Ako naučiť dvojmesačné bábo piť z fľaše?

macoputi
19. aug 2021

Ahojte chcela by som sa opýtať ak mala niektorá z vás skúsenosť tak prosím poraďte🙏 Syna kojím od narodenia ale pomaly strácam mlieko a piť z fľaše nechce ako ho naučiť piť mame už aj cumlíku podobne bradavke a nič… ďakujem za každú radu

nevenka
19. aug 2021

Ako vies, ze stracas mlieko? Po sestonedeli sa ustaluje tvorba mlieka, prsniky sa uz nenalievaju tak velmi, nie su tvrde, ale to neznamena, ze nemas dost mlieka. Radsej si podpor tvorbu mlieka, casto prikladaj a neries hned flasku. Moje tretie babo sa len 6 tyzdnove naucilo sat z prsnika bez klobucikov. A stalo to za to, zabojovat troska, kojim uz 8 mesiacov. A teda, moje dvojmesacne nemali problem pit z prsnika, aj flasky, davala som cierne uhlie, z takeho cumlika, co mal velku dieru, prikrm z ineho a az potom, ako som prestala ho dokrmovat a davat cierne uhlie, tak sa mi oducil od flasky a nechce...Presne ako prvy syn. Dcerke nevadilo, ta pila vzdy vsetko z cohokolvek 😅...Este zabojuj, aspon par mesiacov este vydrz, kojenie je najlepsi zaklad pre dieta. Aspon teda tych 6 mesiacov.
Podla gastroenterologicky, co sme riesili s dcerkou problemy, tak do 12 mesiacov, ona tak tvrdila.
Ja som ale taka, ze sa nikdy v tomto nevzdavam, kazda sme ina. Mam odkojene 2 deti a tretie planujem tiez aspon 17 mesiacov, ako prve a 20, ako druhe.

macoputi
autor
19. aug 2021

Tak mám mäkké prsia a keď cica tak to dosť divno boli neni to ani zápal ani nič podobne ale neprehlta a jak zaspi tak za 10minut je hore a vkuse na prsníku a mám aj staršieho syna 8,5 roka toho som nemala problém kojiť tam som mala plno mlieka takze viem porovnať ,,, ja by som aspoň na noc mu chcela dať nech sa vyspime aj on aj ja

macoputi
autor
19. aug 2021

Ešte pijem aj čaj značky weleda aj sa nalieham vodou a nič

nevenka
19. aug 2021

@macoputi hmmm...tak skus este kupit moringu kapsuly, mne to dost pomohlo. Ta senovka a benedikt mi nic nerobili. Ak je dobre prisaty, nemalo by boliet...🤔

A este mne zabera nealko pivo a teply caj, aj ovocny. Ale teple musi byt.

Ja som mala pri druhom tiez menej mlieka, ale zas nie tak strasne. Obcas som dokrmila. Ak das flasku s tym sirokym cumlom a malickpu dierockou, neoduci sa od prsa a bude to v pohode. Podla mna teda.

Ono ze su makke, by nevadilo, len ak neprehlta a budi sa casto, nespokojny je? Cika dost?

macoputi
autor
20. aug 2021

Áno cika tak akurát … vyskúšam teda uvidíme … skúsim ešte to pivko 🙂

mamanadruhuu
20. aug 2021

Ak sa máš trápiť s kojenim to nerob, viem to z vlastnej skúsenosti... Pri prvej mi svokra nadávala že som prestala kojiť a cítila som sa zle až som mala depky z toho, potom to prešlo, a pri druhej som mala stále zapálené prsia a bábätko sa normálne naučí na fľašu niekto ešte vymýšľa že kupuje stále nové cumle že na aký si zvykne podľa mňa na každý jeden a keď je dieťa hladné dá si hocijaký ved ty si chovas ty učíš a nie dieťa teba