3 ročný odmieta jesť. Ako ho mám prinútiť?

krasnulka
19. máj 2010

mamičky,mate niektora problem so stravou vašich detičiek? Moj 3-ročny syn už pol roka odmieta jest, jeho celodenna strava je mlieko-asi liter denne a jogurty-kostici s lentilkama. Vie mi niekto poradit ako dieta "prinutit" aby jedlo?

daniz
21. máj 2010

Ahoj, ja bojujem takisto s jedávaním dcéry. Zatial som to riešila pangamínom - dostať v lekárni, a pohrozila som infúziámi
/opísala som jej, že bude ležikať a v ručičke bude mať ihlu...../. Strach premohol všetku nechuť. Ináč na tvojom mieste by som
vyhľadala lekára a dala mu urobiť krvný obraz, pretože môže mať málo železa, alebo niečo iné čo môže ovplyvniť koncentáciu
a iné veci.... Vieš pre niečo mu nechutí-treba zistiť prečo. Všetko na seba naväzuje a nemusia sa mu viazať vitamíny,stopové prvky, minerály atď. Nechcem strašiť, ale zbehni k lekárke. Ak ona povie, že všetko je OK tak potom treba skúšať ďalej.

Veľa šťastia....

babatko37
21. máj 2010

Ak by bolo po zdravotnej stránke všetko o.k., mnohé deti obľubujú "veselé" jedlo. Na raňajky chlebík, na ktorom je zo zeleniny tvárička. Písmenkovú polievku (náš už pozná veľké písmená) a s každou lyžicou spapá jedno písmenko z mena. Aj zmena prostredia zaberá. Zájdite k nejakej kamarátke, možno aj takej, ktorá má tiež malé detičky, a dajte si obed u nej. U cudzích vždy chutí lepšie (deťom). A tak vlastne aj zistíš, či stravú odmieta naozaj. A u nás najviac zabralo to, že sa mohol sám podieľať na príprave stravy. Dovolím mu trebár nasypať múku, podávať zemiaky. A potom pekne spapká, čo sám navaril.

krasnulka
autor
21. máj 2010

U lekara som bola pred mesiacom, vsetky krvne testy mal v poriadku, aj pecen, oblicky, ziadna anemia, vraj ho nemam nutit, ale pije len mlieko a zje jogurty s lentilkami a napisala mi lekarka odporucenie na detske odborne vysetrenie ale hned mi povedala, ze nevie, co viac by s nim mohli robit, ako by ho mali prinutit jest, vraj v skolke sa nauci, ale do skolky mi ho nezobrali tak neviem co dalej. Vraj to prerastie ale ja sa nemozem divat na to, ako cely den odmieta jest a zacne plakat ked vidi polievku a radsej sa vypyta spat.

daniz
21. máj 2010

Skús hrou, ako píše babatko, hľadajte v polievke lodičky, kúp obrázkovú cestovinu, a skús pri jedle všetko vychváliť aké je to
dobré. Ja viem je to ťažké ale možno ak si sám pokúsi natrieť rožtek /samozrejme detským nožíkom /možno to bude zaujímavejšie..Var také farebnejšie jedlá a učte sa pri nich farby, zo syra vykroj macka,hviezdičku.....

susika
6. jún 2010

krasnulka, my máme rovnaký problém, malá odmieta jedlo bez toho, aby ho vobec ochutnala, čo to je alebo aspon sa nan pozrela. iba poviem, že ide sa papať a ona hned radej ide spať. je to hlavne pri obede. potom niekedy ten obed zje akože na olovrant, ale to malokedy, skor si potom vypýta suchý rožtek,a lebo chleba. včera rekordne zjedla polovičku z prekrojeného rožka so syrom a viac nič, ani na večeru a mlieko večer tiež odmietla vypiť. ráno to istíé, mlieko asi 30 ml vypila a zjedla krajec chlba ale o zapití aspon čajom nebolo ani reči. pije horzne málo, čo ma trapi viac ako to jedlo.
jeme vždy spolu, či su to ranajky, desiata alebo obed či olovrant, až tak čakám, ekdy sa zobudí, lebo už som naprogramovaná aj so svojim žaludkom za tie 2 roky, čo spolu papávame.
sladkosti ona od mala odmieta, iba ak žuvačku si dá a po nejakom čase mi ju donesie, cukrík ju napadne, iba ak ho u niekoho vidí, ale aj ten vypluje skoro polovicu, u keksíkov je to rovnaké. to už musí byť, ked nahodou nejaký zje a tie klasické detské, to jej ani velmi nejde, iba ked deti vidí, ale obyčajne si odhryzne, kusok zje a další už vypluje...od mala som nesladila ani sladký čaj instatný neche, tak zarabam iba zafarbenú vodu. z ovocia ma najradšej jablká, lenže aj tie odmieta teraz.
bola ťažko nedonosená, veľmi chudokrvná, aj železo brala asi do pol roka, potom sa krvný obraz kontroloval ešte pravidelne a držala sa...bojim sa, či sa to zasa nejako nevratilo k tej chudokrvnosti.nikdy velmi neoblubovala jogurty alebo také veci, mlieko vypila, iba občas mi zje Milačika alebo veci podbné, už aj tie obmienam, elbo raz zje to , raz to zasa musim dojesť ja,a by som to nevyhodila.
najhoršie, je, že ona vždy maličko priberala, až vobec pribrala a teraz ma len 10-10,5 kila na vyšku asi 92-98 cm ak nema viac, takže strašne chudučká...tak sa bojim, aby mi neschudla, už bude ako pierko ☹

renus
6. jún 2010

moja syncek tiey odmieta papat...tiey len mlieko aj to po trosku,sice vecer ho vzpije celu flasu.....ale cez den mi odmieta jedlo a uz som z toho zufala....bojim sa,aby neschudol....doteraz papal pekne,ale posledne 2 tyzdne je to bieda...sem tam zje trosku chlebik alebo zeleninku...a ked mu nukam jest,tak ze ho boli brusko a zubky...stale si nieco vymysli,len aby nemusel jest

olivova
7. jún 2010

@susika - to akoby si pisala o mojej... ☹

susika
8. jún 2010

a čo si robila, ked bola taká, či je taká?mne už tečú nervy.dnes bola ako vymenená, včera mala zmenu rostredia, ale bez jedenia, ale aspon pila. dnes boli na obed parky, tak asi na to som ju nalakala.na zemiaky sa mi vykašlala, tak aspon tie obyč.parky dusené.... a rano čuduj sa svete, trošku rožka, natretý raz tým, raz tým a pila mi mlieko zo šialočky..to som čumela, lebo to nikdy nechcela, iba čajik pytala zo šialok🙂uvidíme, ako bude olovrant a večera...
inak včera kakala také, malo to farbu ako banán...netuším z čoho....dufam, ež to nie je nejaká alergická reakcia na niečo, o čom neviem a že jej urobilo ťažko a preto odmietala všetko....ked bola mimino a zle priberala, robili jkej testy na kr. bielkovinu a na lepok a vššetko negatívne a ani zdediť to nemá po kom, tak snad nič..

silvia_pp
8. jún 2010

ahojte @renus a @susika, ja mám momentálne rovnaký problém s mojou dcérou, je to hrôza, radila som sa aj s detskou lekárkou, tak ju vraj nemám nútiť,aby som jej jedlo celkom nesprotivila, lebo deti majú obdobie, kedy začnú odmietať jesť, je to obdobie kedy sa spomalí rast a nepotrebujú toľko energie a časom sa to upraví, tak mi to bolo vysvetlené, samozrejme keď nieje iný zdravotný problém... ☹ ale tiež sa nedokážem len tak nad to povzniesť ☹

jankajs
8. jún 2010

ahojte, máme rovnaký problém... keby nemusel, tak neje nič, len liter a pol mlieka celý deň. Nakoniec sa ukázal slabý krvný obraz, kritický nedostatok železa - znakom bolo aj potenie sa počas spánku - mal až kropaje na čele, a s prestávkami bol stále "chorý" - nosné dutiny mal každú chvíľu prechladnuté. Takže sme dostali Maltofer, vitamín C, a vitamíny na imunitu - preventívne prvých desať dní počas troch mesiacov. Vysadila som ranné mlieko - začas trochu jesť, pred spaním o jedenástej som dala polievku a až potom fľašu mlieka, po spaní je to horšie, to jedáva až okolo štvrtej, a potom niečo večer. Minule som ho kŕmila "nasilu", takže keď videl, že ani rukami ani uhýbaním si nepomôže, pekne otváral ústa a polievku (čo viem, že má isto-iste rád) zjedol. To samé dnes s jahodovou presnidavkou - má ju rád. Ani neokúsil, ale už reval, že si neprosí. Ale keksy by jedol - takže znova - vysvetľovanie, sľubovanie, presviedčanie, potom na zadok a nasilu tri lyžičky a zrazu si s úsmevom pýtal, že ešte. Zjedol ju celú. Ja to nechápem, prečo to nejde aj bez toho trucovania. Ale mám kolegyňu, ktorej dieťa som v tomto veku zažila ešte ako tehotná - posadili ho jesť k polievke - vývar s rezancami, tak si to odreval a potom sa najedol. Vtedy som si pomyslela, že to u mňa takto nebude... 😀 a veru je... 😝

jazminn
9. jún 2010

Moja dcéra bola niečo podobné. Keby som ju nenútila do jedenia, tak jej stačilo vypiť 2 litre kakaa a celý deň by nejedla jedlo. Mala veľkú nosnú mandľu a keď sme išli na predoperačné tak sa zistilo, že je anemická. Po vybratí mandle dieťa zdravé, žiadne prechladnutia, deti v škôlke už boli dvakrát choré, ona nechytila nič a papá tak, že pomaly ju bude lepšie šatiť ako živiť. Ale ona to vybehá ,ale naozaj zje ako dospelý. Som presvedčená, že pomohlo to vybratie nosnej mandle!

susika
9. jún 2010

ahojte. no včera večer a poobede to bola bieda. tiež teraz rada pospí dlhšie poobede a jedáva aj okolo štvrtej, čo jej tato, ked je doma( robí celé týždne mimo SR, takže nevie, o čom hovorím, iba som ja zlá matka, ked príde a ako som si ju naučila, tak mám ☹ ) a potom som povolila večeru pri večerníčku. vlastne včera volala ocina papať, tak sa jedlo v kuchyni, ak sa to dá nazvať jedením. z večere moc nezjedla, ale pýtala si Milačika, tak zjedla z XXL velkého tak 3/4, takže aspon ma ukludnila a niečo ešte chrumala, ani neviem čo....ale nejako som včera už kašlala na to, lebo už som len plakala, jeden necel jesť, druhý mni za to nadaval, že som naštvatá a už som jednoducho rezignovala, tak jedla aj cukríky, ktoré ona obyčajne ani neje a ešte od velkej noci zajaca čokoladového asi len nohy ostali..to som ale čumela, lebo ona nan sladké nie je, tak som sa na to kašlala a potom pekne zjedla aj to, čo mala nachystané..tak asi len zasa jej truc..tiež to u nás ide s krikom a jej capaním okolo, až plače, že si buchal ručičky. ale najlešpei je, ked sme doma samé, nikjto sa nám do toho nepletie, ked ma doma otca, tak koniec, lebo ten ziape skor na nmna, že ju hreším a mam sa na nu vykašlať, ked nič neje. ale to ja nemožem, lebo ona ani mlieko potom, ani žiadny čaj, jednodeucho nič...a ja to riešim tak, že ked nič, tak do izby a hrať sa tam a ona sa zoberie do postele a lahne si tam s macíkmi a s knižkami a žiadnu starosť si z toho nerobí..lenže ja ostanem vytočená z oboch a zasa si to zlizne len moje malé bábo vo mne.... 😝

renus
11. jún 2010

no my sme nakoniec zistili,ze chudacik mal nejaku infekciu v pusinke-zapalene dasna a pupaciky po jazyku....chudacik.....ze to ma teraz vic deti:((....teraz je to trosku lepsie,ale je teplo a tak pije vela vody🙂)ale uz teraz si aj sam opyta...ale takych obdobi nepapania sme mali uz viacej,len teraz to trvalo este dlhsie kvoli tej infekcii:((

susika
13. jún 2010

no , malá včera už si sama pýtala papať a dnes ráno, už o 4:00 bola hore a pritom včera cez den nespala ani sekundu a o piatej už , že ona chce mliečko-som ju včera navadzala kadejako, naši maju granko presipané v nesquikovom obale, tak že ench si da zajačikove mliečko od nesquika, alebo, pije iba zo šialočky z bodkami od granka, že na dne bude mať velkého smejka-a ona že do flašky nalejeme..tak mi až sanka spadla, tak som ňdala len asi do 3/4 flaše a bola by vypila aj viac, keby jej dam a potom o siedmej aj so synovcom ranajkovali spolu chlebík a granko🙂))a o hodinu pýtala, že che papať a ked som jej nechcela dať, normálne sa pustila do palču, tak zjedla ešte dva také malé jogurty....už asi 45 minut spí, čo tak skoro rano vstala, ale pohcybujem, že bude obedovať normálne obed....a ešte niečo, vobec nanu nezaberá, ekd vidí iné deti papať...skor ako keby jej to vadilo, že tie valia do seba ako mlatačky a ona začne až potom, ked oni dojedia. taže sa desím stale školky, ako ona tam bude papať....
no, to som si nevšimla, či mala infekciu, ale ked bola taká divná a aj bielo kakala, tak jej strašne pachlo z pusy, také ako chemické niečo......od kedy začala papať, tak je už dobre a včera aj normálnej frby stolicu mala, tak neviem, čo to mohlo byť...

adina26
9. sep 2010

dobry den.. citam tu nejake rady a skusenosti mamiciek deti,ktore nechcu vobec papat,az som dosla aj sem..my mame taky isty problem..mam 3-rocneho syna,ktory nepapa uplne nic z normalnej stravy.nasa strava pozostava len z mliecnych vyrobkov-tvarohaciky,jogurty,pudingy,krupicove kase,a samozrejme skoro liter mlieka na den..spapame este aj zeleninove polievky,ale to musi byt bud rezancekova,alebo pismenkova,mrvenickova...bez zeleniny..nanajvys mrkvicka v nej..z ovocia zjeme len jablko a banan a vyzivy...sladkosti vela nepapame..raz za cas nejaky maly keksicek,chrumky... boli sme na testoch,odbery krvy,kadejake vytery,sono bruska,atd..nic sa nezistilo..zdrav.stav je uplne normalny.. trosicku nam chybalo zelezo,ale nebolo to nejake vazne.. stale rastieme a nie sme ani nejako prilis chudy.. akukolvek verenu stravu odmietame..ani chlebik,ani roztek,ani vajcia,ani maso,ani cestoviny,ani zemiaky..nic proste nejeme.. nechce sa nato ani pozriet,ani ochutnat,ani chytit..radsej bude plakat cely den.. nastupili sme do skolky a tam samozrejme odmieta papat.. radsej bude hladny,akoby to mal skusit.. ja uz nemam ziadne napady ako presvedcit.tak isto nam povedala dr.ze ho nutit nemame..zevraj dieta si zoberie tolko,kolko potrebuje..no ja si myslim,ze sa stym musi nieco robit..lenze neviem co.. dokonca nam poradili aj detskeho psychologa,ze ma asi nejaky blok v hlave,si mysli,ze jedlo nie je dobre..tak neviem ako dalej..uz len vyskusat poslednu moznost,a to toho psychologa.. tymto som vam len chcela povedat,ze doteraz som si myslela,ze mam asi jedine dieta na svete,co nechce jest..ale ako tu citam,tak je takych deticiek viacej.. poradit vam neviem..ja sa takto trapim uz dva roky.. a zatial ziadna zmena,iba to,ze zacal papat aspon tie polievocky...je to dlha cesta a ja dufam,ze sa nam raz podari prekonat toto...zelam vam vela trpezlivosti pri nasich hladosoch 🙂)

rebecca2006
9. sep 2010

ahojte decká, tak ja mám trochu mladšieho Martinka, bude mať 14 mesiacov, a vidím, e aspoň v tej šlamastike s jedlom nie som sama..... Normálne preklínam čas, kěď sa zaviedli príkrmy ☹ Jedenie u nás des a hrúza, nebudem sa sni rozpisovať, lebo keď sa pozriem na príspevky vyššie, tak je to presne to isté. U nás je jedlo za trest, vôbec ho nezaujíma, len keď sa vezie v kočíku si papká ovocie alebo chrumky alebo výýýnimočne rožtek, ale to skôr požužle. Niekedy do neho dostanem Pribináka alebo jogurt. Okrem toho sa to v kuse mení, v živote som nemíňala viac peňazí na stravu ako teraz.... Furt niečo kupujem s nádejkou, že si to dá a prdlajs. Zjem to sama. Jediné, čo mu fakt šlape, je syr Kiri alebo Kiddiboo do ruky. Na vyšetrení u lekára len trošičku nižšie železo, dostali sme vitamíny... Tak uvidím, ale podľa mňa je to taký typ dieťaťa. Určite z toho vyrastie a v puberte bude čistiť chladničku, ale teraz je to na nervy a niekedy mák fakt veľký problém mu nedať na zadok, alebo na neho nezvýšiť hlas....Ochjeje 😖

susika
11. sep 2010

@adina26
@rebecca2006 -úplne to isté mame aj my stale a v školke...som zufalá a učitelky za prvý týžden tiež.vraj obed, poleivka bud pobabre trošku alebo vobec, iank neie je ona velmi poleivková a sruhé podla toho čo maju..olovrant spraska, ale čož eje to polovička chlebíka, ekd doam an olovrant zje neikedy aj tri, ked má chuť...škoda, mleične veci u nas malo.jogurty, to musí mať naaldu, občas zje termix a ptoom už rovno dva, pribináky to vobec, to dojedám ja.na večeru varené nehroz í, už neviem, čo mámvariť, aj by osm vela vecí spravila a ona to odmieta..na olovrant dnes som roibla palacinky a zejdla ssi tri a aj večer sa pekne napapala, ale čo to, ekd rano le´dva niečo spapá a obed skoro nič, tak potom od večera sa naje niekedy.ovocie mi v posleld nej dobe odmeita, iba ak nektarinku a broskynu..len ma mrzí, že toho mlieka by mohla...pudingy a krupicová kaša a rozne dezerty, ot unás nikdy nešlo..sladkosit tiež nejako nemusí, iba žuvačky🙂)ked pridem do školky, je mi hned v tažke, že dame žuvačku, už vyzerá ak okey osm ju doma somarinami tlačila, že rpeto nece jesť....hm, @adina26 ,neviem, či by osm aj toho tvojho brala ako vyslovene nejedáčika, lebo aspon niečo, no neche varenú stravu, ak oaj moja, alebo maličko..nam zatial psychologa neodporučali.ani testy, asi že dokine vela nechodím, iba ekd malá bola maličká, a slabo priberala, tak jej dokina urobila testy na lepok a mliečnu bilekovinu, ale boli negatívne avraj ked rastie, tak je to OK..no neviem, dieťa má len 10 kil, aj v školke u čitelka jedna vravela, že ako malo papaá, že ma také chudučkoé ručičky...no, narastla mi za posledný pol rok dosť, ale ked som pozerala moje poznamky, tak sa jej vaha drží už dobrý rok rovnako a aj na foto je vidno, že je chudčia, ak´j ked vyššia

susika
11. sep 2010

@rebecca2006 -ešte ma napadlo, ja sa už malej tiež hrozím, že ked nebude papať, že ju nebudem nutiť a bude haldná a že ju zoberu do nemocnice a budu ju pichať,a by papala..no, ona ani nie že sa zlakne, ona to nejako chápe, tak si ešte trošku da a ja som vďačná za každé susto navyše...hoci jedavame spolu, niekedy je nechutí ale niekedy ked vidí že mama má to isté, čo aj ona, tak papá, len nesmiem dojesť skor ako ona, potom prestane...

simonka99
12. sep 2010

pripajam sa do klubu nejedakov....uz som zufala....minuly tyzden som navstivila lekar a ten mu len pozrel do oci-a vraj chudokrvny nie je.....a bolo po vysetreni.Uplne mi omieta varenu stravu-nikdy nezjedol vsetko,ale mal aspon 2-3 jedla,ktore mohol jest stale..a teraz nic.Jedine,co ho ako-tak drzi je -pohar cerstveho odstaveneho pomaranca kazdy den,zopar actimelov(aj to neviem,ci je az take zdrave,ale odmieta akekolvek ine mlieko a mliecne vyrobky) a kazdy den zje jablko,obcas jahody,kukuricu....Este cakam,ze sa prereze posledna stolicka-lebo stale sa utesujem,ze je to snad tym...a potom sa uvidi....

mskorova
13. sep 2010

ahojte tak sa pridávam aj ja, mám tri deti 12,11 a 2,5roka a všetci traja nejedáci, aj tí veľkí. Starší syn a dcéra od útleho detstva problémy s jedením akéhokoľvek jedla, či už doma v škôlke alebo v škole, krvný obraz našťastie u oboch vždy dobrý, len boli a sú chudí, obidvaja športujú. Majú obdobie, keď nejadia skoro nič a inokedy zjedia aj hrniec. Už sú starší tak to neriešim, lebo už vedia kedy sú hladní. Najmladšia má 2,5 roka a ten istý problém, okrem troch fliaš mlieka za deň občas kúska rožteka alebo chlebíka alebo jogurtov neje nič. Niekedy zje polievočku a niekedy cestoviny s omáčkou, niekedy chce iba mäsko aj to len zo tri hryzy. Ale krvné obraz v pohode takže to zasa až tak neriešim a po skúsenostiach so staršími deťmi, viem, že to ani nemá nejaký zmysel. horšie, je že nastúpila do škôlky a tam odmieta jesť úplne, tak si nosíme obedíky domov. uvidíme či sa to niekedy zlepší. ale povedzme si aspoň nebudeme mať obézne detičky ako v amerike. nie:? 🙂

susika
15. sep 2010

@mskorova -akým sposobom ti anbalia obedy domov? že malej naložia na tanier a ekdk to nezje, tak ti to nabalia alebo rovno len nablia do obedara,ja by som to tiež chela, elbo ked malá nič neje a ma sa to všetko vyhadzovať, to čo ja budem platiť aby sa najedli prasiatka?....malá sa zhrošila v papaní, od kedy nastupila do školky, enviem, čím to je, ale ako tak čítam, tak vekovo su tu tie detičky podobné, ked odmeitaju papať..že by to bolo len nejaké vekové prechodné obdobie?

susika
15. sep 2010

@simonka99 -tak skus mu nalaiť neičo do tých aktimelových poharikov, hm, aj ked neviem, či sa da oklamať, lebo chuť je iná,,tak nejaký zriedený jogurt, to ma podobnú chuť....ja som to tak robila, ekd malá pila z flaše iba mlieko a kaše bo puding som do nej nikdy nedostala, tak ked mala asi 2,5 roka, tak som jej začala robiť krupicu a puding, tkaý riedky, že či to vypije vypila..lenže stale meneja menej až nakoniec začala flašu odmietať..akože super, že nebolo treba odučať, ale od vtedy ledva neičo z mleika vypije z pohara..jogurty a kašičky to u nas nikdy moc nešlo, iba občas nejaký u nej špecialny, neik klasický jogurt, ale Dobrotka z jednoty a občas Milačik koli chlapčekovi na obale..už hovorím, že do tých Dobrotkových kelimkov skusim urobiť kakaovo-orieškový puding, či to zje...Srdiečka ainé pudingy z obchodu nekupujem, ej to velmi sladké a ona na sladkjé nie je vobec...

mskorova
15. sep 2010

@susika dohodla som s učiteľkami, že polievočku nech jej dajú na tanier a na druhé a šalátiky,alebo kompotiky nosím misky - obedár, tak jej to rovno naložia do toho a doma to už nejako zužitkujeme, a aspoň viem, že dobre varia a koľko im toho dávajú. Ja to zažívam už tretíkrát pri troch deťoch, ale nie všetky deti majú také problémy, vodím aj sestrinho syna a ten od prvého dňa, zje ukážkovo úplne všetko. Ale ten má o 9 mesiacov viac ako naša. Takže ja tomu dávam voľný priebeh, a radšej takto ako som zažila v inej škôlke, že deti nútili jest až tak, že mi syn kvôli tomu odmietal chodiť do škôlky. 😒

bobacik2316
16. sep 2010

ahojte,ja mam 2 deticky,dcerka ma 5rokov a syncek ma 1,5,odmite mi jest asi tak 1mesiac,jedine,co vypije je mlieko,alebo kasu vecer a cez deň polievku zje,ale druhe asi tak 5-6 lyzic a dost,schudol skoro kilo,zubky ma uz vsetky,myslite,ze by som mala ist s nim k doktorke,ci nie je chudokrvny,alebo to môze byt len to,ze je pribercivy?uz neviem,co mu mam ponuknut na papanie ☹ ☹

titkovamiriam
24. sep 2010

ahojte!trosku vas povzbudim-moj milan jedol len ked mal vyslovene hlad,mlieko,maso len kuracie aj to tak raz za 2t,suchu ryzu,suche cestoviny,suchy rozok ci chleba-ziadne maslo,pomazanky,omačky-naštastie jedaval polievky aj to skoro vsetky cedil a s chlebom.Bola som aj u doktorky nic mu nezistili ,nic mu nechybalo tak že nech neriešim-trvalo do jeho 14 rokov potom zacal skusat nove chute 😀 a dnes zje vsetko 🙂 .

simonka99
25. sep 2010

@titkovamiriam napisala si presne jedalnicek mojho syna.... ale uplne 🙂 tak sa tesim na najblizsich 11 rokov 🙂

sisulka7
25. sep 2010

baby, presne viem, o com hovorite, my bojujeme s tymto od narodenia. Najprv odmietala prso, tak sme kojili osem mesiacov do flasky, ale od stvrteho mesiaca som to musela kombinovat aj s umelym mliekom, potom zacali prikrmy, dala par lyziciek, ale to bolo vsetko, ona akonahle vidi lyzicku, tak uz otaca hlavu. Niekedy som z nej uplne na nervy a nikto mi ju nechce varovat, lebo nechce jest. Normalne jej musim prvu lyzicku nasilu do puse natlacit, aby zistila, ze to vlastne lubi. Ale v podstate je kazde jedlo boj, x hraciek, ktore hadze na zem, a niekedy fakt co hracka to jedna lyzicka. Momentalne mi zacala jest aspon troska polievky, ale druhe nemusi vobec. Zato v noci ma zobudi 3 x na mlieko. Inak je strasne energicka, ako na baterky, nechapem z coho berie tolko energie, ked skoro nic neje. A najviac ma vedia vytocit ludia, ktori povedia, ze sak nevyzera ze by jej nieco chybalo. Lenze kolko energie ma stoji aby som do nej nieco dostala to nik nevidi. Aj tatino skusi jednu lyzicku a s kludom anglicana povie, sak nechce a skonci.

sisulka7
25. sep 2010

@rebecca2006 na zadok nedam za jedlo, ale hlas uz zvysujem pravidelne, hlavne ked sa ako blbec z tym musim kafrat a nakoniec mi nic nezje a vsetko vyhadzujeme do kosa. A presne ako pises, skusame vsetko mozne, kedysi som sa snazila o zdravu stravu, teraz som stastna, ked sa mi do nej podari cokolvek natlacit. A najhorsie je, ze ona zbada jedlo a krici ham ham a ked jej to otvorim, tak ma akurat tym upluje.

titkovamiriam
25. sep 2010

simi 🙂 🙂 😀 🙂 🙂

zuzulienaba
29. sep 2010

moj 7 a pol mesacny syncek tiez nechce papat prikrmy.cely den by sa len kojil, aj v noci ho kojim niekedy aj 7 krat, inokedy 2-3 krat. Od zaciatku ako sme zacali s prikrmami, to nie je ziadna slava. ovocie nechce vobec a masovo=zeleninovy prikrm, ked zje 7 lyziciek, tak som stastna ako blcha 🙂 snazim sa mu vyvarat, naparovat zeleninku, mixovat..a nic, tiez mu zistili nizsiu hladinu zeleza, uzivame Maltofer kvapky a kyselinu listovu, ze je to kvoli tomu, ze asi rychlejsie narastol a uz ma 6 zubov a idu mu dalsie. vazi 7700g a 71 cm, vazil viac, ale schudol 100g , bol prechladnuty. Som nestastna, tak by som chcela aby to bol papacik, dufam, ze sa to zlepsi