Aký syr pre dieťa?

lucia006
17. jún 2013

Chcem sa poradit aky syr mam kupit mojmu syncekovi chcem mu natriet na chlebik zatial som mu ziadny nedavala iba maslo tak neviem ktory by sa najviac hodil pre mojho lea,sktorym teda zacat!aby bol kvalitny ,dakujem 😉

bluerose
17. jún 2013

Taveny syr mu urcite nedavaj, vela soli..daj mu kvalitne tvrde syry, napr eidam, emental, potom mozarelu, cottage cheese,moj ma pomaly dva roky a taveny syr este nevidel. Uz ich nejeme ani my s muzom.

barboratokei
17. jún 2013

Syn ma 7 mesiacov. Ja som dcerke dávala len mozzarelu a cottage. Emental a eidam majú tiež veľa soli, hoci sa to nezdá. Alebo mu urob vajickovo jogurtovu nátierku s oliv.olejom..

egyptanka
17. jún 2013

okrem spomenutych je dobra aj Lucina

anka772
17. jún 2013

Moja má 9. mesiacov a skúšali sme zatiaĺ len mozzarelu určenú pre deti vo výživkách.. 🙂

lucia006
autor
17. jún 2013

@bluerose
@barboratokei
@egyptanka
@anka772 dakujem vam urcite skusime aspon jeden druh stoho co ste mi napisali,mi nejedavame syry preto neviem ktory je vhodny,a jogurt by uz niejaky mohol,biely?

anka772
17. jún 2013

@lucia006 určite áno.. biely s čerstvým ovocím, prípadne s výživkou.. ja kupujem zn. Hollandia bio, Probia biely prípadne zvolenský...🙂

marianna2468
17. jún 2013

@lucia006 ja davam svojej 10 mesacnej dcere sirecky ale vzdy citam aby tam nebola sol.Ja jej robim aj syrovu omacku a to tak ze jej v troske smotany roztopim sirecek a velmi jej to chuti.

bluerose
17. jún 2013

@marianna2468 syr bez soli? to aky prosim ta? 😕 😕

siska53
17. jún 2013

Neviem, kolko ma, no nam od roka odporucili davat lucinu, cottage, gervais - syry na ten sposob a este, aj ked s tym opatrne, radsej pomenej, tvrdy syr. V ziadnom pripade tavene. Ono vsetky syry su slane, ale tie na sposob tych 3 menovanych su menej slane. Alebo mu sprav vlastnu z tvarohu, ktory neosolis, das dake bylinky, vymiesas s mrkvickou ci vajickom a pod...

lucia006
autor
18. jún 2013

@siska53 bude mat 8mes. 😉

ivanakir
18. jún 2013

@marianna2468 10 mesacnemu dietatu tavene syry a smotanu?????????

maryah
18. jún 2013

ja som malému dávala Lučinu a teraz mu dávam aj Eidámek, je pre deri a kupujem ho v Bille...

ivanakir
18. jún 2013

mozzarela a lucina.ked este len bude mat 8 mesiacov, kam sa ponahlas???po 8 by som skusala len s 1 lyzicou jogurtu, nie hned syry...

marianna2468
18. jún 2013

@ivanakir Ano ja svojej davam sma dr. mi hovorila ze jej kludne mozem natriet sirecek na chlebik ze to jej neuskodi a jej tam ve
a vapnika nakolko moja velmi mliecko nechce pit. Co jej mam davat ked mi take gebuziny struhane nechce?

marianna2468
18. jún 2013

@maryah myslis ze ked tam je ze je pre deti tak je supeeeer zdravy?

amouramour
18. jún 2013

ja som zacala tak od cca roka lucinu a struhany davame cheddar...

stanislavao
18. jún 2013

prave je tema na STV1 v Damskom klube, ze detom od 4 mesiaca treba postupne davat jest vsetko. uplne vsetko. ze dieta medzi 4-6 mesiacom je pripravene na to, aby zacalo znasat vsetky potraviny a nevytvorili si alergiu. cize aky syr? to je jedno. vsetky/.

maryah
18. jún 2013

@marianna2468 tak určite nie je super zdravý, ale snáď až toľko toho bordelu tam nie je keď je pre deti a na druhej strane kde nie je bordel... a mliečne výrobky by mali detičky papať... 🙂

monci8888
18. jún 2013

mala nechcela pit ziadne mlieko, tak od 6 mesiacov nam lekarka nakazala VSETKY mliecne vyrobky.. takze sme fachcili len na activii a syroch... a tiez je v podstate jedno aky, teda urcite nie nejaky germansky slany ako des 😀 ale mozarella, a hlavne cottage cheese a do toho nasekat cerstve bylinky.. mnamky 🙂 ale v podstate je jedno, aky syr mu das 😉 hlavne tavene su "super kvalitne".. tie len raz za sto rokov davam bubline a vlastne, ani ja ich nejem 🙂

vonicka
18. jún 2013

@stanislavao - len preto, ze nieco hovoria v super mienkotvornom a objektivnom damskom okienku na stv to neznamena, ze sa budeme podla toho riadit, nie? radsej vypnime telku, lebo tam sa clovek aj tak nic extra nedozvie. Lepsi zdroj by uz len boli TV noviny na joj-ke 😀

siska53
19. jún 2013

@lucia006 no tak potom skor len jogurt, obycajny smotanovy biely, nam kazala bud dat cerstve ovocie alebo nastruhat piskotku, ak by odmietal cisty. A so syrom pockaj az smerom k roku, resp. Po roku. O nic nepride.

cawes
19. jún 2013

kam sa zeniete, moj ma 10 mesiacov, tiez mi nepije um, len mliecnu kasu, a jedine co doteraz dostal je jogurt. Naco ho zatazovat? ved vecer spapa kasu a rano daco maaaaalinko vypije. TIez mi dr. vravela ze mozem davat vsetko ale ja nevidim dovod mu davat vsetko a uz vobec nie veci ako maslo, smotanu a taveny syr.

lucia006
autor
20. jún 2013

@siska53 viem ze onic neppride ale to iste dokola mu daavam,tak ani nam by nechutilo priklad jest kuracinu kazdy den! 😒

janka345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
20. jún 2013

Ale ved uz dost veci moze,ktore sa daju skombinovat! I masko moze telacie,morcacie,kuracie..i zeleniniek dost,ved je tekvica,cukina,hokkaido atd.. I dalsie,co uz moze,aj prilohy- ja som davala okrem klasiky ryza,zemiaky i bezvajecne cestoviny pseno,pohanku,kukuricnu kasu,ovsenne vlocky,neskor som objavila i jacmenne krupy,amarant..teraz uz i bulgur,cervena sosovica nenafukuje,tu uz mozu...a z toho sa daju urcite i daku natierku spravit. Moji chceli na ranajky len mlieko,az prednedavnom mala uz aj ranajkuje a pyta. Dovtedy ju to,co jeme my nezaujimalo a stacilo jej moje mlieko.
A na ranajky mnohi jedia i ovsenne vlocky ci psenovu kasu,ked to zmiesas s ovocim ktore moze,hned ma obmenu. Ja som jej zo zaciatku,lebo ja som chcela,aby aj ranajkovala s nami,davala na striedacku aj kasu ci jogurt s rozkom alebo chlebikom. Ale to az fakt, ked javila vacsi zaujem o jedlo smerom k roku. Dovtedy mala len moje mliecko.

rebeka7501
20. jún 2013

Tavené syry okolo syra ani neutekali