6-mesačná dcérka odmieta príkrmy

vemi23
16. sep 2023

Ahojte
Moja dcerka ma za pár dni 6mesiacov a prvý prikrm dostala pred 16. dňami. Začala som jej dávať najprv zemiak za 3 dni mrkvu, hokajdo, cuketu, petržlen. Samozrejme som to aj kombinovala. Nič z toho ale nechce. Je plne dojčena. Už som rozmýšľala či jej vadí konzistencia, alebo samotná lyžička, alebo proste len jej nesedí tuhá strava a chce to čas . Mam stale dookola striedať a kombinovať? Ja uz neviem nechcem začať ovocím lebo na to si isto zvykne keď že je sladké. A zeleninu nechce už teraz.
Ďakujem za radu skusenosti...

ella1234
16. sep 2023

@vemi23 daj tomu čas, týždeň počkaj, potom ponukni znovu.. U nas to boli skoro dva mesiace kym zjedla viac ako 3 lyžičky... Ponukaj nech okostuje nové chute ale nenut do jedla... Ja som sla postupne, zelenina, mäso, lepok, zltko a ovocie aj ked nepapala a ja som dojedala namiesto nej ale chcela som nech kazdy den nieco vyskusa, a zrazu jeden den zabrala hruska, na ďalší den zrazu zjedla zeleninovy prikrm 🙂
Ja napríklad nesúhlasím s tym strasenim ze si zvykne na sladke... Vela zelenin je sladkých a ovocie napríklad kyslejsie 🙂

dskjhfdlkdjhl
16. sep 2023

Chce to cas, ak zje za lyzicku, tak to povazuj za uspech, o par dni to bude viac. Niektore deti jedia hned pekne, niektorym to trva-ja mam tiez dve take, ktore dlho prikrmy odmietali, treba byt trpezliva a neustale skusat.

amelia89
16. sep 2023

No hlavne to netreba hrotit. Ved este nema ani 6.mesiacov. Normalne pockaj tyzden-dva. Moj syn zacal jest az v 7.mesiaci. Aj ked “jest”je silne slovo. Od 9 mesiac uplne super zacal jest. Ale bolo to moje druhe dieta priznavam,vobec som to tak velmi neriesila,netlacila na pilu, proste som a riadila nim.

anjelicek26
16. sep 2023

Moja zacala jest az v roku.. ponukali sme od 5 mesiacov.. nulovy zaujem... rocna bola najvacsia zo vsetkych surodenci,jej proste to mlieko stacilo ..

banalu
16. sep 2023

Na sladke je uz dieta zvyknute, MM je sladke ☺️
Ked nechce daj pauzu, alebo skus davat do rucicky co ta napadne, ozuzlavat rozok (ja vieeeem lepok az ked bla bla) nasa ozuzlavala uhorku asi od 4teho mesiaca vzdy ked sme jedli pri stole my, ona s nami. Nakrajala som na tycinky a spokojna. Do roka sa to vola prikrm, lebo sa prikrmuje k mlieku, ci uz materskemu alebo umelemu, takze v klude 🙃

vemi23
autor
16. sep 2023

@ella1234
@amelia89 snazim sa nehrotit to. Dam ju do kresla co ma a zacnem jej davat prve male susto dostanem do jej úst samozrejme xichty typu ci si robim srandu 😁 no mozno uspeje este malycky kusok na spic lyzicky ale potom sa uz zacne hnevat tak prestanem jej davat... ked sme mali 5 mesiacov tak sa pytala dr ze ci uz prikrmujeme hovorim ze este nie prekvapene pozerala ze.preco nie ze kludne mozeme.lebo.je.velka. Ale jej najviac chuti mliečko 😁
@banalu
@amelia89 cize dat pauzu a potom znovu zacnem davat... stale dookola len zeleninu? Lebo zatial som davala len to co som pisala ze zemiak, cuketa, mrkva, hokajdo, petrzlen, nakolko sa snazim davat jej len domace . Alebo uz zacat potom pridavat aj masko a zltko?

januska12323
16. sep 2023

Stačí keď olíže lyžičku, o jedení sa pri takých malých deťoch nedá veľmi hovoriť.

enoula
16. sep 2023

Prve prikmy su hlavne o ochutnavani, zvykani si na inu konzistenciu, vylúčenie alergií. Niektoré deti sa z toho rovno aj najedia, ine nie. U nas sa zacalo viac jesť az kolo roka, odvtedy boj

zuzanaete
16. sep 2023

Aj my sme mali mliekoholika. Do roka si vystacil s par lyzickami jedla. Az po roku sa dalo hovorit o jedeni.

heln
16. sep 2023

@vemi23 ja neviem, ale mne sa taka mrkva zda sladsia nez jablko.

heln
16. sep 2023

@vemi23 preco sa bojis toho ovocia ze je sladke? skus jablko s mrkvou, alebo batatu, mrkvu a jablko. chces aby ti dieta zacalo konzumovat prikrmy, alebo cakat a potom v roku riesit, ze ti napriklad nic nechce nepomixovane?

vemi23
autor
16. sep 2023

@heln davala som jej mrkvu aj cistu aj so zemiakom

siska53
16. sep 2023

@vemi23 Len skusaj a nesil. Nasa tiez nejak nechcela tie prikrmy jest. Staci, ak ti zje len par lyziciek..