lucka290897
autor
28. apr 2024

@marticka85po úplne toto iste aj u nás.. vždy niečo so syrovou omáčkou, ryža a paprikas (bez masa len omáčku chce)