3 ročný odmieta jesť. Ako ho mám prinútiť?

krasnulka
19. máj 2010

mamičky,mate niektora problem so stravou vašich detičiek? Moj 3-ročny syn už pol roka odmieta jest, jeho celodenna strava je mlieko-asi liter denne a jogurty-kostici s lentilkama. Vie mi niekto poradit ako dieta "prinutit" aby jedlo?

maslenka
5. apr 2017

@2231987 a jednoducho mu to mlieko nedať ťa nenapadlo? Dostane ho dva krát denne a hotovo. Takto sa ti zasýti mliekom, jasné, že iné nič nechce, predpokladám, že ho pije ešte z fľaše, tú si mala vyhodiť už dávno.

divozienka26
5. apr 2017

@2231987 Mlieko iba vecer, my sme mali rovnaky problem od roka. Bliecko sa mu zrazi v brusku a je syty. Doktor, primar destkeho povedal, mliecko len preds spranim rano uz len caj aj na obed, a ponukat ponukat avsak nenutit. Ak nechudne a krvne testy su v poho neriesit. Od hladu nezomrie, ale ked budeme dieta nutit jest akurat v nom vyrobime blok co sa len tak odstranit neda. Nam nejedla od roka a zacala az teraz ked ma 3r aj to malinko ale aspon daco. A vsetky sladkosti vylucit ziadne hluposti ako palicky, lentilky chrumky....Zvladnete to 🙂

2231987
5. apr 2017

@marley7 dobry fen ano zistili zr drobec je chudokrvny...tak berieme kvapky na zelezo a uz aj lepsie papa...

mizu89
4. júl 2017

Ahojte baby idem si k vam po radu.ako ste prinutili svoje dieta aby sa samo napapalo(pecivo,polievky,maso...)v septembri ideme do skolky a maleho stale krmim.nechce sa mu samemu jest.zje kusok a zase ho musim dokrmit.od mala bol problem ze som ho musela z dacim zabavit aby pojedol.zje vsetko len sa mu nechce samemu.poradte ako si s tym poradit.

2382
19. júl 2017

@adina26 dobry den my mame taky isty problem a trochu nazvyš my aj vraciame ...ako ste pochodili pri tej psychologičke pomohla niejako...lebo už aj nam ostava iba ona....dakujem

marika05
14. sep 2017

@2382 nam nepomohla ani psychologicka,bojujem s nim uz tri roky,mame male pokroky no tiez dufam ze zacne jest

ankapuska79
9. jan 2019

@krasnulka ahoj rada by som vedela ako ste dopadli s tym jedlom.ja mam doma to iste s dcerou bude mat dva roky a nechce nic niekedy si da jedno jedlo denne suchu ryzu ,alebo suche ceztiviny ,niekdey zje rezancovu polievku ,malo mi pije a mlieko bebu pije tak max 600ml za 24 hod.chudnut nechudne skor je taka poriadna asi z mlieka.takze naco k lekarke.som zvedava daj vediet.dakujem

novamamima
11. jan 2019

@ankapuska79 Ahoj, moj syn ma uz 6r a stale to iste, ziadne maso sem tam sunka, parky by jedol kazdy den, ale ja mu ich nechcem davat. Ziadna zelenina, pred tym jedol aspon kremove zeleninove polievky no teraz ani to len vyvar. Trapilo ma to lebo bol velmi chuducky ale minily rok v lete zacal priberat z tych sacharidov co vkuse je + plnotucne jogurty.... uz si zacunam robit starost aby nemal problem z tych sacharidov. Ale nie je chorlavy iba tak bezne. ATB mal asi tak 3x, krvny obraz ma v norme tak uz si velke starosti nerobim aj ked ma hneva ze nezje ziadne ovocie zeleninu. Skusam teraz smootie ale nema rad ked su tam napr. jadierka z cernic ci jahod. Stale verim ze raz bude chciet aj zeleninu. Aj ked na druhej strane ked si vezmem ake sracky su potraviny v nasich obchodo...snazim sa zhanat domace bio ale je to tazke najst.

lienka_89
25. apr 2019

Viem ze je to uz doba,co bola pridana tato tema. Ale ako sa nakoniec prinutili vase deti papat,kedy sa to zmenilo? U nas je to iste co ste tu pisali. Ovonia jedlo,neochutna,pokrci nos a nepapa... Tiez len mlieko,jogurt,trosicka chlebika a nic varene nechce. Krvny obraz ma dobry. Bojim sa aby mu nechybali vitaminy a aby z toho nebol neskor problem.

bossko
25. apr 2019

Náš bude mať za chvíľu 6 a viac - menej sa to nijako nezlepšilo. Zje iba rezeň s ryžou, chlebík vo vajíčku, suchý chleba, suchý rožok, rožok s kečupom. Občas trošku zje jablko, kúsok banánu, kurací vývar. Termix a to je tak všetko. Chudý nieje, krvný obraz je dobrý...

lienka_89
25. apr 2019

@bossko ja dufam ze ked pojde od septembra do skolky ze sa to zmeni,napravi,uvidi a nauci sa.
Alebo my zbytocne vela jeme a azda aj nam by stacilo tak malinko? 😊😁

nini1010
25. apr 2019

Moje dieta je ako vtacik od narodenia.presla som si vsetkym-motivovanim,prosbami,hrozbami,trapilanskm sa a potvrdilo sa mi len jedno,ze najlepsi kuchar je hlad.Nedostava alternativy.Nechces jest?nejdez.ak nezje obed dostane najblizsie nemilosrdne az veceru,neraz to iste ako odmietla na obed.3 krat denne jedlo,ziadna desiata,ziadny olovrant,ziadne ovocie,ziadne sladke.vsetko ostatne len ak zje.kolko krat ze ona nechce obed a potom prosby o 4 ze ona je hladna.ale nie,dostane az veceru a treba vydrzat,nenechat sa zlomit aby sa dieta naucilo kedy a ako sa je.ak normalne je-ranajky,obed vecera samozrejme ma aj desiatu aj olovrant aj ovocie aj nejaku dobrotu.ak vymysla tak nie a len 3 jedla denne.Takze ja radim ziadne nutenie k jedeniu.AK JE DIETA ZDRAVE,nechat tak,ked vyhladne zje co sa mu da.

bossko
25. apr 2019

@nini1010 toto je super návod, len na to sme asi príliš slabí rodičia. Verím že v škole sa to zlepší

lienka_89
26. apr 2019

Skusala som,no ako pise bossko,dala som sa zlomit ked chcel po 2 dnoch papat,ale opat len rozok s jogurtom,nie to varene co som pre neho mala. Tak ze aspon nieco chce - dala som mu to. Sladkosti mu nedavam kedze normalne jedlo nepapa,iba ze ozaj zje nieco varene tak za odmenu keksik. Niekedy az mi je do placu ze travim cas pri peci,nevenujem sa im dostatocne a aj tak nepapa.
Tazko s tym. No asi ozaj tvrdo na neho.

mirka2405
26. apr 2019

@krasnulka ahoj, moj ma takisto 3 roky a tiez nejedava, krvny obraz ukazkovy, dieta stastne spokojne, je iba, pribinaka, mlieko, krupicu a rozok, dr. tiez tvrdi, ze v skolke to prejde,teraz zacal chodit, ale zatial jest nechce . Uz som sa tym prestala trapit, ak je zdravy, spokojny, tak casom sa to hadam upravi.. zlomit sa hladovanim takisto nedal..

veronika1603
4. aug 2019

@mirka2405 dobrý deň. Môžem sa spýtať, rozjedol sa malý v škôlke? Mam tiež 2.5rocneho nejedaka. A pevne verím ze v škôlke sa to zemní

bossko
4. aug 2019

U nás dokopy nič nové. Maximálne občas skúša jesť nejaké nové veci, ale nič mu nechutí a vypľuje to. V septembri ide do školy. Tak neviem...

mirka2405
5. aug 2019

@veronika1603 dobry den, nepotesim Vas, nezmenilo🙂...prve dni odmietal vojst aj do jedalne, teraz tam vojde, ale len sedi a pozera ako ostatni jedia. Doma zje ciste spagety, hranolky, trosku ryze a ciste pecivo. Je tvrdohlavy, on nebude jest preto, ze je hladny alebo preto, ze jedia ostatni.. .cize stale cakame na bod zlomu🙂

deniso123
28. okt 2019

Dobry den chcem sa opitat moj syn ma 5 rokov a nechce jest zuadnu stravu ked mu nukame tak ho napina a uteka prec od jedla co moze bit pricinou skusali sme rozne vitamini a nic nepomaha

veronika1603
28. okt 2019

@deniso123 skúste bkomplex kvapky. Pravidelne

2382
28. okt 2019

@deniso123 na gastro ste bola...

katrin21
28. okt 2019

Toho mlieka je vela.. co si ho naucila to mas..musi vyhladnut a nedaj mu tie jogurty...potom zje aj ine...ako nahle ustupis, tak je zle.. a nie,neumrie od hladu. Vie,ze s tebou mava a ze si vynucuje sladke. Mlieko 200 rano a 100vecer a dost.

Ale pozeram,ze stara diskusia,tam nic😂

katrin21
28. okt 2019

@deniso123 kludne to moze byt aj psychika

natalka1595
18. feb 2021

Dobrý deň, dievčatá rada by som vedela ako ste dopadli s deťmi co nechceli papať ja momentálne riešim to isté s mojim 3 ročným synom nič co uvarím nechce papať a v škôlke len suchý Chlebík 😪

veronika1603
19. feb 2021

@natalka1595 nijako. Ťahá sa to stále. A musim mu davat ken co lubi.

grizly12
20. feb 2021

@natalka1595 nasa sa rozjedla..v skolke papa zarovno chalanov...a stale je chuducka...vysetrenia su ok. Za mesiac ma 6 rokov, 107 cm a 15,5 kg...ale ja som bola tiez taka😊

andrea2722
23. máj 2021

@adina26 Ahoj, prosím ťa máme ten istý problém. Akoby blok z jedla. V MŠ odmieta úplne obedy. Doma je to všetko na silu. Ako ste dopadli. Napravila sa vám ťa strava. Ja som úplne hotová z tohoto. Moja malá je neskutočne tvrdohlavá a trucovita

veronika1603
25. máj 2021

@mirka2405 zdravím vás.ako ste na tom a jedením?môj tiez všetko len suché ..mäso skoro žiadne ..ovocie zelenina vôbec

mirka2405
26. máj 2021

@veronika1603 ...je to o nieco lepsie...ale stale preferuje ciste pecivo, cestoviny...doma sice zje aj maso so stavou a ryzou a aj trochu z ineho...ale vacsinou odmieta co i len ochutnat, ovocie vobec, robim mu vyzivu, aby mal vitaminy, zeleninu varenu...ale uz sa stresujem menej, lebo ani vahu nema zlu ani vysku, nie je sice “najvacsi”, ale notmalny, chory nebyva vobec, je zivy, spokojny....rady typu nechat diera vyhladovat je blbost, jemu nevadi ked neje...takze touro cestou by som nikdy nesla...

veronika1603
26. máj 2021

@mirka2405 ďakujem, cítim to rovnako.keby mu nedám jesť tak sa naloga vody a hotovo .presne aj môj ,váha výška ok,tiež je stredný ale je ok takže už sa nebudem trápiť