Čo odporúčate na raňajky alebo desiatu na chlebík pre 8 mesačné dieťa?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania.

Od ktorého mesiaca môžem zaviesť klasické maslo z mlieka natreté na chlebík?

Čo odporúčate na raňajky alebo desiatu na chlebík pre 8 mesačné dieťa?

Môže jesť maslo a pomazánky z bieleho jogurtu a mixnutej zeleniny?

Ako je to s instantými nemliečnymi kašami, ktoré sa ale zarábajú do mlieka?

Ide o dojčené dieťa, ktoré kravské mlieko nemôže.

Ďakujem

Dobrý deň,

instantné nemliečne kaše môžete pokojne dávať - na raňajky či večere. Prečo nemôže kravské mlieko?

Ak nemôže lravské mlieko, prečo mu chcete dávať maslo? Mliečne instatné kaše sú robené z kravského mlieka, ale takým spôsobom, aby boli vhodné pre dieťa v tomto veku. Samozrejme kravské mlieko na pitie do 1. roka nie je vhodné podávať ("zlé zloženie bielkoviny, minerálov), ale v spracovanej forme - maslo, syr, jogurt, mliečna kaša. To možné je.

Maslo teda potom môžete po zavdení bielkoviny kravského mlieka, nedávala by som ho však na dennje báze. Môžete striedať s nátierkami zo zeleniny vymixovanej alebo detskej Lučiny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička