5 mesačný syn odmieta mlieko

lucinka1989
1. dec 2013

ahojte moj syn ma 5mesiacov a je dost mrzuty a prestal mi papat mlieko ja som stratila ale umele sme mali nutrilon ha najprv mi spapal aj 150ml teraz akoby mu bolo s mlieka zle tak som skusila normalny nutrilon aj hammi,beba, francuzke,od hipp, sunar ,vsetko odmieta zacne mat neutisitelny plac len tak tak mi zje max 40-50ml stale len caj caj caj to mi vypije aj 600ml odmieta mi polievky zeleninu jedine co este zje je tekvicaa mrkva ine nic neviem uz co mam robit lekari mu robili aj odber a vysledky ma ok poradte mi prosim niekto co mam robit aby papal nechcem aby sme chudli a isli na infuzie dakujem

jonas17
1. dec 2013

tak je škoda...bolo treba kontaktovať laktačnú a rozbehnuť kojenie, 5-mesačné dieťa len tak neprestane papať mlieko, totiž iné jedlo nepozná...akože povedal, že chce čaj ? 😕 odkiaľ vedel, že také existuje ? 😕 a že plače, no nečudujem sa mu, ved mu chýba prsník, mliečko...čo dalej, no tlačiť do neho umelé, naučiť ho na to...čo iné ti už ostáva...

saurian
1. dec 2013

@lucinka1989
ahoj nepises ako dlho to odmietanie mlieka trva, nas mensi mal take obdobia od cca 6m ze odmietal mlieko, vzdy to trvalo cca tyzden a opakovalo sa to kazdych 6-8 tyzdnov. tiez nepises ako dlho nemas mlieko, ale to sa da "rozbehnut", v tom by ti poradila laktacna, lebo idealne by bolo vratit sa ku kojeniu.

lucinka1989
autor
1. dec 2013

@jonas17 ja uz som mlieko stratila davno memam asi 3mesiace a trva to asi tyzden a cajik mu davam ako len proti smedu ked ma pit mlieko place dam mu caj pije

lucinka1989
autor
1. dec 2013

a mne sa mlieko uz neda rozbehnut ja ho vobecd uz nemam ja som chcela kojit on sam nechcel on bol s patologyckych novorodencov a tam mu pchali flasu tak odmietal

danielita18
1. dec 2013

ahoj, možno pre niekoho blbá otázka ale skusim sa spýtat či na čaji a na flaške na mlieko máš rovnáký cumlík, lebo môj tiež v 5 mesiacoch začal odmietat mlieko a po 2 dnoch som zistila že z flašky na čaj pije pekne a z flašky na mlieko nepije a mala som tam rozdielne cumlíky a ked som mu dala napit z flašky na čaj tak vypil všetko, mam flašku baby nova a pred tym som mala na mlieko flašku Mam a tu mi začal odmietat a z tej babynova odvtedy pije pekne tak skusam davat radu proste mu nevyhovoval dudlík na flaške tento je úzky a dlhší a mäkkší a na tej Mam je široký a tvrdší a vadilo mu to aj preto lebo mu išli horné zúbky

saurian
1. dec 2013

@lucinka1989
no to aj my sme tam boli a tiez sa naucil na flasu tam a uz sa nikdy z prsnika nerozpapal, co je teda skoda hoci sme sa dlho snazili, ale boli sme radi ze vtedy sme do neho aspon nieco dostali. ale ako sa casom ukazalo u nas pricina ze nechce sat nebola teda len tym ze ho naucili pit z flase, ale aj ine. a mliecne kase by ti este nezjedol? sice sa davaju trocha neskor, ale ked nechce mlieko a jedalnicek ma vyberovy, nieco jest predsa len musi aby prospieval.

aliza
1. dec 2013

@lucinka1989 chyba je ten caj, ze 600ml! 😕. Sa ani necudujem, ze uz ti nechce mlieko...A inak, ziaden caj od smadu v 5.m. nepotrebuje, vonku je zima, nie horucavy... a ak predsa chces davat tekutiny, tak vodu v pohariku so sosakom pre dany vek. Z flase by malo tiect len mlieko. A najvacia chyba je dat dietatu, ktore odmieta mlieko, caj. To budes musiet zmenit, caj by som uplne vylucila, maleho nechala trochu pojedovat a uvidis, mliecko zacne znova pit, len ho nesmies nicim nahradzat.

lucinka1989
autor
7. dec 2013

tak boli sme v nemocnici a mysleli si ze mame toleranciu na laktozu ale memame skratka niekedy sa stane ze dietatu prestane chutit mlieko tak to musim nahradit jogurtom a ze to nevadi ze tolko caju pije a ze za mesiac mam prejst na normalne mlieko ze chutove pohariky ma vyvynute ako keby mal 1,5roka