20 mesačný neprejavuje záujem o jedlo

pato88
30. jún 2021

Ahojte, prosim poradte. Moj 20 mesacny neprejavuje zaujem o jedlo, kazde susto je boj. Ked vidim deti kamaratiek, ako sa uz sami najedia alebo napiju, som z celej situacie este nervoznejsia. Sam jest nechce, iba sa nechava krmit, treba mu nukat, takmer nikdy si sam nevypyta, ze je hladny, vodu tiez len malokedy. Mal obdobie, ked zjedol skoro to co ja par tyzdnov a opat zje len malinko (napr. ked sme s kamaratkou, jej je za tu dobu asi 2-3x a nas nic). Ma len 10.6 kg, dr hovori, ze je to v norme a pribera a ze na nom problem nevidi, lebo rastie pekne a ma energie az az. To je druha vec, ze kym ostatne deti spravia 2 kroky, on uz ma odbehnuty aspon kilometer. Ako v nom podporit zaujem o jedenie? Vdaka

kkovacovak
30. jún 2021

@pato88 neriešila by som to. Keby je hladný tak dá vedieť. Rodičia často deti nútia až im vytvoria na jedlo averziu. Pokiaľ priberá a je zdravotne v poriadku tak prečo ťa to trápi? Že neje tak ako iné deti? To je hlúposť. Ponúkaj jedlo, skús ho nejako zaujať ale nikdy nenúť. Keď nechce tak nechce, skús to neskôr. Ty si v strese, on je v strese a vytvorí si z jedenia len stresovú udalosť.